Sayfa 522/1023 İlkİlk ... 224224725125205215225235245325726221022 ... SonSon
Arama sonucu : 8182 madde; 4,169 - 4,176 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by electrician Yazıyı Oku
    Anti Amerikancıları,sıkı milliyetçileri Taksim'e dolar yakmaya davet ediyorum,kahrolsun emperyalizm..!
    100 doların abd ye basım maliyeti 4.7 çentir
    Gerçek 100 dolar yakanın cebine maliyeti 99.95.3 dolardır.!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

2. Tek seslilik ekonomiye ne yapıyor?

https://ugurgurses.wordpress.com/201...apiyor/http://
    homo sum humani nihil a me alienum puto

3. Bosporos dostum ayvayı heybeden çıkarda yiyecek artık.

4. "Senin her yerin yaptırım olsa ne yazar" bugün 5,18 yazdı...

Ben bu dolar artışına inanmıyorum.4.30 üstü köpük.

6. Dev şirket battı, yüzlerce galerici mağdur oldu
    Filo kiralama sektörünün önde gelen firmalarından Fleetcorp AŞ battı. Şirketten 60- 70 milyon liralık araç aldıklarını belirten çok sayıda galerici, devir işlemlerini yapamadığı için mağdur oldu. Fleetcorp Taşıt Kiralama AŞ'nin batması sektörde deprem etkisi yarattı. Ödemelerini yapmalarına rağmen devir işlemlerini yapamayan yüzlerce şirket mağdur olmuş durumda. Şirket sahipleri yaşananlara tepkili.

Hürriyet. com. tr'den Dinçer Gökçe ile Deniz Çağıl'ın haberine göre Kuveytli iş insanı Adnan El Bahar'ın sahibi olduğu Fleetcorp Taşıt Kiralama AŞ'de geçen ay hisse yapısı değişti. Şirketin yüzde 75 hissesi Kuveytli iki bankaya geçti. Mali darboğaz sonrası değişen ortaklık yapısı, şirketin faaliyetlerini de önemli ölçüde etkiledi.

Geçen hafta faaliyetleri duran, yönetici kademede muhatap bulunamayan şirkettin mağdurları arasında 300 kadar galerici esnaf da bulunuyor. Edinilen bilgilere göre, galericilerden kimi 100 bin TL kimi 5- 6 milyon liralık araç aldı. Yapılan ihale sonrası alınan araçların devir işlemleri ise yapılamadı. Söz konusu araçlar için ödenen bedel ise 70 milyon liraya yakın. İstanbul'un yanı sıra Bursa, Mardin, Trabzon, Kars, Hatay gibi illerden de çok sayıda galerici mağdur durumda.

‘BATTIKLARINI BİLDİKLERİ HALDE SATTILAR'

7. deseler ki bugün için dolar 6 veya 5 tl olacak ikisinden birini seç deseler. olacaksa eğer % 90 6 TL olur derim.

durum bu....

8.  Alıntı Originally Posted by cankan Yazıyı Oku
    sizin bakış açınızdan yola çıkarsak (ki bana görede çok insani) şöyle bişey var; dolar borcumuz olmamasına rağmen dolar aldık , peki haksızmıyız tabi ki değiliz.. zira paramızın eriyeceğini düşünüyoruz bu dürtüyle dolar aldık, ekonomiyi yönetenlere güvenimiz kalmadı.. işte bunların hepsini "küresel sistem" biliyor.. küresel sistemin koyduğu "kurallar" mutlak doğru olarak kabul ediliyor.

mesela döviz yükümlülüğü olmayan kişilerin dolarlarının tl ye çevrilmesi ve/veya döviz yükümlülüğü olmayanların dolar almasının engellenmesi çok ciddi bir KAOS ORTAMI yaratacacğı konuşuluyor. (bunu desteklediğim için söylemiyorum)

fakat sizin söyledğiniz gibi türk halkının çocukları fakirleşmiş, hatta açlıktan ölmüş, KÜRESEL SİSTEMİN bu umrunda değil..

peki neden biraz tasarrufu olanın dolar alması isteniyor? zira küresel sistem tek başına ülkenin ekonomisini /finans sistemini çökertemez.. bunu az /çok birikimi olan tasarruf sahiplerinin üstünden gerçekleştiriyor.. o yüzden DOLAR KISITLAMASI İNFİAL kuralı var.. BU OLMAZSA OLMAZ.. peki ne için?..

bu şekilde "düşünen" insan olmadıkça işimiz çok zor..
    Sizin dediğiniz işi yapması gerekenler bu ülkenin kaymak tabakasında olan kişiler ya da şöyle söyleyim mevcut yönetim ile daha da zenginleşmiş kişiler .
    Onlar dövizlerini sisteme sokmali.

Ama onlar birer İzzet Baysal değil ya da Firuz Kanatlı değil .

General Mobile 4G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

Sayfa 522/1023 İlkİlk ... 224224725125205215225235245325726221022 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •