Sayfa 697/948 İlkİlk ... 197597647687695696697698699707747797 ... SonSon
Arama sonucu : 7580 madde; 5,569 - 5,576 arası.

Konu: SILVR - Silverline Endüstri

1.  Alıntı Originally Posted by Umk Yazıyı Oku
    Sn.mastori bu haberi mini bir analiz etmeniz mümkün mü acaba?
    Bedelsiz sermaye artımı için genel kurul onayına sunacaklar. Demek ki verecekler sermaye 45 milyona çıkacak habere göre. Zaten bunu burada yazdık çizdik daha evvel. Olumsuz bir tarafı yok kanaatimce, o parayı kar payı olarak da verebilirdi. Sermaye yapısının güçlenmesi için olumlu bir karar. Fakat buradaki olay kağıdın olumlu olumsuz herşeye olumsuz ve daha olumsuz tepki vermesi. 2017 6 aylık bilanço açıklandı, 4,9 milyon kar geldi %10 aşağı bastılar.10.9 milyon 9 aylık geldi. Seans açılış fiyatından kapattı, ki o gün tavan fiyatı görmesine rağmen ve hala o fiyatın %2 üzerindeyiz. Yıl olacak. Adam hisse satacam dedi kağıt sattıkça yukarı gitti. 14.2 milyon yıl sonu geldi gene aşağı gene aşağı. Güvensiz, yatırım yapmak isteyenleri bezdirmeye bıktırmaya çalışan bir yapısı ve hareket tarzı var.Yazık yönetimden ses yok, ben net yorum yaparsam; bu şirket halka açık mı? Evet, bize karşı sorumlular mı? Evet. Bekleneni 12 yıldır verebildi mi? Hayır. Peki geçen 12 yılda bu adamlar kazandılar mı? Evet. Ortaklar ne aldı? HİÇ. Hala bu herifler bu şirketi yönetiyor mu? Evet.

O zaman gidecekler kardeşim, bırakıp gidecekler. Sen benim paramla şirketini yönetiyorsun. Kazanıyorsun, ama paylaşmıyorsun. Başka bir şirketine Cüz'i bir karla malını satıp bizden gerçekleri saklıyorsun. O zaman bırakın gidin.Satın biz de kurtulalım. Vizyonu olan adam gibi adamlar yönetsin, bu şirket bakkal dükkanı gibi yönetilemez. Eğer hakkı daha üst fiyatlar değilse o zaman bilanço oyunu var ortada. Her durumda pis kokular malesef gitmek bilmiyor. Bir miktar daha güvenmeye devam edeceğim, yoksa yolumuza bakacağız. İstedikleri bu ya zaten başka da çare yok. Allah bildiği gibi yapsın. Yaşattıklarını yaşasınlar. YTD

2. Tabi spek için bedelsiz haberi ne anlama geliyor o konu ayrıca değerlendirilmeli. Elinde neredeyse bu fiyatların biraz altında daha fazla mal olacak. Spek bu konuyu olumlu yorumlamayabilir. E sonu belli ya hesabı ordan yapıyorum. yTD

3. Sn.mastori tam jeneriklik bir analiz olmuş elinize sağlık. Tabi ilgililerede duyrulur.

4.  Alıntı Originally Posted by Umk Yazıyı Oku
    Sn.mastori tam jeneriklik bir analiz olmuş elinize sağlık. Tabi ilgililerede duyrulur.
    Saol dostum. teşekkür ederim

SM-N900 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. koca fabrika 20, mn. dolar anahtarları ver diyen olsa 100. mn dolardan 100 cent aşağıya olmaz der , e ben bu malı yok pahasına mı vereyim spek bozuntusu

6. Bedelsiz dağıtım süreci nasıl oluyor tam olarak? Her 1 hisseye açıklanan durumda ne kadarlık bedelsiz verilecek?

7. Abi bu bedelli sermaye artırımları nedir , yaparsa böyle bir şey piyasa nasıl karşılar
    Özünde bedelli sermaye artırımları iyidir , şirketler kaynak ihtiyacı duyduğu zaman yaparlar
    Yaparlarda bizden para isterler , ben para kazanmak için burdayım
    Dedimya özünde iyidir , eğer yönetim şirketi piyasadaki insanları söğüşlemek için fırsatçılık yapmayıp topladığı kaynağı yerinde kullanıyorsa
    E ekseriyetle insanlar bedelliden kaçarlar ben öyle biliyorum
    Bakma onlara , onlar kısa vadecidirler , sadece hissenin teknik olarak fiyat hareketlerinden faydalanmak isterler , benim gözümde yatırımcı sınıfına girmezler
    E birde şu bedelsiz veren şirketler var , yüksek oranda bedelsiz yapan şirketler çok yükselirler hep
    Evet öyle olur çok hizlı yükselirler ve sonrada çıktıkları gibi düşerler , çünkü aslında hiç bir şey değildir , bedelsiz sermaye artırımı
    Ne diyorsun abi saçmaladın şimdi , ben hep görüyorum bedelsiz verecek şirketleri takip ediyor insanlar
    Bak sevgili kardeşim , bedelsiz hisse veren şirket , bünyesinde biriken öz kaynağını zaten kulllanıyordur ve piyasada da zaten O öz sermayeye göre hisseyi fiyatlamıştır , sermaye artırımındaki yükselişler suni dir , şirkete bir şey katmaz .
    Hiç mi bir şey katmaz yüksek bedelsiz sermaye artırımları
    Şöyle bir katkısı var , cebinde 100 doların var bütün , gittin onu döviz bürosunda bozdurup , 5'er dolar yaptırdın, karlımısın ?
    Yook gene 100 dolarım var
    Ama cebine elini attığın zaman çok paran varmış gibi hissedersin ,avucun dolar , birde kolay harcarsın ... YTD
    Son düzenleme : kitapci0; 31-01-2018 saat: 23:14.

Benim görüşüm budur bedelsiz sermaye artırımı hisseyi sulandırmaktan başka bir şey değildir , atarsın yedeklere özsermayen büyür o kaynağı gene kullanırsın.

8. O değil de cemas gibi özsermayesi sermayesinin üçte birine inen şirket bile nerelerde

SM-N900 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 697/948 İlkİlk ... 197597647687695696697698699707747797 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •