Sayfa 520/852 İlkİlk ... 20420470510518519520521522530570620 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 4,153 - 4,160 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    bugün faiz inmez faiz çıkmazda o faiz çok yüksek en sonuncuyu niye yükselttiniz diyipte başkan olan varya mb nin sıkı duruşa ilişkin açıklamasının virgülüne bile dokunamaz. bugün ölü taklidi yapar. yeni başkan başkanlıktan önce tükürüdüğü ne varsa yalar oturur
    virgüle dokunmaya çalıştılar anında tepkiyi hem doalrda hem borsada yediler önümüzdeki aya indirmeye kalktıalr mı sağlam çakış gelir öyle fazla arada yok 6 mayısta toplantı
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    virgüle dokunmaya çalıştılar anında tepkiyi hem doalrda hem borsada yediler önümüzdeki aya indirmeye kalktıalr mı sağlam çakış gelir öyle fazla arada yok 6 mayısta toplantı
    Dostum burada politika var.
    Faiz düşük kalmazsa taban aç kalır.
    Taban aç kalırsa sandık boş kalır.
    Ahahaha tekerleme yazdım.
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bugünki görüntü hâlâ sıradışı.

Bankalar özellikle yabancının yoğun olduğu garan, akbnk, ykbnk yüksek artıda. Yerlilerin yoğun olduğu diğer endeksler ekside.?

Yerli korkmuş durumda. Yabancı eni sonu satışa dönecek diye bekliyorlar.? Çok ilginç. Şaşkın durumdayım.

Bilmediğim şeyler olmalı.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    siyonist bluumberg de güntay şimşek konuşuyor... inanılmaz.. adamın boğazını sıkıp gebertesim geliyor.

baykar yani tayyip erdoğanın damadının şirketi baykar'ın basın sözcüsü bile bu kadar yüzsüz olamaz. nasıl yanlış bilgi veriyor, nasıl utanmaz inanamıyorm.

Devlet silah sanayiini kötüleyip, özel sektörü yüceltiyor. hazinenin kasasına giren para, özel sektörde birilerinin cebine girsin istiyor. üstelik yalan söylüyor. Aselsan'ın ürettiklerini Tr de üreten başka firma yok. Yeni yeni üretenlerde, aselsana son 15 yılda yerleşen tarikatlar aracılığı ile aselsandan çalınan teknolojiler. Tusaş'dan teknoloji çalan çalana, havelsandan çalan çalana. Yüzsüz herif devletin elinde yani halkın elinde olan teknolojilerini çıkar gruplarına verelim istiyor.

Aklı başında biri bu adamın 3 dakkalık konuşmasını dinlese ciddi bir iş vermez. Adam son ütücü filan olurki oda ciddi iş bu herif için.
    Bu adam ana medya gruplarından birinde yıllardır yazıyor ve önemli biri gibi sık sık siyonist TV lerinde boy gösteriyor. Hoş bu adamın çalıştığı habertürk de(ciner grubu-turgay ciner) abd li siyonistlerle ortak ve turgay cinerin kendiside tipine bakılırsa ibrani soyundan. Yani israillilerle aynı kökenden.

Adamların geçmişlerini, mevcut yerlerini, kökenlerini bilirsen, neyi neden söylediğini daha kolay anlayabiliyorsun.

Örneğin TV deki futbol maçları yorumcularının önüne hangi takımı tuttuklarını gösteren tabela koysalar, o kişilerin hangi cümleleri neden kurduklarını daha kolay anlarsın.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    BIST, 1400 üzerinde kapadı. Kalıp kalmayacağı yarın belli olur. Ben kalacağını düşünüyorum.

Bugün yabancı aldı, yerli almadı.

Önceki aylara bakarsak, yerlinin alıcı tarafta olmadığı günler, yabancıda satmıyor. Bugün yabancı almış gibi görünsede, yerli alışa geçseydi acaba yabancı yinede alıcı olurmuydu yoksa satış tarafınamı geçerdi.

Bunlar aslında sağlıklı bir borsada olmaması gereken saçma sapan hareketler ancak bizim borsada normalleşti. İyi Kötü Çirkin filminde son sahnede 3 silahşör, üçgen şeklini oluşturacak şekilde birbirlerinden uzak durmuşlar, bir birlerini kesiyorlar. Ortadaki altını alabilmek amaçlı düello yapıyorlar.
    Birinci silahşör güneşe arkasını vermiş avantaj sağlamış, ikinci silahşör ise üçüncü silahşörün silahındaki mermileri boşaltmış ona güveniyor, üçüncü silahşör ise cahil cesaretine sahip en yavaş silahşör olduğu halde hızına güveniyor. Sonunda hem hızlı hemde diğer ikisinden daha akıllı olan kazanıyor. Tabi üçüde kendini en akıllı zannediyor ama mermiler kimin akıllı olduğunu kesin olarak ortaya koyuyor.

Bizim BIST dede böyle bir durum var herkes birbirini izliyor ona göre pozisyon alıyor.

Dediğim FON kurulsa bu tür numaralara gerek olmayacak, TR ve dünya temel, teknik verilerine göre herkes işlem yapacak. Güvenilir borsa olacak, yurtdışından para yağacak, bizim aracı kurumlar manipulatörlere ellerini açmak yerine uluslararası büyük fonlardan güzel para kazanacak, BIST e bir sürü yeni şirket girecek, KY katliamları olmadığı gibi KY yağmuru başlayacak filan herkes kazanacak. Hem de ahlâklı bir şekilde. Kimse kimseyi köşede sıkıştırma gereği duymayacak. FON da en büyük oyuncu olacağı için ve kısa vade yön belirleyeceği için para kaybetmesine de imkan yok. Hali ile halkın parası çar çur olmayacak.

Her neyse artık.

Yarın dengelenme günü olur. Ancak MB nin sözlü yönlendirmesinde yaptığı değişiklik mide bulandırıcı. MB başkanı yüzüne peçeyi örtmüşken, o değişiklikle peçeyi kaldırıp damada yüzünü gösterdi "ben buyum" dedi. Peçeyi açsanda açmasanda ne mal olduğunu herkes biliyor, ilerde ne olacağını, ne yapacağınıda herkes biliyor. Ne halt yemeye o cümleleri değiştirdin. O cümleler olsada olmasada zaten aynı şeyi yapacaksın. Peçe kapalı kalsa damat düğünde arıza çıkarmayacak.

tayyip'in MB başkanını değiştirmesi gibi.

Değiştirmese USD şimdi 7 nin altındaydı, bu sene enflasyon %10 civarına rahat inerdi.

Değiştirdi, şimdi USD 8 de ve artık 7.0 altına zor indirirsin çünki atadığın MB başkanı takiyyeci. Kendi görüşlerine ters hareket ediyor ve bunu mecburiyetten yapıyor. Bu sebeple kimse bu adama güvenmez ve USD de kolay kolay 7.0 altına düşmez. USD düşmeyince enflasyon düşmez, enflasyon düşmeyince faizler düşmez, faizler düşmeyince ekonomi zorlanır, en alttaki kalabalıklar dahada fazla ezilir, 2023 dede yallah tayyip.

Du yaw, işin sonu iyi bitiyor sanki.

Yok yaw, bu tayyip gidecek yeni tayyipler gelecek. Değişen bir şey olmaz. özal ailesi gitti, bi kaç koalisyon sonra tayyip ailesi geldi.

Hep daha kötüye gidiyoruz. tayyip ailesi gidincede bir kaç koalisyon sonra CIA nın yetiştirdiği tarikatlardan yeni elemanlar tepemize gelecekler... Çalışan kalabalıklara değişen bir şey yok.

6. Sn alicemal seni baş köşeye oturtduğumuzda benimde arkamda hanedanim var, bende saraylarda oturmak istiyorum, ejder smotie miydi neydi ondan içmek istiyorum falan diye tutturmazsin insallah.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by boschyatirim Yazıyı Oku
    Sn alicemal seni baş köşeye oturtduğumuzda benimde arkamda hanedanim var, bende saraylarda oturmak istiyorum, ejder smotie miydi neydi ondan içmek istiyorum falan diye tutturmazsin insallah.
    Yaw aklımda yoktu. Fena görünmüyorlar. Belki sadece tadına bakarım, o kadar.

Benim kuracağım sistemde baş köşe yok. Kurullar var. Tek adam yok. Başbakan yok. ben hiç yokum. danışma ekibindeki tek oya sahip üyelerden biriyim.(tayyipde başta böyle diyordu, ona göre dikkatli olun. Yaw bu kadar açık sözlü olmamam lazım. )

Benim sistemde kral yok. Ön planda kimse yok. Kimse TV lerde görünmüyor. TV lerde hiç bir yetkisi olmayan sözcüler görünüyor. Millet sırf TV lerde görünüyor diye bu sözcülere tapmak isteyeceklerdir yine. Doğalarında var. Onunda bi çaresine bakarız.

Batman maskesimi taksak.? Düşünmek lazım.

Selamlar bol kazançlar.

Tam özgürlük istiyorum sayın alicemal bey. Adalet istiyorum, sadece ve sadece adalet, yanına da çokça özgürlük.

Adalet kavramı sanırım sizin de bahsettiğiniz gibi başta polisleri revize etmekle istediğimiz düzeye gelecek. En temelden tepeye, tümevarımla bu işi çözebiliriz gibi. Bu arada eğitim-ekonomi ekseninde ben de derslerden aklımda kalan birkaç şeyi özetlemek, istenildiği taktirde cümlelerimi kaynak göstererek desteklemek isterim.

MEB bilindiği üzere merkezi bütçede en çok paya sahip. Yani en çok para MEB e akıyor ama mebe akan paranın -2020 yılı itibarıyla- yüzde 81 lik kısmı personele ayrılıyor. Kalan yüzde kaçlık kısım sizce ar-ge yatırımlarına ayrılıyor?
    10?
    15?

Bilemediniz. Yüzde 4.

Ayrıca, en çok para eğitime gidiyor diyoruz ama, eğitim bütçesinin milli gelire oranı yüzde 6. Yani OECD ortalamasının çoooook altında.

Şimdilik söyleyeceklerim bu kadar.

Sayfa 520/852 İlkİlk ... 20420470510518519520521522530570620 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •