Sayfa 448/852 İlkİlk ... 348398438446447448449450458498548 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 3,577 - 3,584 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Bana levyeci girişti. Odun ne ki
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Levye li müfredatı bilirim, güzel çalışmadır. Ben kullanmıyorum.

---

BIST bugünde yeşil kaparsa düzeltme bitmiştir. Aslında dünde bitmiş görünüyordu ama yediğim dayaklar yoğurdu üflememe sebep oluyor.

S&P vadeliyi takip etmeli, belkide ayrışırız.
    Öğle sonrası ve akşama doğru bugünü Yeşil kapayacağımızı düşünürsem, hisse long lara takviye yapacağım.

2020 son çeyrek ve bu çeyrek pandemideki en kötü çeyrekler olacaklar. Bilançoları en kötü gelmesi gereken dönem. Yinede garan bilançosu zarara rağmen iyi gelmiş. Ciro artmış, kâr %8,6 düşmüş.
    Cam'da Dev haline gelen Şişecamın bilançosu ise süper gelmiş. Bugün holding sektörü endeksini ayakta tutar.

En kötü döneme göre şu ana kadarki bilançolar korkulacak gibi değil.

---

Ons da dün gece bir miktar shortlandım. Uygun yerde kapatacağım. Gümüş deki olay psikolojik açıdan ons altını şimdilik etkilemedi.
    Kapattıktan sonra tekrar short kovalamaya devam edeceğim.

---

usdtry malum, Şubat shortlarla beklemeye devam.

Bol şans.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    ons da 1.9 trilyonluk paket Mart ortasına kalmıştı. Dünki gelişme ise 1.9 luk paketi buhar etti sayılır.

abd de muhalefet 1.9 trilyon yerine 600 milyarlık paket önermişler.

ons un orta vade hareketini etkilemez çünki hisse borsaları ve ons daki ana hareketi sağlayan abd ve ab merkez bankalarının her ay finans kesimine+şirketlere dağıttığı 180 milyar dolar. Aslında 120 milyar dolar ve 60 milyar avro.

2008 den beridir sırf FEDin verdiği para 7 trilyon dolar. Bu para abd siyonistler arasında paylaşıldı, para piyasalarına sokuldu. Al satlarla para piyasaları yükseltildi, yükselişten gelen kağıt üzerindeki kazançlar aile servetlerine eklendi. SIFIR maliyetli FED parası ile Zengin daha zengin oldu. Ödeme zamanı geldiğinde halk dahada fakirleşerek ödeyecek.

Kuralımız neydi,

Üretmeden cebe indirilen para, toplumun diğer kesimlerinden çıkar.

---

TV nin prgram yapıcı ekonomist kızları "herkesin enflasyonu farklı" demiyorlarmı. Odun alıp dalasım geliyor.

Bu yeni yetmelere "herkesin enflasyonu farklı" şartlanmasını mahfi eğilmez, asaf savaş gibi kaymak tabaka ekonomistleri öğrettiler. Bunlarda sorgulamadan ezbere kullanıyorlar.

mahfi eğilmez siyonist firmalardan maaş alan, kendiside ibrani kökenli bir vatandaş. Bu ülkeye hizmet etmiyor, ibrani soyuna hizmet ediyor.

asaf savaş nedir onu bilmiyorum, tipi ibrani değil ancak oda mahfi kadar olmasada kaymak tabakaya hizmet ediyor. 2005 li yıllarda ülkenin hızlı kalkındını sanan eblehlerin arasındaydı. Hızlı kalkınmadığımızı o dönem anlayan ve söyleyen benim haricimde bir tek ege cansen vardı. Tabi benim takip ettiğim yazarlar arasında, diğerlerini bilemiyorum, mutlaka görenler bir sürü vardır. Ama medyada ön plana çıkarılanlar, siyoniste hizmet edenler, bizde onları görüyoruz maalesef.

Peki mahfi eğilmez neden yeni yetme kızlarımıza "herkesin enflasyonu farklı" şartlanmasını öğretti.? yazık değilmi Güzem'e, Gizem'e.

Çünki 2013 den önce akp, pkk, fetö, mhp filan kolkola yürüyorlardı.

Benim gibiler devletin enflasyonu yanlış, isteğe göre uyarlanıyor dedikçe, mahfi eğilmez gibi ibranilerde "herkesin enflasyonu farklı" argümanını ortaya attılar.

Böyle söyleyince sanki enflasyon yokmuş gibi sırıtıyorlardı. Lang senin bunu söylemen gerçeği değiştirmiyor ki.?

Ne demek "herkesin enflasyonu farklı". Farklıysa kimin enflasyonu ne kadar onu söyle.

Onuda söylemediler, "herkesin enflasyonu farklı" diyerek koyunlara kaval çaldılar. EZBERLETTİLER. Sihirli bir cümleymiş gibi bu cümleyi söyleyince sanki sorun ortadan kalkıyor.

Sonradan akp ile siyonistler fetö kapışınca, mahfi eğilmez bu cümleyi kurmamaya başladı. Yeni yetme kızlarımızsa ezberlediler bi kere. Durmadan söyleyip duruyor. ibrani kökenli mahfi ne zaman yeni şartlanma öğretecek bunlara, yeni ezber verecek, o zaman bu cümleyi kullanmayı bırakacaklar.

Madem her kesin enflasyonu farklı diyorsun. O zaman hangi kesimlerin enflasyonu ne onu açıkla. O cümleyi kurduğunda değişen bir şey olmuyor.

Önemi olan çalışanın enflasyonu. Ülkede parayı üretenler onlar. İşçiler, mavi ve beyaz yakalılar. Onların enfasyonu ne. ?
    Patronları enflasyon etkilemiyor. Sırtlarını devlete dayamışlar, enflasyon açıkladıkça zam yapıyorlar oluyor bitiyor. Kazançları azalınca devlet yardımlarına koşuyor, teşvikler ayrıcalıklar yağıyor.

Her neyse, gereksiz yazı oldu ama rahatlatıcı oluyor.

Enflasyonun en çok etkilediği kesim alttaki %60 lık gelir grubu.

akp den önce enflasyon denince bu kesimin enflasyonunu anlardık. Biz hala onu anlıyoruz ama patron ve uşakları işi sulandırmak için "herkesin enflasyonu farklı" cümlesini buldular, kullanıyorlar.

Cümle doğru. Tüm dünyada her ülkenin, ülkelerdeki her kesimin enflasyonu farklı.

Hatta daha da ileri gidebilirsiniz, her KİŞİNİN enflasyonu farklı.

Benimle kardeşimin enflasyonu bile farklı. Hatta aynı kişinin her ayki enflasyonu da farklı. O ay ne aldığınız ne sattığınızla alakalı bir olay.

Cümle doğru ama ahlaksızlar tarafından kötü amaçla kullanılıyor. Açıkla o zaman kimin enflasyonu ne kadar.?

Açıkla hadi. Bakın açıklayamadı, adi bunnar.

---

Rahatlaltıcı bir yazı oldu, başkada bir işe yaramayacak.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    usdtry de 7.10 da destek var. Aracı kurumlar 7.10 a gelince alım yapıyorlar.

Olurda tepki aşırı olur usdtry yükselirse, shortlara takviye amaçlı kullanacağım.

---

ons da shortları kapadım. Yeni pozisyon için durumu biraz anlamam lazım, bekleyeceğim.

---

Bol şans.

abigailcat nerde yaw, bana şans dilerdi uğurlu geliyordu.?

5. Düşük döviz kuru ithalatı arttırır, değerli TL ihracatı rekabetçi olmaktan çıkarır , yüksek faiz üretimi ve iç ticareti yavaşlatır. zaten cari açık varken ihracatın ve üretimin yavaşlaması ekonomik dengeleri daha da bozar. dövizde olması gereken çok düşük kur değil, istikrarlı olmasıdır. yay ne kadar geri çekilirse ok o kadar ileri fırlar, dövizin daha da düşmesi bu ülkenin harakiri yapmasıdır. cari açık arttığı sürece, faizle ekonomik istikrar olmaz, korkunç dengesizliklere herkes hazırlıklı olsun. YTD

Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    abigailcat nerde yaw, bana şans dilerdi uğurlu geliyordu.?
    Selam, bol şanslar.

Hep buralardayım, sadece uzaktan izliyorum çünkü yakına gelecek kadar donanımlı değilim.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by abigailcat Yazıyı Oku
    Selam, bol şanslar.

Hep buralardayım, sadece uzaktan izliyorum çünkü yakına gelecek kadar donanımlı değilim.
    Rahatladım ve mutlu oldum.
    Donanımlı değilim demen bile forumdaki bir kısım insandan daha donanımlı olduğunu gösterir.
    Kendini bilmek çok önemli bir donanım.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    adanalı hatalı düşünüyorsun, TV tuzağına düşmüşsün.

Evet düşük doviz kurunun ithalatı artırması normal olurdu ancak bizim ana sorunumuz doviz kurları değil. Siyasetçilerin yolsuzluğu. Geri kalan her sorun bundan kaynaklanıyor.

TL 2003 lerde 1.20 USD ye kadar değerlendi, ithalatımız ihracatımızın 2 katına yakındı. USD 8.50 ye çıktı, yine ithalaltımız ihracatımızın 2 katına yakındı.

Alman avro su 1.20 USD. Senin hesaba göre çok değerli ama abd ye en büyük ihracatı yapan 2 ülkeden biri ve ihracatı, ithalatının çok üzerinde. Her sene cari fazla veriyor.

Çin parası yuan ın değeri 6 küsür USD.
    Parasının değeri bizimkine yakın. Oda abd ye ihracat yapan ikinci büyük ülke ve ihracatı ithalatı katlıyor.

Çin le para değerimiz birbirine yakın ama Çin ihracatı fazla iken bizim ithalatımız fazla.
    Almanyanın parası değerli yine ihracatı fazla.

Demekki olay doviz kurunda değil.

Bizi yönetenlerde. Hani ağır yazarımda siyasetçilerle mahkemelik olmayayım diye yazamıyorum.

Olayın kökeninide 55 kere yazdım. Atatürk ölür ölmez bu ülke sömürge haline getiriliyor. İşin arkasında TR deki azınlık yahudiler ve onları para vererek destekleyen batı yahudileri.

Rusyayı 1990 larda nasıl teslim aldılarsa bizide 1940 larda teslim aldılar.

TL yi hangi değere getirirsen getir, yine ithalatçı olacaksın.

sanırım adanalalı doviz almış. Pozisyonuna göre konuşuyor. Kızman gereken kişiler sana doviz aldıranlar. yada onları dinlediğin için kendine kızmalısın.

du yaw.

2 ay kadar önce yine adanalıya dovizin var galiba demiştim. Bunu dememin sebebi yazdıkları idi. "hayır dovizim yok, alanıda sevmem" gibi bişey demişti.
    Şimdide aynı şey oldu, yazdıklarına göre dovizin var galiba dedim. Dejavu denen şey gerçekleşti.

Ya ben adanalıyı yanlış okuyorum, yada adanalı kendini yannış okutuyor. var bi iş.
    Son düzenleme : alicemal; 02-02-2021 saat: 19:45.

Sayfa 448/852 İlkİlk ... 348398438446447448449450458498548 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •