Sayfa 160/316 İlkİlk ... 60110150158159160161162170210260 ... SonSon
Arama sonucu : 2524 madde; 1,273 - 1,280 arası.

Konu: RYSAS - Reysaş Holding

1.  Alıntı Originally Posted by orrca Yazıyı Oku
    Ne yazıyor burda.1 lira altında bedelli denedi.Ne zaman denedi kardeşim bedelli açıkla.Nerenden uyduruyorsun bunu söyle.Bak ben söylerim bedelsiz denedi beceremedi.Aç kap haberini oku.Sen de açıkla.Yoksa haber böyle yazıp yanıltma.Sen olmuş gibi yazıyorsun.Bence bedelli düşündüler falan yazmıyorsun.Ayrıca 60-80 arası ne kadar kalmış hisse bir bak.Kaç sene düşünmüş acaba.Ya güldürtme kendini yeter.

HTC_M10h cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Sen o mesajı okuyup da bu yorumları nereden çıkarıyorsun peki? Ordan söylenmek istenen gayet net. 1 lira altında patronun olabilecek planından bahsediyor. 1 tane cümleyi mi anlayabildin. Biliyorsun Türkçe'de paragraflar bir konuyu izah etmek için kullanılır. Anlam bütünlüğü taşır. İçinden 1 ifade çekip çıkarılıp sen bunu demişsin denmez.

2. Değerli dostlar

RYSAS pay değerinin 1'in altına düşmesi abesle iştigal bir durumdur. Altında mutlaka mana aramak gerekirdi. Bilanço okumayı bilen hemen herkes bunu görebilir. 1 lira altında patronların bedelli taktiğiyle hisse toplama yönteminin burda da gerçekleşebileceğini düşündüm ve ifade ettim, bunu daha önceleri de defalarca yazmıştım. Bu yorumum hisse fiyatı 1 liranın altında olduğu dönemler içindi. Zaten o mesajımda da geçmişe atıfta bulunuyorum.

Okuduğunu anlamakta güçlük çeken bir forumdaşımız yüzünden konu baya karıştı. Şu anda hissenin durumuyla bu bahsettiğim 1 lira altında bedelli olayının bir ilgisi yoktur. RYSAS'da herhangi bir bedelli beklentim olmadığını da defalarca sebepleriyle ifade etmiştim. Gerekirse yine açıklarım. Oldukça bozuk bir üslüpla suçlamalara maruz kaldığımdan cevap vermek zorunda kaldım. Gereksiz mesajlar affola.

3. 2023 yılında hala hayal kuruyo 1 milyar dolar ciro diye yersen hayal tutarsa 2023 hedefi şirket degeri 500 milyon dolar olur buda kagıdın 15 tl olması demektir .şurasında 5 yıl var batmassa şayet hedef 2023 hedefi bu olması gerekir.bekleyip görecegiz

3,5 Ay evvel cemal üstad şöyle demişti
    ya bedelli yapacak yada arsa satıp borçları temızleyecek
    çalış çalış bankalara faiz öde
    cemalin dediği banada mantıklı geliyor ama bedelli (bana göre ıyı olur) ama arsa satışı birilerını yada her ikisini birden yapması gerekir
    bir daha üstada soralım bakalım ne diyecek
    Bizim ATATÜRK sevgimiz, Anayasanın ilk 3 maddesi gibidir.
    Değişmez, değiştirilemez, değiştirilmesi teklif dahi edilemez.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Böyle giderse orada-burada.
    Gönderi
    28,622
     Alıntı Originally Posted by ZICO Yazıyı Oku
    3,5 Ay evvel cemal üstad şöyle demişti
    ya bedelli yapacak yada arsa satıp borçları temızleyecek
    çalış çalış bankalara faiz öde
    cemalin dediği banada mantıklı geliyor ama bedelli (bana göre ıyı olur) ama arsa satışı birilerını yada her ikisini birden yapması gerekir
    bir daha üstada soralım bakalım ne diyecek
    Abi aynı şeyler halen geçerli, şirketin borcu çok, kur farkından yıllıkta çok zarar yazabilir...Şirketin elinde 13 milyon m2 arsa, 1 milyon m2 depo ve binlerce araç-vagon var. Durmuş DÖVEN amca ya bu borçları bitirip düzlüğe çıkaracak şirketi yada tüm kazancını bankalara yedirecek..Bu borçlar şirketin belini büküyor, bedelli, yabancı ortak yada arsa satışı gibi şeylerle borcun temizlenmesi, makul düzeylere indirilmesi gerekiyor...

YTD.BÖH

6. yapmayın yüzde 100 bedelli yapsa bile eline gececek para 150 milyon maksimum oda kagıt 1 üstünde kalacak ve yatırımcı alabilsin 1 altına anında gelir metroyu unutmayın 140 dan 80 kuruşa geldi bedellisini iptal ettirdi ha bi şekilde bedelli oldu kısa vade 600 milyon ana para borc var ancak bedelliden gelen bu yılı kurtarır her yıl bedelli yaparsa o zaman düze cıkar. şirket o kadar temiz ve ucuz olsa borsanın kurtları büyük manipasyoncuları buna yedirirlermi onlarda biliyor bıçak sırtında bir şirket onun için kimse bulaşmıyo alemin akıllısı biz degiliz durmuş küçük yatırımcının sırtından para kazanmaya çalışan asalağın teki yani adamdan sayılmayacak bi tip

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Böyle giderse orada-burada.
    Gönderi
    28,622
     Alıntı Originally Posted by erol07 Yazıyı Oku
    yapmayın yüzde 100 bedelli yapsa bile eline gececek para 150 milyon maksimum oda kagıt 1 üstünde kalacak ve yatırımcı alabilsin 1 altına anında gelir metroyu unutmayın 140 dan 80 kuruşa geldi bedellisini iptal ettirdi ha bi şekilde bedelli oldu kısa vade 600 milyon ana para borc var ancak bedelliden gelen bu yılı kurtarır her yıl bedelli yaparsa o zaman düze cıkar. şirket o kadar temiz ve ucuz olsa borsanın kurtları büyük manipasyoncuları buna yedirirlermi onlarda biliyor bıçak sırtında bir şirket onun için kimse bulaşmıyo alemin akıllısı biz degiliz durmuş küçük yatırımcının sırtından para kazanmaya çalışan asalağın teki yani adamdan sayılmayacak bi tip
    Arkadaşım borsaya şirketini sokan tüm patronlar aynıdır. 5 liralık ederi olan şirketi 25 liradan senin-benim gibilere satar, hiçbiri babasının hayrına benim şirketimin gerçek degeri ... dır ve ben o fiyattan sizi ortak yapıyorum demez...Reysaş yılların şirketi, normalde borcu olan bir şirket birkaç yıl zarar yazar, borcunu öder bitirir yada azaltır. Şu an reysaşdaki durum öyle değil ama döviz yükseldikçe şirketin borcuda sürekli artıyor, durum bu şekilde sürdürülebilir değil. Durmuş efendi şöyledir-böyledir o ayrı bir konu ama kafası birazcık çalışıyorsa, bu borçları temizlemek zorunda. Bunu yapması borsa yatırımcılarından ziyade kendi işine gelir...herşeyin hayırlısı olsun...

YTD. BÖH

8. Özel Durum Açıklaması (Genel)
    A+ A-

Özet Bilgi

Gayrimenkul Yatırım Ortaklıklarına İlişkin Esaslar Tebliği 40. Maddesinin 3. Fıkrasının (ç) Bendi Uyarınca Yapılan Açıklama Detayı Hk.

İlgili Şirketler

[]

İlgili Fonlar

[]

Özel Durum Açıklaması (Genel)

ï™

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?

ï™

Evet (Yes)

Yapılan Açıklama Düzeltme mi?

ï™

Hayır (No)

Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi

ï™

26/01/2018

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?

ï™

Hayır (No)

Bildirim İçeriği

ï™

Açıklamalar

ï™

Sermaye Piyasası Kurulu'nun Gayrimenkul Yatırım Ortaklıklarına İlşkin Esaslar Tebliği (III-48.1) 40. maddesinin 3.fıkrasının (ç) bendi uyarınca; 2017 yılı içerisinde kamuya açıklanan son finansal tablolarımızda yer alan aktif toplamının %2'sini geçmeyen alım işlemi KDV dahil 39.856.714-TL, satım işlemi 14.400.000-TL ve kiralama sözleşmelerimizin toplamı ise KDV dahil 92.708.233,33-TL olarak gerçekleşmiştir.

Kamuoyunun ve yatırımcılarımızın bilgilerine sunarız.

Sayfa 160/316 İlkİlk ... 60110150158159160161162170210260 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •