Sayfa 785/852 İlkİlk ... 285685735775783784785786787795835 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 6,273 - 6,280 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bugün girmemin sebebi şu.

Mahallemin bir köşesindeki 4-5 tane kullanılmayan eski ev ve arsaları müteahhite daire karşılığı verilmişti. Yerine yeni apartmanlar yapılacaktı.

Dün arsa sahiplerinden biri ile konuşma fırsatım oldu. "Temeli müteahhit kazdı sonra durdu, 2 aydır bekliyor, neden devam etmiyorsunuz." dedim.

Cevabı çok ilginçti.

Kullanılmayan o evlere bir sürü yabancı isimli kişilerin kaydı yapılmış. O isimlerin evlerde oturmadığını, hiç tanımadığını ispatlamak zorunda kalmış. O sebeple aylardır bekliyorlarmış.

Bunun neden yapıldığı çok açık. Bu kişileri bir partiye oy vermiş gibi gösterecekler.

Seçimlerde hile yapacaklar. Belki başka sebepleride olabilir. İnsan kaçakçıları ile nüfus idaresinden birileri anlaşmış ve Devletten bazı paraları, hakları almak için adres gösteriyor olabilirler.

Kendi eviniz, kirada olan eviniz ve belediyeye kayıtlı boş, hurda eviniz filan varsa mutlaka e-devlet den kontrol edin. Birilerini kayıt etmiş olabilirler.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü
    Aynı Hanede İkamet Eden Kişi Belgesi Sorgulama
    https://www.turkiye.gov.tr/nvi-ayni-...gesi-sorgulama
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Üstteki yazımda "üzerinizde ev varsa özellikle boş duran ev mutlaka e-devletten kontrol edin tanımadığınız kişileri kayıt etmiş olabilirler." demiştim ve e-devlet adresi yazmıştım.

e-devlete girdim her yeri kurcaladım, sadece kendi kaydımı görebildim. Evin genel durumunu göstermedi.
    Birde e-devlet sitesinde seçim listeleri açıklandığında girilen yüksek seçim kurulu nun sayfası var. O zaman adresinizde kayıtlı seçmen isimlerini görebiliyorsunuz. Orası da açık değil. Seçim listeleri açıklandığında sayfa işler hale gelecek.

Sanırım şu an sizde durumu kontrol edemeyeceksiniz. Seçim listeleri açıklanıp e-devlet den kontrol edebilir hale geldiğinizde ise, evinize başkaları kayıtlı olsa bile belki de iş işten geçmiş olacak. Siz o isimleri sildirene kadar seçim yapılmış olacak. Savcı Hakim filansanız ve yanlış işlere de karşı iseniz ki nadir bulunur bir karakterdir, belki o isimleri kayıt edenleri ortaya çıkarıp katrana ve tüye bulatabilirsiniz.

Yani ülkede ar ve namusun gerçekleşebileceği ümidi çok uzak dağların arkasında kalmış durumda. Ne kadar zavallı bir ülke haline geldik ki MAALESEF bu günler iyi günler.

Acilen bir nükleer dünya savaşı çıkmazsa çok daha rezil hallere düşeceğiz. Bugünkü durum cennet meyvası kalacak. Nükleer dünya savaşı çıkarsa tüm dünya rezil olacağından biz kendimizi kötü hissetmeyip arada kaynayacağız.
    @NeAcaipDunya

3. "Acilen bir nükleer dünya savaşı çıkmazsa çok daha rezil hallere düşeceğiz. Bugünkü durum cennet meyvası kalacak. Nükleer dünya savaşı çıkarsa tüm dünya rezil olacağından biz kendimizi kötü hissetmeyip arada kaynayacağız."
    Alicemal ..ciddimisiniz yok yok ciddi olamazsınız

4. son 1 haftadır Avrupa'da kuran yakma olayları yaşanmakta ..
    Ne kadar ilginç ve kötü bir durum. Demokrasinin en ileri olduğunu iddia eden bir ülkelerin birinde bu olaylar olmakta
    siyasiler açıklama yapıyor kınıyor, İsveç'i sorumlu tutuyor ama kimsede demiyor bu dünyanın tek Müslümanı biz miyiz diye işte algı böyledir böyle yapılır. Bu tam tamına bir psikolojik savaş çalışmasına örnek olaydır...
    önce toplumun zayıf bir noktasını bulursun sonra seçime yakın kameraların önünde eyleme geçersin...
    aklıma şu dizeler geldi..

Leonard Cohen diyorki!!!!
    Herkes biliyor, zarların hileli olduğunu
    herkes parmaklarını çapraz yapar yuvarlarken
    herkes biliyor, savaşın bittiğini
    herkes biliyor, iyi adamların kaybettiğini

herkes biliyor, dövüşün hileli olduğunu
    fakirler fakir kalır, zenginler zenginleşir

o kadar yazmak istiyorum ki kafamda bir dolu milyon sorular sorunlar varki
    kalın sağlıcakla
    hiçbir yorumum yatırım tavsiyesi değildir...

5. Son dönemde seçimlerde psikolojik harekâtın başladığını arada bir yazıyorum bunun İlk örneği siyasi cinayetlerin start alması devamı İsveç de yaşanan akabinde Danimarka'da yaşanacak olan Kur'an yakma hadiseleri ve şimdide
    İran'da Azerbaycan konsolosluğundaki terör olayları bunların tamamını bir şekilde toplum mühendisliği olarak görmek lazım zira muhalefet kendi iç çatışma dünyasında seçimi kazanmış bakanlıklarda paylaşım yapmakta ve fare suratlının. %0001 oyuna bakmadan polyannacılık oynuyor hâlbuki Yaşanan olaylara okadar kayıtsızlarki tüm bu yaşananların kendileri ile alakalı olduğunu ya anlamıyorlar yada susuyorlar

Almanya da Güzel bir söz vardır . şöyle denir

Eğer 1 nazi ile aynı masada oturup ona karşı tek laf etmeyen 10 Alman varsa, masada 11 Nazi var demektir

Sanırım 6 tılı masayı iyi özetliyor
    Kalın sağlıcakla

Redmi Note 9 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    hiçbir yorumum yatırım tavsiyesi değildir...

6.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Bugün girmemin sebebi şu.

Mahallemin bir köşesindeki 4-5 tane kullanılmayan eski ev ve arsaları müteahhite daire karşılığı verilmişti. Yerine yeni apartmanlar yapılacaktı.

Dün arsa sahiplerinden biri ile konuşma fırsatım oldu. "Temeli müteahhit kazdı sonra durdu, 2 aydır bekliyor, neden devam etmiyorsunuz." dedim.

Cevabı çok ilginçti.

Kullanılmayan o evlere bir sürü yabancı isimli kişilerin kaydı yapılmış. O isimlerin evlerde oturmadığını, hiç tanımadığını ispatlamak zorunda kalmış. O sebeple aylardır bekliyorlarmış.

Bunun neden yapıldığı çok açık. Bu kişileri bir partiye oy vermiş gibi gösterecekler.

Seçimlerde hile yapacaklar. Belki başka sebepleride olabilir. İnsan kaçakçıları ile nüfus idaresinden birileri anlaşmış ve Devletten bazı paraları, hakları almak için adres gösteriyor olabilirler.

Kendi eviniz, kirada olan eviniz ve belediyeye kayıtlı boş, hurda eviniz filan varsa mutlaka e-devlet den kontrol edin. Birilerini kayıt etmiş olabilirler.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü
    Aynı Hanede İkamet Eden Kişi Belgesi Sorgulama
    https://www.turkiye.gov.tr/nvi-ayni-...gesi-sorgulama
    Müteahhit temeli kazıp sonra durduysa bu işte bir yanlışlık var
    Üzerinde gecekondu, metruk bina veya riskli bir bina varsa...öncelikle müteahhit yeni yapacağı bina için; ilgili belediyenin birimine müracat ederek, arsa üzerinde bulunan bina(gecekondu) yıkılacağını konut cinsinden arsaya çevrileceğini bildirecek.
    elektirik, su, doğalgaz, tüm bağlantılar ilgili kurumlar tarafından kesildikten sonra, bina gecekondu yıkılacaktır. bina yıkılıp, gerekli incelemeler yapıldıktan sonra , cins değişikliği yapılarak Arsa sınıfına sokulacaktır. bu işlemler neticesinde ilgili kurum(beledıye) UATV(ulusal adres veri tabanı) güncelleyecek ve artık bu yerin arsa olduğunu tapu ve nufus vatandaşlık işleri ile paylaşacaktır. daha önce burda ikametgahı görünen herkesin adresi boşa düşecektir.
    burda Müteahhitin emin olmamakla beraber , gecekonduları yıkmak için gerekli izinleri almayışı bu işleri karışık hale getirmiş olabilir..Temeli kazmak demek yukardaki işleri yaptığı anlamına gelir. Sonradan yapmadığı anlaşıldıysa uğraşır durur. Bana göre burada suriyeli veya Türk kimin oturduğunun çok bir önemi yok..
    Aynı durum bir tanığımın başına geldi. Ev kentsel dönüşüme girdi, evi boşalttılar. 10 gün içinde mernis adresi boşa düştü. adressiz kaldı. Müteahit yukardaki işlemlerin hepsini yaptırdı.

**Yıkım ruhsatını düzenlemeye yetkili ilgili idarece; müellif, müteahhit, fenni mesul ile şantiye şefinden; Ek-4'te yer alan formlara uygun olarak taahhütnameleri alınır. (5) Yıkım planı incelenerek eksik ve yanlış bulunmuyorsa başvuru tarihinden itibaren en geç onbeş gün içerisinde yıkım ruhsatı düzenlenir.
    **İnşaat durdurma ve yıkım işlemleri hakkında karar alma yetkisi belediyelere aittir.
    **Bir tanıdığımın başınada geldiği için konuyu biliyorum.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by hs37 Yazıyı Oku
    "Acilen bir nükleer dünya savaşı çıkmazsa çok daha rezil hallere düşeceğiz. Bugünkü durum cennet meyvası kalacak. Nükleer dünya savaşı çıkarsa tüm dünya rezil olacağından biz kendimizi kötü hissetmeyip arada kaynayacağız."
    Alicemal ..ciddimisiniz yok yok ciddi olamazsınız
    Çıksın demedim. İhtimalleri söyledim.
    Aslında çıksın demişim gibi de anlaşılıyor ama ince bakarsanız, accık da zorlarsanız çıksın dememişim gibi olur. Gırgırla karışık durumu ortaya saçmışım.

2005'li yıllardada bu günler iyi günleriniz diyordum. Bugün çok daha berbat durum ama hala bu günler çok iyi günleriniz. İçinde yaşayanlar fark edemezler. Dışarıdan göz gerekir. Ben içinde olsam da kaynaşamadığımdan, dışarıdaki göz gibiyim. Erken görürüm.

İyi bişey sanmayın hakkaten çok kötü bir şey.

Göl içinde timsahlar var göle kamp yapmaya gelen kalabalık grubun bunu bilmediğini düşünün. Siz biliyorsunuz. Her dakikanız acı ızdırap içinde geçer. Timsahları anlatırsınız. Size inanmazlar. Gülüp eğlenmeye gelmişlerdir, siz eğlenemiyorsunuzdur, size kızarlar, onları kıskandığınızı düşünürler. Bir müddet sonra söylemeyide bırakırsınız çünki insanlar başına gelmeden durumu kavrayamaz.

Göl kenarında timsahların varlığını bildiğinizden ve bu insanların eni sonu kötü şekilde timsahlarla tanışacağını bildiğinizden her anınız acı içinde geçer. Timsah nedir, nasıl pusu kurar, nasıl saldırır, nasıl yer, geride kalanlar ne olur hepsini biliyrsunuz. Diğerleri bilmiyor ve mutlular, gülüp eğleniyorlar, sana da deli veya aptal gözü ile balkıyorlar. vs. vs. Sonra timsahlar ziyafete başlarlar, kalabalık ağlaşıp imamlara giderler. İmamlar "timsahtan ben sizi kurtarırım" der. Kurtarma için bade seanslarına ve himmet lere başlar. Siz yine İmam ın ne olduğunu ne yapacağını biliyorsunuzdur. Milletin başına neler geleceğinide yine biliyorsunuzdur, acıya devam edersiniz. Uyarmaktan vaz geçmişsinizdir çünki bu kezde imam'ı kıskanıyorsun derler. Timsah olayından ders almamışlardır.

Filan fıstık. Benim durum özenilecek bir şey değil.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Birinci selimhan yine iyi yerlere dokunmuş.
    Kuran yakma olayının adama para verilerek yapıldığı genel kabul görmüş durumda. Kimin para verdiği konusunda 2 farklı görüş var.
    Bir grup isveç, Finlandiya NATO ya girmesin diye para verilmiştir deniyor. Bu durumda Ruslar vermiştir sonucu ortaya çıkıyor.
    Diğer yanda ise akp ekibinin işidir her seçim öncesi uluslararası sorun çıkararak ortak düşman yaratırlar. halk da savunma içgüdüsü ile özellikle kararsızlar akp ye oy verir.

Evet bunu akp her seçim yapıyor. Bu sefer dozu dahada artırmak zorunda. Hile yide artırmak zorunda.

Seçime yaklaşıldığında batılı liderlerde bolca tayyip bey ile fotoğraf vererek yanında olduklarını gösterirler. Halbuki önceki aylarda kavgalı görünürler. Seçim gelince yine tayyip kazansın isterler. Bir ülke ne kadar kötü yönetilirse o kadar çok şeyin koparılacağını bilirler.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 785/852 İlkİlk ... 285685735775783784785786787795835 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •