Sayfa 216/594 İlkİlk ... 116166206214215216217218226266316 ... SonSon
Arama sonucu : 4752 madde; 1,721 - 1,728 arası.

Konu: BTCIM - Batı Çimento

1.  Alıntı Originally Posted by asyurt Yazıyı Oku
    Sn.Eksipnoss35,

Hissenin ne kadar ucuz olduğunu, haketmediği yerde olduğunu uzun uzun anlatmışsınız. Bu konuda hemfikiriz ama ben artık hissenin ucuzluğunu yazmayı aylar öncesinden bıraktım. Çünkü anlamsız artık.

Söke sermaye tavanını artırdı ama hemen 800 e mi çıkarır bilinmez. Sorun 2 yılda 320 milyon artırımın sonucunda döviz borçlarının azalmaması. Sökede yeni bedelli artırım olacaksa, bu borçların azalmasını sağlayacak mı ? Tabi btcimin de ödeyemeyi nasıl ve nereden sağlayacağı önemli.

Bu hisse uzun yıllardır hep ucuz. Bilançoda düzelme olursa hisseyi uçurur mu sizce ? Bilançosunun iyi olduğu dönemde de istikrarlı yükselişler yapmadığını siz benden daha iyi biliyorsunuz. Burada benim bilemediğim, bilinmeyen bir hesap var ve bu hesap ne zaman düzelecek, işte o zaman rahatlayacak yatırımcısı. Ama tecrübeden sabit, o tarihte elimizde hisse olma ihtimali zayıf. Çünkü uzun vadeli düşünerek girdiğim hissede kısa vadeli al-sat, sat-al yapar duruma geldim.

Bazıları bekleyen kazanacak ve ben işlem yapmadan bekliyorum diyor. Zamanını-hedefini bilsem ben de beklerim vadenin gelmesini.

Burada tahtanın kaldıracağı yükten fazla mal alanlar var ise bunlar satmadıktan sonra hisse hızlı ve kalıcı yükselir mi ? Ayrıca yatırım fonları bu kadar sığ hissede kimin için hamallık yapıyor acaba.

YTD.
    Bilançoda düzelme olursa hisseyi uçururmu sorusunun cevabı tabiki uçurması lazım,sebebide fiyat olarak bulunduğumuz seviye ve bilançonun ulaştığı büyüklük eski yıllarla kıyaslanamaz,mesela Pazartesi akşamı bilanço gelince net olarak göreceksiniz,aktiflerdeki ve özsermayedeki yüzde 20 lik bir değişim bile neredeyse hisse başına 1 liradan fazla rakama tekabül ediyor,ama bilanço öncesi hissedeki fiyatlamaya bakarsak sanki özsermaye eksiliyor,200 milyon zarar açıklayacaz ?!?
    2019 için ihracat tam gaz gidiyor,iç piyasada İzmir inşaatdaki krizden nispeten en az etkilenecek şehir,Hes’ler maşallah zaten bu sene rekor üretime gidiyor,liman işlerdeki azalmayı grup şirketlerinin milyon tonluk ihracatı ile fazlası ile kapatır,ancak hissedeki fiyatlama inatla sanki şirket iflas etmiş tasfiyeye girecek edasında,grafikleri X birisine gösterseniz bu şirket kesin gözaltı pazarında der,inşallah Nisan ayından itibaren iç piyasada hızla canlanır ve yılı 200-230 milyon civarı sermayenin üzerinde bir kar rakamı ile kapatırız,böyle bir rakam hepimiz için güzel günlerin ve bol temettülü yılların habercisi olur.

2.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Evt atmasyonlar için tahtada operasyon tamam şimdi nerede kaldı topic ayağı yazacaktım gerekte kalmadı.

Patronunda vardır elbet bir hesabı ; ona bunca yıl operasyon çekenlere ve yancılarına uygulayacağı.
    Bence Patronun tek hesabı bir sonraki gün hangi dansöz kıyafetini giyeceğini düşünmek. O kadar çok dansöz kıyafeti var ki. Aşağı yukarı yarısını da gördük.

3. Piyasa değerini hesap ederken borçlarında eklemek lazım.şirket ucuz tabi ancak kasada ağzına kadar dolu değil.borç fazla.ama tum bunlar fiyata yanimis durumda

4. Aslında mantıklı düşüldüğünde geçen sene yaz aylarından itibaren bozulan bilançonun ve aşırı kur farkının fiyatlandigi nettir.Biz yeniden değerleme ile hayal kurarken birileri ellerindekileri satıyordu.Benim anladığım en kötüsü fiyatlandi.Konsolide bilanço ile bunu göreceğimiz kanaatindeyim.Cironun nasıl arttığını görmek için allamaeyı ..cihan olmaya gerek yoktur.

5.  Alıntı Originally Posted by mterkan Yazıyı Oku
    Begüm, Birsen SANLI ve Mükerrem MAZUR

Bu arkadaşlar da "alın atınızı seveyim tımarınızı" demiş durumdalar... her kademede 2-5 bin alıcının olduğu tahtaya 1.964.000 adedi çakacağız diyorlar.. hadi bakalım... BTCIM hakim hissedarları, yöneticileri, yönetim kurulunu işgal edenler... hadi bakalım... Siz haramzadeler, ellerindeki % 46,47 ve artı BSOKE de ( bilmem ne korkusundan BSOKE ye aldırdığınız ) %4 hisselere güvenerek yan gelip yatanlar... ÇİMKO sana sesleniyorum... her kademede karşıla bu satışları... Hatta bire bir temasa geç borsa dışında alım satımı gerçekleştir...Bu mirasyedilere adım attırma... sıkışıp kalsınlar...
    Mterkan abim diyorsun ki kendilerine operasyonun kralını çekiyorlar.Bir de bu da yetmiyor Spk'ya şikayet ediyorlar öyle mi? Yapsın bakalım BUCİM de patron SPk ya bir şikayet bakalım yapabiliyor mu?Yapamaz.

2007 de yapılan değil yanlış olan esas yanlış 2007'den sonra yapılanlar.

Benim düşüncemde zaten bu operasyonları çekenler medet umduklarınız.Çimko bir gün bu şirketi ele geçirirse o ara oluşacak olumlu havada tüm portföyümü ben sıfırlarım.Sonrasında da burada kelime dahi etmem.Biz burada karnından konuşan bazıları gibi değiliz.

Neden bunları yazdığımı merak eden AKCNS takasını açar bir bakar.SOnra hadi burada bilanço olumsuz borç var falan filan orada öyle bir durumda yok.Hisse nasıl fiyatlama yapmış görür.

Ha burada çok fazla konuşmaya gerekte yok.Ama şu kesin bu operasyonu yapanların belli ki laftan sözden anladığı yok onlara anladığı dilden birilerinin gereğini yapması lazım.Bunu da yapacak olan biz yatırımcılar değiliz.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

6. bilanço beklentisine hiç renk vermiyor. İyi bilanço gelmeyecek galiba
    ----------------------------------
    Asla yatırım tavsiyesi değildir.

7. sokenin bilancosunda 9 aylik bilancosuna gore zarar 133 mily.dan 76 mily.dusmus..Soru şu...batının 100 mily.zarari kaça düşer..

8.  Alıntı Originally Posted by Vesper Yazıyı Oku
    sokenin bilancosunda 9 aylik bilancosuna gore zarar 133 mily.dan 76 mily.dusmus..Soru şu...batının 100 mily.zarari kaça düşer..
    Orantıya göre 58 milyon yapar
    ----------------------------------
    Asla yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 216/594 İlkİlk ... 116166206214215216217218226266316 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •