Sayfa 137/852 İlkİlk ... 3787127135136137138139147187237637 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 1,089 - 1,096 arası.

Konu: Bana kalırsa.

1. İstanbul ve Ankara belediyelerine kamu desteği belirgin oranda düşecek; bir çok -özellikle büyük- proje rafa kalkacak, bazıları çöp bidonlarını döküp yol ortasına sıçmaya başlayacak, maaşlarını alamayan belediye görevlilerine ilişkin görüntüler sabah akşam yayımlanacaktır. Buna engel olmak için CHP ve ekürülerini destekleyen güçler yeni parasal kanallar açacaktır. Bu kapsamda bütçedeki düzelmenin ivmelenerek devam etmesi beklentim dahilinde. Uzaktan bakınca herkes kazandı bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    TR nin PMI verisi kaç aydır çok düşük seviyelerdeydi, 42 lere kadar inmişti. 42 demek bir ülke için çok kötü bir veri.

Şu an 47 ye çıkmış. Yine kötü ama eşeğini kaybetmişsen, eşeğin ayak izini gördüğünde sevinirsin. Onun gibi bişey. Ayak izi yada kurt izi görünmüş.

Almanyaya şaşırdım, inanamayacağım şekilde 44 açıklandı. vay be bu günleride görecektik demek. Dahada kötüye gitmesi çok muhtemel çünki onlar açısından değişen bişey yok.

Bizim krizler, kendi içimizde birlik olamadığımız için, dış destek ile kendi kendimize yarattığımız suni sorunlar.
    Almanyanınkisi tam olarak öyle değil. Onda veri kötüde kalmışsa, biraz ciddiye almak gerekir.

Bizim ekonomi, arazi aracı gibi. Bir dağa tırmanıyor, bir derin çukura düşüyor, sonra yine tırmanıyor filan.

Ama alman ekonomisi tren. Raydan çıkar gibi oluyorsa, iş ciddidir. Arazi aracı gibi değilki şoför değişince arabanında karakteri yüzde yüz değişsin.

Tabi 44 açıklanmış ama detay bilmiyorum. Sektörlerini bilseydim, hakkaten ciddimi değilmi net konuşabilirdim. Fakat almanya yada dış ülkeler ilgi alanımda değil. Daha çok öksürünce bizim titremeye yakalandığımız abd ye dikkat ediyorum, oda mecburiyetten.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

3.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    İstanbul ve Ankara belediyelerine kamu desteği belirgin oranda düşecek; bir çok -özellikle büyük- proje rafa kalkacak, bazıları çöp bidonlarını döküp yol ortasına sıçmaya başlayacak, maaşlarını alamayan belediye görevlilerine ilişkin görüntüler sabah akşam yayımlanacaktır. Buna engel olmak için CHP ve ekürülerini destekleyen güçler yeni parasal kanallar açacaktır. Bu kapsamda bütçedeki düzelmenin ivmelenerek devam etmesi beklentim dahilinde. Uzaktan bakınca herkes kazandı bana kalırsa.
    izmir ve eskişehir örneği var elimizde. bütün muslukları kapatsada zatlar yapabilen yapıyor. hele ki istanbul dediğimiz şehir bir devlet. bu şehirde de kaynaksızlıktan iş yapılamazsa vay ki vay. tabi sazangillerin saçma sapan projelerini iptal etsin ekrem başganım

4.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Bir seçim macerası daha bitti.

Milli piyangoda, üniversite seçme sınavlarında bile milletin umudunu emeğini çalmakta sakınca görmeyen, süper dindar hepimiz onlara göre şeytan olan parti %44 oy almayı başarmış.
    Bu kadar hile yapan birinin seçimlerde numara çekmediğini düşünmek saflık olur.

Fakat ne önemi varki, ülkenin neresine baksan elinde kalıyor. Sağı solu, ilerisi gerisi hep aynı kafa. renk değişik.

Benim seçim kararsızlığımda, seçim bitince nihayet rahata erdi..

chp ninde CIA dan emir aldığını fark etmemle beraber kime oy versem diye aramaya başlamıştım.

Önce vatan partisi dedim, baktım perinçek akp den daha çok akp şakşakçısı. İnsan çocuk zekalı olursa böyle olur, sora vazgeçtim.
    BTP li başgan Ehli Beytim diyor onamı oy versem diye baktım ama adamın konuşması duruşu erbakan ı andırıyor. Ehli Beyt olmasına imkan yok. Her önüne gelen Ehli Beytim diyor halbuki değiller, saf Ehli Beyt hem tipinden hemde duruşundan belli olur. Bu adamda tipte duruşta yarım yamalak. Demekki melez. Onada oy vermekten vazgeçtim. Saf Ehli Beyt olsa oy verecektim.

Ovacık belediye başkanının çalışmaları gazetelerde yayınlanmaya başlayınca, ona dikkat ettim. Adam gerçekten iyi şeyler yapıyor. TKP den Tunceli adayı oldu. Kazandıda. TKP yöneticilerini tanımıyorum ama bu adam yüzünden onlara oy vereceğim diye son kararımı vermiştim.

Ancak dün seçim olduğunu unuttum geç farkettim. Oy vermeyede gidemedim. Gidebilseydim TKP ye oy verecektim.

Bizi kimin soyacağını seçtiğimize göre yola devam edebiliriz. Bu demokrasi denen şey tamamen yahudilere çalışıyor.
    Yani para ve medya sahiplerine.
    o gara kısmı bir chp seçmeni olarak ne yazıkki onaylıyorum. sadece chp değil mevcutta siyaseti domine eden bütün ekürileri. sanki
    hepsi aynı merkezde yetiştirilmiş birine top toplama birine top tutma obürüne yandan bağırma birine de topa vurma görevi verilmiş gibi. hepi bir halkayı tamamlıyorlar. hiç de kale ağlarını düşünen yok. vur vur da nereye kadar. bir yerden delecekler namuslular hiç umurlarında değil.
    ve tabi ne yazıkki chp ye veriyoh.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    turk34, evet yazdıklarına katılıyorum, zaten geçmiş yazılarda hepsini detaylandırmıştım.

Ne kadar çok kişi bilirse, sömürgecilerden kurtulmamız o kadar kolaylaşır. Tahminim: şu anki bilen sayısı ile, 2 milyon yılda şak diye kurtuluruz. Hayırlısı artık.

Tabi bilmek ayrı, kurtulmak istemek ayrı olay.

Burda bi köylü arkadaşım var, yılda bi kaç kez konuşuruz. Kendisi 60 yaş civarında, aynen benim gibi zenginliğide fakirliğide yaşamış.

Diyorki, "abi beni çalıştırsınlar, maaşımı versinler. Ağa lazım, ben marabayım." diyor. Aynen dedikleri birebir bu anlamda. Sorumluluk almak istemiyor. cübbeli gibi biri onun adına düşünsün, o biat etsin, çalışsın, önüne ekmeği ni ağa koysun yeterli... Abartmam yok aynen bu.
    Ondan sonrada bizim bi kadın arkadaş var, yüzü güzel ama obez. Hemde tam obez. Yaşıda en fazla 35 dir, bizle kıyaslanınce çok genç.

Bu köylü arkadaş "bana ağa lazım" konuşmasını yaptıktan sonrada yan masada oturan bu obez kadının ayıptır söylemesi kıçına baktı. "bunu alan olmaz ha" deyip iştahlı bi şekilde kadını süzdü. Kendisi evli, karısından yakınıyor, karısını boşayıp bunu alma derdinde.

Her neyse bu konuya girmeyecektim.
    Bilmek yeterli değil, insanlar marabalığa alışmışlar ağa istiyorlar.

Bundan nasıl kurtarırsın, çocuk ve gençliklerinde okullarda eğiterek. olabildiğince ailesinden uzak tutarak yetiştirerek. O zamanda aile bilinci olmaz, oda kötü... Neyse bu konuda uzman biri çözüm bulsun yaw, niye bana attınız işi.???
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    (gırgır)
    Niye tüm tezgahtarlar, garsonlar robot olsun istiyorum? Bugün o konuya ilişkin bir olay yaşadım.

Salı günü söke starbaks günüm. Yine erkenden gittim. Kasada aynı kadın. Buranın yerlisi. En az 1 yıldır orada çalışıyor, ben 3 yıldır falan gidiyorum oraya. temizlikçi olarak başladı, kasaya kadar yükseldi. Starbakslarda gördüğüm tek yaşlı kişi bu. Yaşı en fazla 40 falandır ama diğerlerinde 25 yaşı geçen görmedim.

Her neyse...

Kasaya yanaştım sipariş verecem, kadın şak diye göz kırptı.(kırpma olayı gerçek). Çevremdede kimse yok. O güne kadarda bu kadınla tek kelime konuşmuşluğum, yüzüne bakmışlığım yok. Hoş muhabbet amaçlı başkası ilede tek kelime konuşmuşluğum yok ya.

İlk şoku atlatınca, hemen mezromu çıkardım, "ablacım madem taliplimsin, köt/bel oranını ölçmem lazım" dedim.
    Köt çevresini ölçtüm, 154 cm.
    Boyunu ölçtüm 150 cm.
    Belini ölçtüm 154 cm.

Kötü haberi kadına verdim. "Ablacım maalesef 1 cm ile ilişki şansını kaçırdın. Belin kötünden 1 cm de olsa kısa olsaydı, şu an elele dondurmamızı yiyor olacaktık. Sağ gözünede hakim ol, olur olmaz yerde çalışmasın." Dedim.

Tabi üzüldüm, şimdi bu 40lık hatun, lokum gibi ancak tostoparlak. yokuş aşağı sendelenip düşse, 30 km boyunca yuvarlanır, durdurmak imkansız.

Maalesef, bugünde kız arkadaş bulma şansımı 1 cm ile kaybettim.. Yarınlara bakacaz.
    Yanlız bu kadındaki cesaret bende olsa, hakkat diyorum yalan değil, bu yaşıma rağmen her gün farklı atletik ve güzel bir kadınla vakit geçiririm... Bu yerli kadındaki cesaret inanılmaz.

Belkide kontrolu dışında oldu bilemiyorum. Bendeki herkese gösterdiğim duvar surattan nasıl korkmadı anlamıyorum. hakkaten hala şoktayım.

Her neyse...

BIST dede bi halt yok, nakitde yokki tekrar senet alalım.
    USD desen millet yapışmış zararda bırakmak istemiyor... Bakalım bu haftada, yerleşiklerin doviz mevduat hesabı 3 milyar dolar artacakmı.

En iyisi işime bakayım...
    Son düzenleme : alicemal; 02-04-2019 saat: 16:11.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Mart ayını devirdiğimize göre, portfoyumdeki mart ayı sonu itibarı ile son durumu yazayım.

Banka Hisse FON %18
    Şirket Hisse FON %60
    Altın FON %22

K/Z +%5

Endeks dün 94 bindeydi, dünü %5 artı ile kapadık. Endeks yeniden 105 bine gelirse, düşüşleri hisse alım olarak kullandığımdan artı oranı bu kez %13 değil çok daha üstü olacaktır.
    Önceki 105bin endekste K/Z oranım +%13 dü.

Düşerken 100 binde 1 parti altın satıp hisse almıştım, birde 92binde aylık gelirimden artanla almıştım.

Temel analiz bu kadar önemli. Düşüş sebebini Çıkış sebebini bir temele dayandırabilirsen, alım-satım yapma kararını korkmadan KOLAY alırsın ve GENELDE isabetli olur.
    Bilgi düzeyin, tecrüben ve yeteneğine bağlı tabi.

Herkese bol şans.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Seçim bitti, bi kaç hafta zam yağmurları yağar herhalde. İlk "ayar" benzine 19 kuruş zam.

Ford 25 bin kişi çıkarmaya geçen yıl karar vermişti, Şimdide abd dışındaki fabrikalarda çalışanlardan %10 azaltma yapacakmış. Almanyada 3.600 kişi çıkarılabilirmiş. Bizdede var ford ama koçla ortak.
    Ayrıca avrupada ABD de araba fabrikaları kurtarılmadı. batan battı.

2008 krizinde Volvo, range rover, opel batanlardan bi kaçı. Kurtarılmadılar. Başkaları satın aldı. Opel firması 1 dolara satışa çıkarılmıştı. Volvo şu an çinlilerde, range rover sanıyorum hintlilerde, fiat kurtulmak için ortak aldı vb..

Bizde ise satışlar düştü, kâr biraz azaldı hemen halkın parası bu yahudi firmalara akmaya başladı.

2008 krizinden sonra yapılanları görünce, bi sonraki krizide yazmıştım.
    Yapılanlar sonraki krize sebep olacak diye yazmıştım. Kime yazmıştım, kılıçdaroğluna göndermiştim, diğer projelerimle beraber. Kullanın demiştim.

Görünen oki, trump ın tetiklediği ama zaten olması gereken bi sonraki krizde doğru dünya yol alıyor. Zaten yol alıyorduk ya, Almanya PMI ını görene kadar aldırmamıştım... şimdi dank etmeye başladı.

tekrar hatırlatayım, piyasa ile yatıp kalkmıyorum, günde yaklaşık 6-7 saat başka işle uğraşıyorum, arada piyasaya bakıyorum.

genel hatları yakalarım ama detayı yakalamak için uğraşmıyorum... En azından bu yıl böyle. kafa başka yerde.

Bu arada USD ye yeniden atak gelmiş... bi kaç hafta nefes alamayacağız galiba... en iyisi bi kaç gün hiç bakmayayım rakamlara...
    @NeAcaipDunya

Sayfa 137/852 İlkİlk ... 3787127135136137138139147187237637 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •