Sayfa 181/316 İlkİlk ... 81131171179180181182183191231281 ... SonSon
Arama sonucu : 2524 madde; 1,441 - 1,448 arası.

Konu: RYSAS - Reysaş Holding

1.  Alıntı Originally Posted by EFT Yazıyı Oku
    1.06 yı görmek istermi diye bekliyorum

[device_name] cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    bende bekliyorum borsa düzeltmeye başlasın o zaman alım yapılabilir

2. şirket 2018/3 çeyrek zararı benim tahminim 25 ila 30 milyon tl arasında olabilecegi en yüksek ödemenin ilk 3 aylık dönemde olması sebebiyle beklentisisiz bir durumdayız

3. bu şirketin nerde ne arsası var bilen yok , bu başlı başına bir muamma

4.  Alıntı Originally Posted by Strategy Yazıyı Oku
    bu şirketin nerde ne arsası var bilen yok , bu başlı başına bir muamma
    Kendileri de bilmiyor tam olarak ne kadar arsaları olduğunu!!!
    ilginç olan rygyo üzerine olan arsalar yeniden değerleme fiyatlarıyla bilançoda yer alırken aynı arsalar konsolide bilançoda edinim değeri ile gösteriliyor!! Yani 10 sene evvel 1m a alınan arsanın değeri şimdi 5m se, bu değer gyo nun bilançoda 5m iken aynı arsa konsolide bilançoda 1m alınıyo. Sebebini sorduk uygulanan bilanço standartı öyleymiş!!! Malı saklamanın bir yöntemi!!
    Gyo nun %62 sinden rysas a düşen pay yaklaşık hisse başı 1,70 , rysas ın üzerine olan arsalar, araçlar tırlar, vagonlar, konteynerler, sigara dağıtım, araç muayene, yenilenebilir enerji tesisleri vs vs üst üste koysan hissenin fiyatı 10 lu rakamları fersah fersah geçer!! Yaklaşık 1milyar borcun büyük kısmını tl ye çevirmişti, kira gelirlerinin neredeyse tamamı döviz, buradaki kur farkı vs düşünülünce hayatın olağan akışına ters bir fiyattan işlem görüyor!!! Bekleyip göreceğiz neler olacağını, hadi hayırlısı...

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir!!!

5.  Alıntı Originally Posted by borubukucu Yazıyı Oku
    Kendileri de bilmiyor tam olarak ne kadar arsaları olduğunu!!!
    ilginç olan rygyo üzerine olan arsalar yeniden değerleme fiyatlarıyla bilançoda yer alırken aynı arsalar konsolide bilançoda edinim değeri ile gösteriliyor!! Yani 10 sene evvel 1m a alınan arsanın değeri şimdi 5m se, bu değer gyo nun bilançoda 5m iken aynı arsa konsolide bilançoda 1m alınıyo. Sebebini sorduk uygulanan bilanço standartı öyleymiş!!! Malı saklamanın bir yöntemi!!
    Gyo nun %62 sinden rysas a düşen pay yaklaşık hisse başı 1,70 , rysas ın üzerine olan arsalar, araçlar tırlar, vagonlar, konteynerler, sigara dağıtım, araç muayene, yenilenebilir enerji tesisleri vs vs üst üste koysan hissenin fiyatı 10 lu rakamları fersah fersah geçer!! Yaklaşık 1milyar borcun büyük kısmını tl ye çevirmişti, kira gelirlerinin neredeyse tamamı döviz, buradaki kur farkı vs düşünülünce hayatın olağan akışına ters bir fiyattan işlem görüyor!!! Bekleyip göreceğiz neler olacağını, hadi hayırlısı...

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir!!!
    Bu sirketin en buyuk sorunu patronun zihniyeti..buyuk hedge fonlar ziyaret etmisti de gecen sene 10 tl uzeri degerleme bictiler ama elleri almaya gitmedi..neden acaba!!??

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Sayfa 181/316 İlkİlk ... 81131171179180181182183191231281 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •