Sayfa 750/852 İlkİlk ... 250650700740748749750751752760800850 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 5,993 - 6,000 arası.

Konu: Bana kalırsa.

selamlar,

herşeyi önceden gören borsamız düşerek neyi fiyatlıyor ki

acaba erken seçim mi fiyatlıyor diye aklıma gelmedi degil

düşük emekli maaşı 3500 tl diye haberler gelirken

%40 enlasyon zammını patlatırken

asgari ücrete neden durduk yere zam yapıyorlar ki

birde şimdiye kadar hiç duymadıgımız ve alışık da olmadıgımız

bu maaş bana çok geliyor durumu var

bayramdan sonra acaba bir erken seçim haberi düşer mi

hazır emtiyalar düşerken

kredileri de şıkıp dolaşımdaki parayı azaltın mı

doların da canına okudun mu

tabii herkesin bir planı var ta ki ilk yumrugu yiyene kadar

bisko da temmuz sıcak geçer tabe şeçim kararı çıkarsa

2. 2 secim (erken mı olur gec mı olur bılemem) fıyatlanıyor olabılır

3. Ben erken seçim olma ihtimalini yok öngörüyorum, bu şartlarda iktidar için intihar olur, hatta muhalefet de hazır değil, olsa da en erken mart olabilir,

4. Orta ölçek bir firmada çalışıyorum, beyaz mavi yaka farketmez, iktidarı destekleyenler bir elin parmağı kadar, muhalefet o da aynı kişiler aynı sayı cogunluk kararını tam verememiş bir arayış içinde, ama ekonomi, göçmen, eyt, bu sorunlar sıkıntılı, sabit döviz uygulanırsa, eyt çözülürse, alım gücü ekonomik refah düzelirse, kararsızlar kararlı hale gelebilir, tabi ben yüzde 80 çalışan kesimdeyim, en iyi anketör benim bence, birde bütün partiler bence bu süreçte nazik anlayışlı bir üslub ve içindeki olumsuz kişileri temizleyen hata yapmayıp halkı sevdiğini gösteren kazanır seçimi, bu benim görüşüm

5. Borsadaki düşüşte bence fonların 6 aylık planları etkili oldu, kredi olayı bence cok etkılı degıl olsaydı cuma pzrt fena duserdı, fonlar tekrar ıkıncı 6 ay planlaması yapıyor olabılır, izledim çogu, yorumcuyu endeks konusunda en aklıma yatan tuncay tursucu oldu samımı buldum konusma tarzından teknık baglamda, olumluya döndüm endeks için tabıkı ben sıradan bırıyım tavsıye degıldır

sevgili dostum,

mart ayında seçim olmaz neden mi

turgut özal ın mansetlerde yazan röportajı ne dedi biliyor musunuz

ben kışın seçime gidecek kadar enayi degilim

dostum, benim yaptıgım ayak izlerini takip etmek

tabii ki söylemler farklı

başkan seçim haziran da olacak diyor

benim ki %1 ihtimal

lakin ben ayva göbek nuri nin talabesiyim

gerçi fikirlerimiz aynı olmasada ,ondan çok şey ögrendim

o selanikli benim gibi suya bakıp gördügünü söylüyor

bayramdan sonraki hafta açıklamazlarsa seçim haziranda olur

ben de buraya bilemedim diye yazarım

en güzel geceler dilerim

7. hayret ediyorum..erken seçim isteyen varmı??? iktidarın ve muhalefetin istediği de yok..halk desen zaten umurunda değil..böyle bir ekmek elden su gölden yaşamı verebilecek alternatif bir iktidar düşünceside yok.. ali cemal i de belli yine kızdırmışlar..eminim benim gibi takipçisi çok..adam havadan sudan yazmıyor bırakında yazsın çizsin.. bazılarımızın bilgi dağarcığı çoğalsın..

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by narin Yazıyı Oku
    selamlar,

herşeyi önceden gören borsamız düşerek neyi fiyatlıyor ki

acaba erken seçim mi fiyatlıyor diye aklıma gelmedi degil

düşük emekli maaşı 3500 tl diye haberler gelirken

%40 enlasyon zammını patlatırken

asgari ücrete neden durduk yere zam yapıyorlar ki

birde şimdiye kadar hiç duymadıgımız ve alışık da olmadıgımız

bu maaş bana çok geliyor durumu var

bayramdan sonra acaba bir erken seçim haberi düşer mi

hazır emtiyalar düşerken

kredileri de şıkıp dolaşımdaki parayı azaltın mı

doların da canına okudun mu

tabii herkesin bir planı var ta ki ilk yumrugu yiyene kadar

bisko da temmuz sıcak geçer tabe şeçim kararı çıkarsa

abd yüzünden bizim borsa düşüyor olmalı. Aylardır yakın takip yapmadığım için net yazmayayım.

S&P 4800 den 3800 e düşmüş. Miktar olarak 2020 pandemi düşüşü kadar, oran olarak henüz o kadar değil.

abd'nin bu faiz artışı olayı rayına oturana kadar, enflasyonları yataya sarana kadar abd borsasında kalıcı yükseliş zor gibi görünüyor.

abd satınca tüm dünyaya satış geliyor çünki abd li dev fonların tüm dünyada parası var hepsinde az yada çok satıyorlar. Bizim ülkeninde pozitif hikayesi olmayıp bolca negatif hikayesi olduğundan, bizde senetler bedava bile olsa satıyorlar.

BIST Şu ana kadar yükseldi ve ayakta kaldı ise BIST e ortak katar sermayesi sebebi ile. Paralarını kurtarana kadar düşürmemeye çalışacaklardır.

Asgari ücret olayı karışık. Birbirine bağlı pek çok parametre var. Hepsini toplayınca sistem oluyor. Asgari ücret zammı parametrelerden biri ve asgari ücretlinin enflasyonu %100 ün üzerinde. Yapılan bu yılki toplam zam %94 oldu. Geçmiş yılı kurtardılar ama yeni yapılan zamları ve ondan öncekileri kurtarmadılar. Ayrıca asgari ücretli olmayanlara aynı oranda zam yapılmadığından onlar fakirleştiler. Diğerlerinin cebinden alıp asgari ücretlinin cebine koymuş oldular. Bir kesimi ayakta turmaya çalışırken diğerlerini fakirleştiriyorlar. Sistemi yönetemediklerinden, sağına soluna yama ile oy almaya çalışıyorlar.

Arabaya sistem dersek, kaportası delik deşik, lastikleri patlak, koltukları param parça, göstergeleri çalışmıyor. tayyip ne yapıyor, hız göstergesi bozuk(asgari ücretli), onu onarmak için kabloyu farlardan sökp hız göstergesine takıyor. Hız göstergesi çalışıyor ama kablosu alınan farlar sönüyor(diğer çalışanlar ve emekliler). Kaportadaki bir deliği kapamak için motor parçasını söküp oraya kaynak yapıyor motor çalışmıyor ama kaportanın bir deliği kapanıyor.

tayyip bu şekilde yönetiyor ama bu araba sayesindede zenginleşip duruyor çünki arabanın eksik parçaları satılmışlar, parası bir şekilde araba patronlarının cebine girmiş.

filan fıstık yaw.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 750/852 İlkİlk ... 250650700740748749750751752760800850 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •