Sayfa 483/1024 İlkİlk ... 383433473481482483484485493533583983 ... SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 3,857 - 3,864 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by PiyasaAnaliz Yazıyı Oku
    Bugün sabah şok marketdeki kasiyer arkadaşla muhabbet ettim 250 civarında ürünün etiketini degiştirecegim bugun herşeye zam geldi dedi ve elinde makas etiketleri kesiyordu . Kolay gelsin haftaya tekrar zam gelir yine degistirirsin hepsini dedim onunda morali bozuldu benimde

SM-G935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

günde 3 kere fiyat değiştiren ülkeler var..

2. Usdtry Vs Usdars

TL 'nin mumu güdük kalmış

3.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Benim 1925 tahminime bayağı itiraz var ...Ama görünen köy kılavuz istemez...Max 19.50 yaparlar...Aslında asıl düşüncem adamların resmi faize dokunmadan 19.25 fonlamaya devam edeceği yönündedir....MB doları frenlemek istiyorsa likidite açığının yarısını fonlasın ...Bankalar dolar bozup bono satıp açığı kapasın...Speklarde longları kapatınca dolar 6.0 a oturur...Belki 5.50 e gevşer....ve stabiliteyi 1 ayda yakalar..2001 örneği gibi ...Başka türlü bu dolar düşmez.... 15-20-50-100 Allah ne verdiyse zamanla bu fiyatlara gelir..........

IMF ile masaya oturmakta yetmez....
    Teknik olarak bildiğim kadarıyla likidite açığını havuzun içindekiler birbirleri ile yaptıkları işlemler ile düşüremiyorlar. Açık mutlaka havuzun dışından bir kaynak tarafından kapatılmak zorunda. Havuzun dışındaki tek yurt içi kaynak ise tcmb.
    Kısacası tcmb eğer likidite açığının sadece yarısını kapatırsa ve bankalar o an için yurtdışından acil bir kaynak bulamazlar ise mecburen GLP yani geç likidite penceresine başvurmak zorunda kalırlar.

Bu durumda da kanunen tcmb teminat almak kaydıyla bankalar ne kadar para isterse vermek zorunda.

Kanuni olarak bunun böyle olmasının önemli bir sebebi var, eğer likidite açığı havuzun dışındaki bir otorite veya dış kaynak ile kapatılmaz ise bankalar temerrüde düşerler. Teknik anlamda iflas sürecine girerler.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by METEPOSTA Yazıyı Oku
    İşte konutta dev kampanyaya dahil olan projeler;
    https://www.emlakjet.com/haber/haber...webPushId=ODc2

Firmalar önce bir sokacak müşteri hoplayacak,
    sonra onda birini geri çekecek müşteri memnuniyeti yaratacak..!..
    Bitmiş olan ve alıp tapusuna bankalara , 3. kişilere ipotek edilemez şerhi konulabilecek betonlar belkide onun haricinde bu YEM ile beton alan enayilere süzme keriz derim. Ben olsam hiç bir suretle maksimum 3 aylık ömürleri kalmış betoncu tayfasının betonlarına bu fiyatları vermem , nalları diktiklerinde o betonlar haraç mezat satılır bugünkü fiyatların yarısına alırdım.

5.  Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    günde 3 kere fiyat değiştiren ülkeler var..
    Bizim marketler akıllı hocam zaten doları 8 gibi dusunup fiyatlandırmışlardır . O yüzden 1 hafta idare ederler herkes fiyatlara alısır sonra tekrar yükseltirler . Kurbağa misali alıştıra alıştıra

SM-G935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Net döviz açığı olan firmalar
    bu sabah 1.360 milyar tl lik döviz borcu ile güne başladılar, dolar 6.27 den 6.42 ye çıktı. Firmalar,
    akşamı 1.393 milyar tl lik borç yükü ile kapadılar. Günün özeti,
    33 milyar tl lik kur zararı
    Bir günde 33 milyar tl zarar! Bir günde!
    CRASH Tüm HIZIYLA YOLDADIR.!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Bursa/İzmir
    Gönderi
    5,278
     Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Benim 1925 tahminime bayağı itiraz var ...Ama görünen köy kılavuz istemez...Max 19.50 yaparlar...Aslında asıl düşüncem adamların resmi faize dokunmadan 19.25 fonlamaya devam edeceği yönündedir....MB doları frenlemek istiyorsa likidite açığının yarısını fonlasın ...Bankalar dolar bozup bono satıp açığı kapasın...Speklarde longları kapatınca dolar 6.0 a oturur...Belki 5.50 e gevşer....ve stabiliteyi 1 ayda yakalar..2001 örneği gibi ...Başka türlü bu dolar düşmez.... 15-20-50-100 Allah ne verdiyse zamanla bu fiyatlara gelir..........

IMF ile masaya oturmakta yetmez....
    Efendim.. imf yle masaya oturmak attan inip eşeğe binmeye benzer.
    Zamanında biz imfye borç vermedik mi?

Artı artııı imf yle geçmişte masaya oturup da ekonomisi
    Düzelen ülke var mı?.
    İmf gitsin kendine başka iş bulsun.

8.  Alıntı Originally Posted by işçi74 Yazıyı Oku
    yemez artık,yediremezlerde,,

bi yapamadık mutehaİTliği yaww
    yer yer metrekare dolari de sen 4bucuk tan hesap ettik de. denizde balik bollugunu gormenizi isterim kulagina kar suyu kacmis istavrit irisi dolar (dolmak fiili) balik aglari

Sayfa 483/1024 İlkİlk ... 383433473481482483484485493533583983 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •