Sayfa 687/1024 İlkİlk ... 187587637677685686687688689697737787 ... SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 5,489 - 5,496 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. Ülkemizde birkaç yıldır 'faiz lobisi' söylemiyle TL vadeli mevduat tutanlar için tehditler savruldu, vatan haini ilan edildi. Sanki herkese dolar ya da altın alın vadeli TL mevduat hesabı açmayın gibi algı yapıldı, oluşturuldu. Üzerinden bir zaman geçince şuan tam tersi politika izleniyor, dolar tutanlar için tehditler savruluyor ve birilerin deyimiyle 'faiz lobisi' için tekrar çalışmalar başladı onlar için daha güzel ortam oluşturulmaya çalışılıyor. Ekonomisini nasıl yöneteceğini bilmeyen bir ülke konumundayız şuan. Teşhis koyacak aklı selim yönetim kadroları yok maalesef, popülizm ile ülke yöentiliyor. Birçok alanda olduğu gibi ekonomide de dün iyi dediğine bugün kötü diyen politikacı kitlemiz var. Danışmanlarını tanıdık, eş dost, politik görüşü bizden diyerek seçmek yerine aklı selim, alanında uzman, birçok kesim tarafından itibar görmüş insanlardan seçilmesi gerekmekte. Ülke yönetiminin bir kesimin değil, bütün kesimlerin söz sahibi olacağı bir sisteme tekrar evrilmesi gerektiği kanaatindeyim.

2.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    şuan 500 milyar DOLARA muhtacız.

hadsiz sensin.
    İstediğin kadar dolar alabiliyor musun şuan bankalardan,o zaman alamıyordun.ben haddimi bilirim sen yerini bil kafii.

bakın faiz dolar enflasyon.

bunlar ülkeyi .. ülkenin emeklerini kazançlarını SÖMÜREN şeylerdir bu zamana kadar bu forumda üretmemiz lazım acilen diye haykırmış biriyim geçmiş tüm yazılarımı okuyun.

benim dayanamadığım nokta. bu bizi sömüren düzeni eleştirmeyi bırak sorguladığımda. hadsizlik bilmem ne hatta dili varsa vatan haini diyecekte diyemiyor. böyle direkt çamur atmalar vesaire. işte buna dayanamıyorum.

kardeşim önemli olan parti falan değildir. şu sistemi babamın oğlu uygulasa bırak partiyi onu bile eleştiririm.

güneydoğu anadolu projesi sonlandırıldı zamanında ( GAP ) tarım için mükemmeldi.

niye sonlandırıldı tamada bitmek üzereyken. işte bunları sorduğumda vatan haini ilan edilyorsun.

anlaşamadığımız nokta burası.

ne yani bu ülke tarımda kendi kendine yeterbilen bir ülke olmasını İSTEMİYORMUSUN sen ??
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

4.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    adam ecevit gibi en şanslı günlerde yaşamış.. şimdi gelmiş hadsizlik yapma diyor.

sen onu iki ün.te biritirip iş bulamayan gençlere sor bakalım

hadsizlik neymiş anlatsın sana.
    3500 tl maaş veriyorum mühendise,altına şirket arabası multinet telefon artı prim gelip çalışmıyor kusura bakma.aç kalsa da umrumda değil.

Alıntı Originally Posted by Okacha Yazıyı Oku
    3500 tl maaş veriyorum mühendise,altına şirket arabası multinet telefon artı prim gelip çalışmıyor kusura bakma.aç kalsa da umrumda değil.
    bu durum şirketini mahvediyor hatta batağa gidiyorsundur demektir. diye eleştirmiyorsan ( düzeni ) biz anlaşamayız hocam.

neyse neyse neyse haklısınız hep. ben hepinizden özür diliyorum.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye/İstanbul
    Gönderi
    3,449
    Ne mühendisi arıyorsun ? Mesleğe göre değişir kaldırım ve gıda ise bir ton var(çapsız üniversiteler den) bilgisayar elektronik ise bu fiyat zaten bu günün şartlarında asgari ücret...
    Hiç bir şey göründüğü gibi değildir...

Demek ki mühendislik işin yok. Olsaydı şu özellikte eleman arıyorum bulamıyorum derdin.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    O egeli ben değilim

8. Gene gelmiş troller ulan kamu tasarrufa gidiyorum diyor ama bunlarda hala kesinti yok ozaman dolar long için bir neden daha.

Sayfa 687/1024 İlkİlk ... 187587637677685686687688689697737787 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •