Sayfa 214/1252 İlkİlk ... 1141642042122132142152162242643147141214 ... SonSon
Arama sonucu : 10014 madde; 1,705 - 1,712 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by LostPerson Yazıyı Oku
    Onu söyledim bunu kabul etmem dedi. Doları onun hesabından almıştım satmamam için şifreyi vermeyeceğim dursun demişti ben zorla şifreyi istedim 462 doları 451 den kabine öncesi düşüte sattım. Eşiminde canına tak etti kısaca, çekilecek gibi değilim ben de saçma birşeye girişmiştim, eşim kurtardı sonrası her sabah düşündüm oğlumu öpüp, ağlayarak o saçma seyi başka bir şekilde yapmaya yeltendim düzenek bile kurdum vazgeçtim. Bir gün yapacağımdan korkuyorum.

Bu zararları ve yaptığım hataları çok taktım. Mevduatta durduğumda dolar artmazsa zararım artmayacak ama o da zor, asels 19 kusura düştüğünde alacaktım eskiden olsa direkt alırdım en azından zararımın bir kısmı çıkacaktı. Öyle bir hale geldim ki, eskiden günde 4-5 hisse alıp satan kişiyken spot dolar alamıyorum düşünce hemen satıyorum spot dolar sanki vob kontratı zarar edeceğim.

Yıllarca didin çalış, her ay herşeye zam vergi sarmalı bir de devalusyon sarmalı, onca yıl birikim eriyip gidiyor. Ev-arsaya da hiç sıcak bakmadım ama en mantıklısymış. Dolar karşısında genelde değeri korunuyor artık onlarda geçti herşey tepede
    Devalüasyondan korkuyorum diyorsunuz ..dolar düşünce satıyorsunuz..Devalüasyondan korkan biri alır doları atar kenara 3 e mi düşmüş 4 e mi umrunda olmaz ..siz bence birikiminizi kısa sürede 3 e vs katlamak istiyorsunuz ..ikinci konu dolar 2013 ten bu yana velev ki %120 getirdi mevduatta olsun %80 5 yılda yüzde 40 senede yüzde 8 fazla getirdi diye dengenizin bozulmaması lazım ..

Alıntı Originally Posted by iki gozum Yazıyı Oku
    Hayırlı yolculuklar dilerim.
    Benim Botanika traian da 1 evim var satmak veya uzun vadeli kiraya vermek istiyorum ilgilenen olursa aklınızda bulunsun.

Botanica. Traian, 22
    Chişinau
    Moldova
     Alıntı Originally Posted by iki gozum Yazıyı Oku

Apartman 2009 yılında inşaattı bitti yeni bina.
    İlgilenen arkadaşlara özelden cevap yazdım.
    Aylık ve daha kısa zamanlı kiralamalarda temizlik vs.(elektrik-su-gaz-ısınma ve aidat gibi) hizmetleri gerekeceği için fiyat pahalı gelebilir.
    Ev net 120 m2 full eşyalıdır.teşekkürler.
    Son düzenleme : iki gozum; 23-07-2018 saat: 18:55.

Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Devalüasyondan korkuyorum diyorsunuz ..dolar düşünce satıyorsunuz..Devalüasyondan korkan biri alır doları atar kenara 3 e mi düşmüş 4 e mi umrunda olmaz ..siz bence birikiminizi kısa sürede 3 e vs katlamak istiyorsunuz ..ikinci konu dolar 2013 ten bu yana velev ki %120 getirdi mevduatta olsun %80 5 yılda yüzde 40 senede yüzde 8 fazla getirdi diye dengenizin bozulmaması lazım ..
    sn.r.lucas
    bu konu para pulu aşmış durumda
    isterseniz konuya maneviyat tarafı ile bakalım.ve bu kardeşimize uygun lisanda mantıklı fikirlerimizle destek olalım
    ne dersin?
    ÇARŞI BAŞTAN BAŞA....

4.  Alıntı Originally Posted by bir-esnaf Yazıyı Oku
    Aynen öyle sevgili bahri...
    Geçenlerde ŞOK marketten bir teneke cola aldım . Crown COLA.
    Şaşırdım 0,95 krş bir tenekesi ..
    Dedim kesin berbattır tadı ama denemekten de ölmem..
    Aşırı cola tüketimi olan bir aile değiliz , oğlum hiç içmez eşim kırk yılda bir ben ise et yemeği ile seviyorum hafta bir iki teneke en fazla..
    Neyse evde içtim ve şaşırdım . Bu fiyata gayet iyi idi tadı..
    Çaktırmadan içerisine dolaptaki bir teneke coca colayı açtım ve döktüm.
    Eşime götürdüm bak bakalım tadına 0,95 krş ŞOK'dan aldım tadı gayet iyi dedim , içti ve hiç beğenmedi tadını
    Çünkü ambalajı Crown cola
    O crown cola yılda 2 milyar reklam harcaması yapıp messiyi vs yi oynatsa...sonrada marketlerde 2 liraya satsa yani reklam gelirlerine harcadığı şişe başına 1 tl parayi bize ödetse..Ne güzel olur herkes crown kola sorar ).bende şahsen sütte yumusaticida temizlik malzemesinde marka almam kesinlikle ..domestos var çamaşır suyu 7 lira aynısı çiçeğim marka 3.tl nedir bu kardeşim.oku içinde olanı inyonik madde asit bilmem ne .digeride aynı ..asitin kalitelisi mi olur ..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,135
    Benim ozelden de yazdigim gibi ana tavsiyem sudur:
    Biraz piyasadan uzak dur.
    Mevduatta kal, en yuksek faizi verene yatir.
    Kacanin pesinden kosulmaz.
    Dolar bence kacti.
    Her daim ne ucuz kaldi onu arastir.
    Bir hakim tepe sec. Oradan asagiyi izle.
    Kosusturmaya katilma.
    Nasilsa hepsi uzun vadede biribirine yakinsar.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,135
    Saglik en onemli varligimizdir.
    Para kazanacam/kazanamadim diye asiri stress ile bozmaya degmez.
    Syg,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,135
    Ben de simdi kalksam 2013 mayisda 5 centte neden satmadim diye veya sonrasinda suna gecmedim buni almadim desem kafayi yerim.
    Borsa gelmis 5 centten 2 cent altina ne yapayim yani oleyim mi?
    Temettumu alirim yatarim.
    Syg,

Sayfa 214/1252 İlkİlk ... 1141642042122132142152162242643147141214 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •