Sayfa 540/1024 İlkİlk ... 40440490530538539540541542550590640 ... SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 4,313 - 4,320 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Sadece mevcut iktidar değil diğer tüm politikacıların bu şekilde bir vizyonu olamaz. Zira halk bunu fark ederse seçilemezler.

İşin kritik kısmı toplumun genelinin üretim yapmaz ise acı çekeceği bir süreci tetiklemek. Yani seve seve değil halıyı silke silke olursa bu iş olur. Toplumun istek ve heveslerine göre değil, ihtiyaçları doğrultusunda üretim yapmaya mecbur kalacakları bir düzeni sağlamak gerçek başarıyı getirecektir. Yumurta içinden kırılacaktır.
    İyi eğitim almamış bir toplumun böyle bir resesyon döneminde göstereceği performans kendi karnını doyurup hayata tutunmak olacaktır. Eğitimi iyi olan kişiler ise bir yolunu bulup refah seviyesi daha iyi hukukun üstünlüğünün benimsendiği ülkelere göç etmeye çalışacaklardır, ki bu her dönem olan birşey belki daha da ivmelenecek bu durum. Bu ülkenin karşılaştığı ilk kriz değil maalesef. Önceki krizlerden ders almayan bir toplum ve politikacı kitlesi bundan sonrakilerden de ders almayacaktır. Uzun soluklu daralan bir ekonomimiz olacak gibi görünüyor. Hak ettiğimiz seviye ne ise oraya kadar indikten sonra tekrar dünya düzenine ayak uydurmaya çalışacağız.

2. Forumdaşlar tcmb başkan yardımcısı Kilimci'nin istifa ettiği iddia ediliyor.

Kilimici ortadoks politika taraftarı mıydı değil miydi. Beraberçe hızlıca lütfen bir googlelayalım.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

3. istifçilerde kazanıyor muhterem büyüklerim. şuncaaz 1gr külçe altın. 260 try. Eylül sonu 300 try olabilirmi?

4. Yawww Viop24 başlığını bir okuyayım dedim...
    Resmen Texas
    Resmen 66 nolu ganyan bayiii
    Adamlar neredeyse çekip birbirlerini vuracaklar...
    Çok komik ayrıca her türden adam var....
    Her kafadan bir ses çıkıyor...

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

5. Özgeçmişinden ortadoks politika ile uyumlu izlenimi alıyorum. Ne düşünüyorsunuz?

Ancak Çetinkaya başkan olduğunda hükümet tarafından ilk tercihler arasında yer aldığı da belirtiliyormuş. Burada çelişkiye düştüm. Yorum yapabilecek var mı?

Erkan Kilimci
    Başkan Yardımcısı

1976 yılında doğan Erkan Kilimci, Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Muhasebe/Finansman tezsiz yüksek lisans programını tamamladı.
    Çalışma hayatına Pamukbank Teftiş Kurulu’nda başlayan Kilimci, banka ve sermaye piyasası kurumlarında çeşitli görevlerde bulundu. Erste Securities İstanbul Menkul Değerler A.Ş.’de Genel Müdür olarak görev yapan Kilimci, 17 Haziran 2013 tarihinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Piyasalar Genel Müdürlüğü görevine atanmıştır. Erkan Kilimci, 12 Mayıs 2016 tarihinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkan Yardımcılığı’na atandı.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    denizbank internet şubede makas 5 kuruş civarlarında gezerdi son zamanlarda.. şu an 20 kuruş.
    odea'da 30 kuruş, garantide 50.
    En avantajlı makas Türkiye Finans'ın TFX Target hesabında var. Mesela şu anda 2 kuruş makas.
    Geçen biri sormuştu Target avantajlarını cezalıydım yazamamıştım.
    Avantajları ; 5/24 işlem yapabiliyorsunuz. Normal şartlarda makas çok düşük.
    Dezavantajları; Kritik günlerde sisteme girilemiyor. Kritik günlerde makas açılıyor ama diğer bankalar kadar değil. Bence en kötü tarafı ise elinizin altında 24 saat çok rahat işlem yaptığınız için iş yatırımdan çıkıp kumara dönebiliyor. Aldım sattım aldım sattım )))

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bu arada dünyada yaşam tarzını değiştirecek ciddi gelişmeler oluyor. Bildiğiniz gibi 3 boyutlu yazıcılar ile başka hiç bir şeye gerek duymadan silah basılabiliyordu. Artık modern silahlar ile başa çıkabilecek hatta onları alt etme potansiyeline sahip *tamamen* dijital olarak basılabilen taramalı tüfekler de boy göstermeye başladı.

Şu görüntüye çok iyi bakın.

https://www.youtube.com/watch?v=K2IOZ-5Nk5k&t=330
    videonun neresinde 3d printer la uretilmistir diyor ben gormedim

8. 2007-2017 arasında 142 milyon akıllı telefona 23 milyar dolar veren ülkem insanı artık fısıltı ile konuşur.hayata 5 kuruşluk katma değeri olmayanların milyarları savurduğu toplumda acı gerçeklerle karşılaşacaktır. köyde yaşar süt,yumurta,ekmek şehirden alınır...şehirdedir öğleye kadar yatar...kazandığının fazlasını karta çeker,milyon dolarlık villalar kapış kapış....bu duruma el birliği ile geldik..siyaseti ve kurumları temizlemiyorum öyle bir derdim de asla yok ...onlar için koltuk kutsal..özellikle iktidarı ve muhalefetiyle yakın zamanda kongre için verilen savaşlarda gördük....ya üretmeden tüketenler ???

Sayfa 540/1024 İlkİlk ... 40440490530538539540541542550590640 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •