Sayfa 797/852 İlkİlk ... 297697747787795796797798799807847 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 6,369 - 6,376 arası.

Konu: Bana kalırsa.

1. Dinimizin en temel öğüdüdür; "helal para kazanmak.
    Sayfalarca yazıyorsun alicemal.
    Herkesin anlayabileceği netlikte.
    Ben bu kazanılan paraların artık KANLI PARA olarak adlandırılmasını istiyorum.
    Netflix'teydi sanırım black mirror adında bir dizi vardı.
    İzlemiş olanlar hatırlar, absürt, sıradışı şeylerle karşilaşıyordu izleyenler.
    Mesela diyorum ki; bu depremde bunca felaketin oluşmasında dahli bulunanlar yarın sabah uyandıklarında kapkara bir yüzle uyansalar. Ne kadar yıkasalar da bu yüzkarasını çıkartamasalar.
    Elleri mesela kıpkırmızı olsa
    Paraları, arabaları, kıyafetleri kan kırmızısı olsa.
    Alışverişte uzattıkları kredi kartlarından kan damlasa mesela.
    Bir restauranta zıkkımlanmaya gittiklerinde önlerine kanlı et parçaları konsa.
    Sadece bunlar değil, bunlar bu haramlarla tıkınsınlar diye bunların soygun düzenini destekleyen kim varsa.
    Kırk tane kanalın kırkında uzman, hukukçu, akademisyen, gazeteci kılığında halka değil de bu kanlı düzene hizmet edenler de mesela.
    Mercimek kadar beynini kullanmayıp, akılla vicdanla sağduyuyla bağını koparan kim varsa. Küçük menfaatlerini herşeyin önüne koyanlar.
    Toplum içinde cüzzamlı gibi dolaşsalar bunlar.
    Tıka basa yemişler ama insanlıktan çıkmışlar, insanlıktan çıktıklarının farkında bile olmadan yaşıyorlar.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    snkleyp keşke öyle olsa.

---

Üstte yazdığım depremdeki temiz belediye ile kirli belediyeler farkı çok güzel ve gerçek bir örnek. Gözümüzün önünde gerçekleşti. Üstteki o yazının kirli belediye ve sonuçları kısmını kopyalayıp alayım. Yılda bir asarım buraya. Birazda daha açık hale getiririm. Yukarıda hızlı yazıp sadece gramerini düzeltmiştim.

Böyle GERÇEĞİ bu kadar açık anlatan bir örnek bulmak zor. Soyut anlatımlarım bu tür bir örnekle somut hale gelince yakalayıp kaçırmamak lazım.

"Bak kardeşim, beni seni herkesi soyan hırsıza soyduysa beni soydu dersen senin ve ailenin başına gelecek olan bu" demek için, ama yine de aynı şeyi yapacaklar fark olmayacak.

Önlemek için çıkar gruplarını yaratıp besleyen arkadaki bu ülkeyi seviyor gibi görünen ama gerçekte ülke halkını kaynaklarını sömüren TC. kimlikli açık-gizli ibrani kökenlileri ülkeden atmak gerekir. Sonrada yeni nesilleri özellikle fakir kalabalıkların çocuklarını çok iyi eğitmek gerekir. Ülkemizdeki şu anki çıkar grupları özellikle eğitimi baltalıyorlar ki ne döndüğünü anlayamayacak az gelişmiş beyne sahip çocuklar yetişsin diye.

O çocuğun beyni gelişmeden büyüdümü yapacak bir şeyin kalmıyor. Yalan dolanla kolaylıkla yönlendirebiliyorsun. O beyin sopa havuç sistemine uygun halde kalıyor ve hipnoza açık oluyor. Okumuyor, tarikatların anlattıklarını ezberleyip tarikat ağzı ile dolaşıyor. Sürünmesinin sebebini komşuda, diğer mezheplerde, farklı gördüğü gruplarda arıyor. Kendini sömüreni göremiyor çünki medya onların elinde. Her gün TV lerden halkı yönlendiriyorlar.

akp kanalları korkunç zaten ama rakibi de siyonistlerin elinde kalmış olan kanallar. akp kanalını açmıyorsun diğer yanda akp kültürünü yetiştiren siyonist kanalına mahkum oluyorsun. Tabi neredeyse 10 yıldır TV seyretmiyorum haber programı dinlemiyorum ama kalabalıklar seyrediyor.

Her Sabah erken kahvaltı esnasında yarım saat TV açıp belgesel kanallarını veya trt yıldız spor kanalını seyrederim. Ancak depremde belgesel kanalları dMax, TLC, ve trt nin spor kanalı deprem haberi verdi. Mecburen seyrettim.

dMax ve tlc, bu 2 siyonist kanal birlikte hareket ettiler. Aynı anda deprem yayınına başladılar, aynı kararı alıp NTV nin haberlerini 10 gün boyunca verdiler, aynı anda bitirdiler.

NTV, Türk görünümlü gerçekte ibrani kökenli ferit şahenk e ait. İşin ilginci TV8 de siyonist kanallar dMax ve TLC gibi aynı şekilde hareket etti.! NTV den yayın aldı, aynı anda deprem haberlerine başladı ve bitirdi. Aynen siyonist kanallar gibi davrandı. Arka planda birliktelikleri olduğunu gösterebilir.

Ama bildiğim kadarı ile acun ılıcalı ibrani kökenli değil. Tipi de benzemiyor. abd ibranilerinin kontrolundeki fetullahın elemanı olduğu söyleniyor. Bu hareketi ile ip ucu vermiş oldu. Ayrıca yarışmalarda da, hak etmediği halde beş para etmez bir fetö cüyü birinci yaptığı biliniyor. Dahası Türkiye'den kazanıp parayı gidip yurt dışında harcıyor, bu ülkenin ürettiği parayı batıya taşıyor. Hollanda İngiliz takımlarına parayı yatırıyor. Programları ile ülke kültürünü aşağı çekiyor. Çalışmadan birilerine bolca hakaret edip saldırırsan 500 milyar kazanırsın programları yapıyor. Diğer programları eşcinsel dolu onlara para yağdırıyor. Kutu bilirsen yine çalışmadan tonla para kazanıyorsun. Gençleri saldırganlığa, beleşe özendirip eşcinselliği normalleştiriyor. Yani her açıdan çok açıkça Türkiye düşmanı gibi davranıyor.

Birde yine siyonist kanalı fox da çok ilginç bir görüntü gördüm. Depremi fırsat olarak kullanmaya çalışan siyasetçiler deprem bölgesine doluşmuştu. Önce müteahhitden rüşvet alıp kötü binalarla dolduruyorlar, o binalar yıkılıncada faydalanmaya çalışıyorlar. Tam en aşağı seviyelerden yaşam formu bunlar. fox kanalının yuvarlak yüzlü erkek haber spikeri ermeni kökenli olduğundan emin olduğum imamoğlu'nu TV ye çıkarmış. Ekranda sağda imamoğlu var solda spiker. Bakıyorum tip olarak ikiz kardeş gibiler. 100 yıl önce Ermeni halkını Ruslar kullanıyordu, ossmanlı ya saldırtmışlardı. Sonra Ermeni halkını batı ülkeleri devir aldı, ingiliz ve abd liler kullanmaya başladılar. Türkiye medya ve devletinde kilit yerlere yerleştirip batılı ibranilerin(yahudi de diyebilirim) çıkarına çalıştırmaya başladılar. Bizim eskiden beri TV lerden gördüğünüz parti başkanlarının bir kısmı ermeni dir. Siz Türk sanıyorsunuz. hatta ermeni düşmanı görünen sağcı partinin başındaki kişide ermeni dir. yani böyle tiyatro sahnesi gibi bir durum. Irak Kürtleri gibi Ermeni ülkesi halkıda ibranilerin elinde sürünüp duruyorlar. Son azeri savaşınıda ibranilere hizmet amaçlı çıkardılar. Sanırım paşinyanı bu kez fransa kullandı. Kaç milyon avro ya satın aldıklarını bilmem ama fazla vermemişlerdir. Olan halklarına oluyor. her neyse konudan çok uzaklaştım. Ha foxda ikisini yanyana görünce, fox un spikeride ermeni olabilir diye düşündüm. Ermeni halkını ibranilerin kendi çıkarları için kullandığını uzun süredir zaten biliyorum.

Her neyse, üç beş günlük iş gezim var ortalıkta olmayacağım. Okurum ama yazamam.
    Son düzenleme : alicemal; 17-02-2023 saat: 09:50.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

3. Ferit Şahenk den eminim senin gibi düşünüyorum, nasıl Niğdeli olmuşlsr anlamadım Niğdeli biri Niğdeli dedi ben kaç kuşak biliyor musun dedim bilemedi?

Acun , hem Adnan Oktar a gitmiş hem FETÖ'ye takılmış ama yükselişi M. emin Karamehmet sayesinde oldu, Bruce Willis ı programa getirmişti kutu programı, Bruce Willis ı kendisi getirmedi Musevi Türk vatandaşı bir kadın vardı programda, Bruce Willis sürekli ona hürmet kelimesi etti, Acun da Acun'un önünü açtılar ortaklıkları da olabilir onların yardım ettiği yaya kalmaz, amcası uyuz bir adam profesör acayip Akp li.

Neden sorusunun yanıtı önemli AKP insanlara oy aldığı kesimi kendini İyi hissettiren bir parti, Zira bu insanlar geçmişte okulda , askerde dayak yiyen, aşağılanan insanlardı. İnsanda, beslenme ,barınma ,giyim problemleri çözüldükten sonra statü, tanınma, saygı görme ihtiyacı ortaya çıkar ,bunu uzun süre görmezden geldiler ve düzenin yöneticileri için değişim zamanı geldiğinde , bu bir neden olarak ortaya çıktı AKP de insanlara kendilerini iyi hissettirdi ,kendilerinden birinin iktidarda olduğunu da gördüklerinden artık geçmişten bir çeşit intikam alma hisleri tatmin olmaya başladı, ayrıca bazı problemleri de çözüldü, Örneğin sabah beşte gidip sıralara girdikleri SSK hastaneleri artık yoktu, insanlar rahatlıkla doktora ve ilaca ulaşmaya başladılar önceden doktorlardan azar yiyerek muayenehanelerinde iyi paralar ödeyerek ancak yarım yamalak hastanede hizmet alıyorlardı o tamamen ortadan kalktı ve 2002 ile 2012 yılları arasında dolar düşük tutularak aldıkları maaşla yalancı bir cennet yaşadılar hem maaşları yüksek hem kimlikleri tatmin edilmiş hem inançlarına saygı gösterilmiş hem de birtakım hizmetleri rahat ulaşan bu kesin için bulunmaz bir nimet olan AKP aslında süreç içinde sonlarına getirecek yalancı bir cennetin kapılarını açıyordu ama geçmişte yapılan büyük hatalar da doğrusu o hataları da zaten Türk gibi gözüken ama Türk olmayan tipler yaptı , işi kolaylaştıdı. Türkiye'de Türkçülük çok ilginç Moiz Kohen, Emanuel Karasu, Ziya Gökalp gibi Türk olmayanlar tarafından temelleri atılmış bir akım. Karasu için Türkçülük derken İttihat ve Terakki içindeki yeri ile ilgili. Ama Moiz Kohen çok ilginçtir tabii.

4. Bu neden sorusunun cevabi diğer bi neden sorusuna yanıt oldu.

5. Az önce bir habere takıldım marşta blr enkazda vatandaşın eşi 4 çocuğu olmak üzere birinci dereceden 16 yakını depremde vefat eder Allah rahmet eylesin mekanları cennet olsun meselenin haber kısmına gelirsek.....

Adam reise dua ediyor hükümetin güzellemesini yapıyor ki bu muhalefet içinde geçerli...mana veremedim hani Stockholm sendromu diyeceksin ama durum çok farklı .....

Şimdi bu ne kadar mantıklı acaba travmadan mı yoksa gerçekten böyle mi demek istedi..... ister metre ile ölç ister kilo ile tart benim hesabım tutmuyor....

Matrix filminde morpheusun sözü aklıma geldi..

Matrix bir sistemdir, Neo. Bu sistem bizim dü......z. Ama sistemin içindeyken ne görüyorsun? İş adamları, öğretmenler, avukatlar, marangozlar. Kurtarmaya çalıştığımız insanların zihinleri. Ama biz başarana kadar, bu insanlar da sistemin bir parçası ve bu da onları düş......ız yapıyor. Şunu anlamalısın: Bu insanların çoğu serbest bırakılmaya hazır değil. Ve büyük bir kısmı o kadar içine girmişler, sisteme o kadar bağımlı hale gelmişler ki, onu korumak için savaşabilirler.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    hiçbir yorumum yatırım tavsiyesi değildir...

6. Bazı tespitlere katılmıyorum dostlar

Genelde bir şekilde memleketin ekonomik olarak batıran Yahudi Ermeni Rum ABD ve sit lordu ve Tuhaf uzaylılar konusunda insanımız çok bilgili

Ahlâk olarak çöküşünün sorumlusu ise gay ya da eşcinsel faaliyetleri ve lezbiyenler..

Arada bir de masonlar ve sebetaycıları da unutmamak gerekir...

Ama benim Güzel yurdumun kürtaj dedenin sorumluluğu olmaz ..her konuda anlayan bir tarafının kılıyım diyen bayanın sorumluğu yoktur ...50 yıl Lozan 2023 bitiyor denilen fesli deli kadir Müridlerinin sorumluluğu olmaz ...ya bu ülkede 10 gün önce deprem meydana geliyor ..bazıları sorumlusu ABD diyerek, bunu utanmadan ülkeyi 20 yıldır yönetenler sorumlu tutulmuyor ABD yaptı deniliyor...

Tüm bunlara bakınca aslında şu.......kılıyım diyen bayana bende hâk vermeye başladım burası anormallikler ülkesi Türkiye

Redmi Note 9 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Sith lordu kavramını sevdim , esasen , sebep ve sonuç ilişkisi , sonuçlar sebeplere bağlı , adam zır cahil sokakta kürtac yapıyor , kürtaj la röportajı ayırt edemiyor , öbür cahil .......kılı olacak seviyesiz nerede okudu , nasıl bir insanlık anlayışına sahip adam demiş ki ............ile anamı görsem bi şey demem , bunlar bence hayvan diye siniflandirdigimiz sınıfın altında , bunlar sorumlu mu evet ama bu tipler nasıl ürerler, türer ler işte onu sistem yapıyor bir kadın musveddesi, ATV denen kanalda, o bununla yatmış ,bu şununla yatmış o çocuğa DNA testi ,ahlaksız kadın bu programda hesapta yanlışa yanlış diyor , bu pisliği yaymak da bir pislik, bunun kararını kim alıyor seviyeyi buraya kim çekiyor .

Yoksa müteselsilen susan da sorumlu , bu cahil ötesi cahillerde , ama adamlar da TV denen eğitim aracıyla ve kurdukları platformlarla zaten eğitimi verip dönüştürüyor Netflix i iptal ettim mesela , çocuklar almıştı.

Neyse benim zihnim net , kuklaciyi görüyorum , zaten eskisi gibi değil , eskiden tamamen gizlenirdi şimdi bazen yandan yüzünü kısa bir süre gösteriyor , bazen kolunu görüyoruz , bu iyi mi , aslında iyi değil , gizlenmeye eskisi kadar ihtiyaç duymaması kötü.Nedeni bence açık .

Bu son cümleleri Dücane Cündioglu adlı felsefeci söylemişti hemen hemen aynı cümleler . O söylemeden önce ben de böyle düşünüyor durumdaydım , her detayı yazmak mümkün de, doğru da değil.

8. AZ ÖNCE GENE SALLANDIK

millet kuyruğu iyi titretti buna bende dahilim
    ama tuhafıma giden muhafazakar kesim komşuların ölüm korkusundan hal ve hareketleri ...gerçi depreme delikanlılık olmaz ama hayatlarının önemli bir kısmını ölüme hazırlanan bu insanların ölüm karşısında aslında soğuk kanlı, usturuplu olarak duramamaları ne kadar enteresan... hiç birinde bunu göremedim.. hiç biri hazır değildi. deprem olgusunu kabullenemiyordu her yaşanan bir kriz ve doğal afet insanın hayatta kalmasını yani yaşama içgüdüsünü ahlaki değerlerin üzerine taşıması çok ama çok ilginçti.......

Allah ölenlere rahmet kalanlara sabır sokakta kalan vatandaşa güç versin ......

Sayfa 797/852 İlkİlk ... 297697747787795796797798799807847 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •