Sayfa 204/852 İlkİlk ... 104154194202203204205206214254304704 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 1,625 - 1,632 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Almanyada Türk ve Alman 2 kişi yine saadet piramidi kurmuşlar. Yine koca bir sürü yü dolandırmışlar.
    Bu saadet zincirinin formülüde şu.

Bizden altın alın, aldığınız altını bizim kasada tutun yılda %10 ve %30 arası faiz verelim. Bilmeyene söyleyeyim almanyada mevduat faizleri ya sıfır, yada eksi olması lazım.

Ama bu 2 dolandırıcı, parana ortalama %15 faiz vereceğiz diyor.

Kolay para peşindeki sürü de paralarını kaptırmışlar. Bunun sonu gelmeyecek.

Yöntem farklı ama ÖZ HEP AYNI. 1 koy 2 al. Kısa yoldan çok kazan. Millet hücum ediyor.

---

Dün gece uydu TV kanallarından birinde mavi renkli bir saç ilacı satıyorlar.

Tüm dolandırıcılar gibi bi sürüde saf temiz gibi görünen bi sürü kişiyi çıkarmışlar. Nasıl saçlarının çıktığı anlatılıyor.

Görüntülere bakıyorsun, saçı yokken ve varkenki VİDEO görüntüsü. Yokkenkinde adamın yüzü görünmüyor. Hali ile var ve yoktaki kelleler başkalarının.
    2 kişide gösterdiler, yokken ve varkenki saçları. Yüzleride görünüyor, 2 saat de konuşturuyorlar, evet merak ettim seyrettim. İlk kez karşılaştığım için.
    Baktım o iki kişi kafalarına saç ektirmişler. İlaç sonucu değil.

Saç ekilince ağaçlandırma alanı gibi askeri düzende olur, sınır çizgisi muntazamdır. hemen anlaşılır ekilen saç tecrübeli gözlerce.

Hali ile sahtekarlıkla ilaç satmaya çalışıyorlar. DEVLET YİNE SEYREDECEK.

Bu tür sağlık ilacı satanların bildiğim 2 YÖNTEMİ OLUYOR.

Birincisi tamamen, zararsız yenebilen çeşitli otları öğütüp, kutulara doldurup her derde deva diye satıyorlar. Yersen Sana bir zararı yok. Bazıları aktardan faydalı bitkileri öğrenip onları kutulayıp kutusunu 60 TL den sanki labaratuvarda doktorlarca üretilmiş formül gibi satıyorlar.

İkinci yöntemse, diyelimki cinsel güç artırıcı ilaç satacak yada kellik ilacı.
    Gidiyor 1 kutu cinsel güç artırıcı gerçek ilacı alıyor eczaneden. Kendisi eczacı ise yada ecza depocusu ise ithal maliyetine ilacı alıyor.
    O bir kutu ilacı öğütüyor. Başka zararsız tozlarda ekleyip 10 kutu ilaç haline getiriyor.
    Satın aldığı gerçek ilacın kutusu 100 TL diyelim. 10 kutuya çıkardı, kutu başına maliyeti oldu 10 TL. Kutusunu kaç para tutturabilirse satıyor, 30 TL 60 TL 90 TL...

Satın alanda hafif iyi etki görünce uyanmıyor.
    Bir dönem satıyorlar sürüye. Millet bir parti alınca ara veriyorlar bir kaç ay sonra başka isimle. Millet almayı kesene kadar devam ediyorlar.

Bu kellik ilacıda bu yöntemdir. Gerçek ilacın 1 kutusunu alıp 10 kutu 20 kutuya çıkarmışlardır. Alan kişide hafif bir saç güçlenmesi görünce sevinmiştir. tamamen dolandırıcılık.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Belediyelerdeki Talan ın boyutları ortaya çıkıyor. KORKUNÇ GERÇEKTEN KORKUNÇ.

Bazıları resmen 40 haramiler gibi dalmışlar. ne onur ne haysiyet.

Bir yıl boyunca yerinden kıpırdamayan araç için 252bin TL lik benzin faturası kesmişler. 1 tek araç.

20 Yıl öncede söylüyorum, bu halkın her yıl en az 5 milyar doları, yolsuzluğa bulaşmış siyasetçiler, bürokratlar ve ortaklarınca yasal gibi görünen ve yasal olmayan şekillerde cebe indirilip yurt dışına çıkarılıyor diye. Tüm partilerce. bazıları azılı, bazıları nitelikli.

Hep söylerim, problem hırsızda değil, hırsızı yakalayıp cezalandırması için maaş verdiğimiz yargı sisteminde. Hırsız var desen gelip seni tutukluyorlar.

İşin traji komik yanı ise, geçen günki yazımda var.

Devleti soyanlar, zengini yada diğer siyasi partileri soymuyor. Bizzat garibanı soyuyor.

Eğitimliler, zenginler, eğitimli şirket sahipleri, hırsızlar, tüm siyasetçiler, bi şekilde devletin kendilerinden aldığını fazlası ile geri alıyorlar.

Ama gariban çalışan halk geri alamıyor. Ayda 5bin TLlik çalışıyor, cebine bi kaç bin lira ya giriyoor ya girmiyor. 10 bin TLlik çalışıyor, cebine 3-4bin TL ya giriyoor ya girmiyor, aradaki farkı talancılar her yıl cebe indiriyor. gariban emeğinden çalınan kısmı geri alamıyor.
    Ama kendilerini soyanlar için canlarını verecek kadarda aptallaştırılmışlar. 80 yılda bu hale getirilmişler.

Biz bu değiliz. yada buyuz. Tüm veriler eskidende bu olduğumuzu gösteriyor yaw... olay maymun genlerinde... Tabi tüm dünya böyle bize özel değil diyerek olayı kapatalım. Kurtuluş yok....
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bu arada süleyman soylunun iması boş çıktı... il başkanı tutuklanınca soyluya cesaretmi geldi diye düşünmüştüm. Yok bildiğin sülüman.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bu dolandırıcılar adamı deli edecekler.?

Yılda üç beş kez, bazen ayda bi kaç kez aranıyorum.
    Önce bilgi veriyorlar, sonra güven kazandıklarını düşünüp kişisel bilgi istiyorlar.

Kişisel bilgi istediklerinde kapatıyorum. Bilemezsin gerçekmi dolandırıcımı...

Maalesef YENİ Türkiye rezil bir yer oldu. Her yer dolandırıcı doldu. hapishaneler 2 katına çıktı ama yinede yer kalmadı, yakaladıklarını hakim serbest bırakıyor.

Polise söylüyorsun. "Seni dolandırsın öyle gel" diyorlar.

Lan dolandırdıktan sonra kaçıyorlar. Al çiftlik dolandırıcısı arjantinde, yakalayabildinmi.? Yakalama çaban olmadıki.? Sonra sana gelsem ne olur.

Böyle dönemlerde millet mafya ya gidiyor.
    Polis devlet senin yanında değilse, halk kendisi hakkını aramaya çalışıyor. Ya eline silah alıyor, ya mafyaya gidiyor. sedat peker denen mafya nın bu dönem kral olması o sebeple.
    Adama her yerden para yağıyor. içerdeki mafya liderleri kral hayatı yaşıyor, dışardaki elemanları para basıyor.

Her neyse...
    2 tane site var... Size yardımcı oluyorlar.
    Bu tür şüpheli numaralar hakkında bilgi veren http://www.nosorgulama.com/tel/ sitesi var. Numarayı sorgulayıp bilgi alıyorsunuz.
    Birde www.sikayetvar.com var. kazık yediğiniz şirketi yazıyorsunuz. Bu site şirketi yada kişiyi arıyor durum bu diyor. Ciddi şirketler bu sitede yer almamak için ciddi çaba sarf ediyorlar. Hemen sizi arıyorlar. Site çok etkili.

Devlet devlet olmayınca, halk kendi başının çaresine bakma yöntemleri geliştiriyor.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Endekse bakılırsa, cuma günü sülümandan korkup düşürmüşler. Düşüş bana anormal gelmişti.

Önümüzde ne var. ? Tehlike yaratabilecek siyasi olaylar var. Maalesef klavuz karga olunca, burnumuzda suriyeden çıkamadı.

abd ve Rusya ile aynı anda vals yapmaya başladık. Yürümeyeceğini ilk okul çocuğu bile bilir. Yok bilemez, lise bebesi bilebilirmi.? Bilemez. Üniversite.? Şüpheli, mevcut üniversitelerin %80 i, lise seviyesi eğitim veriyor diyorlar.

Neyse ben biliyorum, konuyla alakalı 40 yaş üstü IQ da en az 80 se bilmesi lazım...

Yaw durun konuyu gereksiz yöne esnettik.

Bizimki başladı tehditlere.. kapıları açarım. Nükleere bakarım. Fıratın doğusuna dalarım filan...

Ekonomi takip etmemiz lazım, sülümanı takip ediyoruz, tayyipi takip ediyoruz, siyasi kararları yönünden. Ekonomi ile alakamız yok. tam tersi olmalıydı...

Of ya, gereksiz bir yazı daha oldu, yazdık silmeyelim.

Ne saçmasapan bir borsa, ne saçmasapan bir ülke toklumu.

Deliye vuralım bari. toklumu kelimesinde tek harfi değiştirirseniz, daha anlamsız bi kelimeye dönüşüyor. Şu anki haline bi tırnak koysanız, süper bi faydalı hayvana dönüşüyor.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    tayyip rahat durursa,
    BENCE perşembe 14:00 TCMB faiz açıklamasına kadar, endeksde pek bişey olmaz. 100 üzerinde kalır ama fazlada yükselmez. Bi kaç bin çıkar iner.

Doların bir türlü inmemesi şaşırtıcı. Bi kaç ay daha inmezse, bu seviyeler normalleşecek.
    Bu seviyeler normalleşirse, tayyipin ustalık dönemi başlayacak. Nasıl geldi de geçti. Geçtiyse kime geçti.

Orta sınıf yeni durum karşısında biraz daha azaldı. Orta sınıfın ortasında atıyorum, 10 milyon kişi varsa, en az 8 milyonu aşağı indi, 1 milyonu yukarı çıktı, geriye bir milyon kalmıştır.
    Ortasınıfın altında olanlar, alt gelir sınıfına inmiştir. Çok azı orta sınıfın ortasına çıkmıştır...

Her neyse anladınız siz onu..

Üretim son 20 yılda çok az arttı, oda büyük ölçüde otomotiv sektöründe, o sektörde çoğunluk ihracata çalıştı, şimdi neredeyse hepten ihracata çalışacak. Bolluk oldu çünki atadan kalan malı mülkü sattık ve ilaveten borçlandık.

Onbinlerce yeni zengin türedi. onlarca yeni milyarderimiz oldu.

Üretim artmadı ise bu yeni zenginler nereden türedi. Kuralımız neydi.?
    Üretim artmadan birilerinin cebine para giriyorsa, mutlaka ve mutlaka diğerlerinin cebinden çıkıyordur.

İşte yeni milyonerlerimizin cebine giren para, alt sınıflara düşenlerden çıktı.

Hayırlı uğurlu olsun.
    Yakında yayınlarlar istatistiğini.?
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    "Üretim artmadan birilerinin cebine para giriyorsa, mutlaka ve mutlaka diğerlerinin cebinden çıkıyordur."

Üretim artma veya artmama lafını, zenginleşme fakirleşme olayında mutlaka kullanıyorum. Sebebini açıklamaya çalışayım.

En basit hali ile anlatayım. Köy örneğide süperdi, bu dahada basit.

Elma ağacı: Türkiye üretimi.
    Muhtar: Hükümet, siyasetçiler, yargı, devlet gibi tüm yöneten, denetleyen, yargılayan kesim.
    3 kişi: TR deki sektörler, veya toplumun farklı kesimleri.

3 kişi 1 elma ağacına bakıyorsunuz. Yıllık ürünü eşit ortaklar olarak bölüşüyorsunuz.
    Elma ağacının ürününü her yıl Üç kişi arasında eşit paylaştırılıyor, paylaştıran muhtar, bu görevi karşılığı ona %10 veriyorsunuz.(VERGİ)

Bu yıl da önceki yıllarda olduğu gibi 100 elma verdi. Muhtar 30 ar tane 3 kişiye paylaştırdı, 10 tane kendi %10 payını aldı.

Ertesi yılda elma ağacı 100 elma verdiğini biliyorsunuz, Muhtar size 25 elma getirdi.!

Üretim aynı 100 elma, ama siz bu yıl daha az kazandınız.?
    Bu ne anlama gelir.?
    Sizin cebinize girmeyen 5 elma, diğer 2 kişi ve muhtar arasından birilerinin cebine girdi.? Ayarlayan mutlaka muhtar yani devlettir. Herşeyi bilen o. Organizasyonu yapan o. Kuralları koyan ve uygulayan o.

SOYULDUĞUNUZU ANLAMAK İÇİN HERŞEYİ BİLMENİZ GEREKMEZ. HER YIL AYNI ÇALIŞIP YİNEDE HAYAT ŞARTLARINIZ ZORLAŞIYORSA, SOYULUYORSUNUZDUR. Tek şart ülkede üretim düşmemiş olmalı.

Bu yıl Üretim düştü, elma ağacı 90 elma verdi, o zaman cebinize giren elma azalır. Ama herkeste azalır, diğer 2 kişi ve muhtardada azalır. herkes fakirleşir.

Ertesi yıl muhtar geldi size 35 elma verdi.! Toplam üretim yine 100 elmaydı.? Nasıl olduda 35 elma aldınız.

FAZLADAN ALDIĞINIZ 5 ELMA DİĞER 2 KİŞİDEN ÇIKTI.

Muhtar(hükümet) size 5 elmayı gözünüzün hatırına vermez. Demektirki muhtar da cebine fazla elma indirdi, size sus payı verdi. Bu durumda siz ya yargı sistemisiniz yada ordu ya medya. Muhtarı denetleyen, yaptıklarını duyuran kişisiniz.
    Muhtar sizi suçuna ortak etti, hırsızlık payınızı verdi, susmanız karşılığında.
    Sizde aşağılık soytarı iseniz fazladan aldığınız 5 elmayı cebe indirdiniz.

Sık sık görürsünüz, polise yargıya şu kadar fazladan zam yapıldı diye. Askere şu kadar zam yapıldı diye. Gazetecilerin emeklilik şartları milletvekilleri ile eşitlendi diye. Bunlar, hırsızlığın sus paylarıdır.

Peki hırsızlık olmadan gelirinizin artması nasıl olur.

Atadan kalma malı mülkü satma olayı konumuzun dışında.?

nasıl olur. TEK BİR ŞARTI VAR, ÜRETİMİN ARTMASI.

Elma ağacı o yıl 120 elma verir. Muhtar %10 u olan payını alır, 12 elma eder. Üretim artışından kendi payıda 2 elma artar. kalan108 elmayı 3 eşit parçaya böler. Kişi başı 36 elma düşer. Bu yıl 6 elma fazla aldınız zenginleştiniz. Ama herkes eşit şekilde zenginleşti, bu sebeple zenginliğinizi fark edemezsiniz. Yani adil.

MUHTAR(DEVLET=hükümet, polis, savcı,hakim, ordu, ortakları medya) HIRSIZ DEĞİLSE, FAZLA ÇALIŞMANIN KARŞILIĞI TÜM ÜLKEYE YAYILIR.

Üretim azaldı bu yıl 80 elma oldu. Herkes eşit şekilde fakirleşir. Ama herkesin yediği yaptığı azaldığından, kimse kendini fakir hissetmez. Kıyaslayacağı kimse yoktur.(TV ler o dönem yok var sayıyoruz. Lanet TVler tüm dünyanın anna koydu.)
    Zenginliğide farkedemezsiniz çünki herkes zenginleşiyor, kıyaslayacağınız kimse yok. Beyaz yoksa siyahın siyah olduğunu anlayamazsınız.(TVler malum... Şu TVleri serbest bırak diyen ökkeş nerde kafasını kırmak isterimde ne muhatab olacam yaw... koyver gitsin, kırmaya kalksan milyarlarcası var, niye uğraşasın salak olman lazım.)

Her neyse, konuyu çok kolay dağıtma yeteneğim var. Allah vergisi, yada beyinde arıza var. Doğrusu sebebinide biliyorumda, sizi ilgilendirmez, adamı sinir etmeyin...

Her neyse... Üretim olayını anladınız.

Üretim aynı, fakirleştiniz. Muhtar sizi soyuyor.
    Üretim arttı ama siz aynı kaldınız. Muhtar ebenizi seviyor.
    Üretim 10 arttı ama siz 3 zenginleşmeniz gerekirken 1 zenginleştiniz, muhtar anna koyuyor.
    Üretim 10 düştü siz fakirleşmediniz ama ülkede fakirleşenler oldu, sen milletin anna koyan kesimindesin. (her dönem siyasetçisi ve medyası, pop top kültürü, sağlık kesimi, finans kesimi, devletten ihale alan siyasetçi çevresi kesimi ve yahudi şirketleri)

Her neyse... buda böyle bi yazı oldu...

Kesip saklayayım, arada hatırlatmak için asarım.
    Son düzenleme : alicemal; 10-09-2019 saat: 11:15. Sebep: Colored, syntax, tiny add und other
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Biraz haber okuyayım dedim her yerden talan haberleri fışkırıyor.

Kan verdiğiniz kızılayın malını mülkünü, kamu şirketi koyup oraya aktarıyorlar. Orada yönetecekler, yönetecek olanlar huzur hakkı adı altında kendi belirledikleri maaşları olanakları alacaklar. Kızılayın malını mülkünü satma hakları var. Bana satmayacakları kesin, kime hangi fiyata satacaklarıda bellidir. Boşuna kızılayın dışına çıkarmadılar. Devletin tüm değerli mallarını varlık fonuna aktarıp danıştay denetiminden çıkamadılarmı.? Çıkardılar. Demek sıra kızılayda, mevcut durumdada istediklerini yapıyorlardı, ama dışarı çıkarmışlar.
    Kanı paralı satmaya başladıklarından beri kızılaya kan bağışı yapmıyorum. Doğruda yapmışım, o tarihten sonra kızılayın yaptığı saçma sapan hareketlerin haddi hesabı yok. Kendi ülkende hastahane ve okullar dökülüyorken, gidip filistin ve başka ülkelerde evler okullar yapıp hibe etmeler(göründüğü gibi temiz değildir, oradaki güçlü kişilerle ayar yapılmıştır en fazla %20 si hakedene gitmiştir oda reklam amaçlı, kalanı paylaşılmıştır. Az gelişmiş ülke her yerde aynı. Ülken muhtaçken başka ülkeye hibe vermek için hakkaten beyinsiz olmak lazım yada allengirli işlere girmişsindir.). Devlet başkanına 10 yıl öncenin değeri ile 50 bin TL lik altın takmalar filan...

Yaw niye hatırlatıyorsunuz böyle şeyleri resmen mideme beynime kramp giriyor.
    YİD lerin geleceğimize yükünü rakamlarla vermişler... inanılmaz...

her neyse... haber okumayı kısa keseyim...

Perşembe MB kararı var.
    Normalde trend değiştirmez en fazla trendin hızını değiştirir ancak büyükler bu tür beklentilere temkinli giriyorlar ve karar açıklandığında satmaya yada almaya hevesli grupları sağıyorlar. Sağmak için medyayıda sürekli kullanıyorlar. Medyadaki kanalları aracılığı ile "hööö hööö" diyerek sürüleri ağıllarına yönlendirip, ağılları sürekli dolu tutuyorlar.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 204/852 İlkİlk ... 104154194202203204205206214254304704 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •