Sayfa 1020/1024 İlkİlk ... 20520920970101010181019102010211022 ... SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 8,153 - 8,160 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Sn Tengri Han,

Tahminim 425 bips

Ekler misiniz lütfen?

2.  Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Faiz artışı yapılacaktır , önemli olan kaç baz puan olacağıdır .. Faiz arttırılmama ihtimalinin konuşulması bana ilginç geliyor .. Faiz artmazsa merkez bankası piyasayı manipüle etmiş olur, temel amaci olan fiyat istikrarını korumamış olur ve tabiiki Kredibilitesi 0’a iner..
    Ayrıca Bloomberght'deki yorumcuların da üzerinde konuştuğu bir ihtimali de hayretle dinledim. Diyorlar ki merkezin sözlü bir yönlendirmesi dahi dövizi 6.68TL'den, 6.34TL'ye çekti, merkezin sözlü yönlendirmesi bu denli güçlüyken faiz artışına ne gerek var?

Yahu arkadaş merkez sözlü açıklamasında ne dedi de döviz aşağı salınmaya başladı. Sözlü açıklamasında açık açık fiyat istikrarı bozuldu faiz arttıracağım dediği için dolar aşağı geliyor. Yani sözlü açıklamasında belirttiği artışı yapmaz ise o sözün ve sonuçlarının bir değeri olur mu?. Sıkışmış yay gibi terse tepiverir, eski zirvenin de üstüne fırlayacak şekilde.

Ben faiz arttırmayacak diyenlerin yukarıdaki sözlü yönlendirmeyi ve bağlayıcılığını olduğu gibi anladıklarını ama buna rağmen merkez bankasının piyasayı yanıltıcı bir tutum sergileme ihtimalinin olmasından dolayı bu yönde karar verdiklerini düşünüyorum.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

...sabah erken saatlerde .Blombergde prf.Burak Arzova MB nin artırdığı faizin işe yaraması için,piyasanın önünde faiz arttırması gerekir dedi..yani ...en az 800 olması gerekiyormuş...!!!
    .......sizce MB 800 artırırmı..??? demekki 800 ün altı beklentiyi karşılamayacak anlamı çıkıyoyor..!!!
    ........sonuç; haydi çocuklar aşıyaaa...!!!

4. 400 puan ve üzeri artış ve ilave olarak ekim ayında papazın serbest bırakılması ile Ekim sonu 5,70 olarak düşünüyorum.Tabiki kendi düşüncelerimdir. Yatırım tavsiyesi değildir.

Sent from my iPhone using Tapatalk

5. Selamlar
    Tahminim 250 puan artış yönünde, tamamen işkembe-i kübradan.
    Hiçbir finansal okuryazarlığım olmadığı gibi, buda ikinci mesajım bu forumda.
    O yüzden forumun en acemisi benim sanırım.
    Yani kısacası ytd.
    Ve tabiki listeye eklemenizi rica edeceğim

6.  Alıntı Originally Posted by stonhand Yazıyı Oku
    Merkezin o 3 Eylül'deki açıklamasıyla dolar zaten 6.30 karda, merkeze bu çoktan yetmiştir arada rezervine fullediyse ne ala.
    Uzun başta olduğu sürece faiz minimum artar ki zaten kafayı yemiş bbht dolar düşecek diyorsa yarın ralli yapar hele o kel 5.90 diyorsa koyduk cocuuu
    ben bu düşüşün daha çok

merkezin $ satmasından kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

son 1 ayda 20 milyara yaklaşmış satışı.

hlada satıyor birileride düştükçe alıyor.

mb nın bu kadar döviz sattığı

veya rezervının azatdığı bir dönem hatırlamıyorum.

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Diyorlar ki merkezin sözlü bir yönlendirmesi dahi dövizi 6.68TL'den, 6.34TL'ye çekti, merkezin sözlü yönlendirmesi bu denli güçlüyken faiz artışına ne gerek var?

Yahu arkadaş merkez sözlü açıklamasında ne dedi de döviz aşağı salınmaya başladı. Sözlü açıklamasında açık açık fiyat istikrarı bozuldu faiz arttıracağım dediği için dolar aşağı geliyor. Yani sözlü açıklamasında belirttiği artışı yapmaz ise o sözün ve sonuçlarının bir değeri olur mu?.

Ben faiz arttırmayacak diyenlerin yukarıdaki sözlü yönlendirmeyi ve bağlayıcılığını olduğu gibi anladıklarını ama buna rağmen merkez bankasının piyasayı yanıltıcı bir tutum sergileme ihtimalinin olmasından dolayı bu yönde karar verdiklerini düşünüyorum.
    Sözlü yönlendirme olmalıdır bu çok önemli bence ama merkez bankası çıkıp dediğiniz gibi bozulma var toplantıda gereken yapılacaktır der ve faiz arttırmazsa ozaman bu sözlü yönlendirme olmaz açıkça piyasayı yanıltan bir hareket olurki merkez bankası boyle birşeye alet olmaz .

Bu ay gelecek enflasyon verisi ile 20’nin üzerine çıkacak bir enflasyon, Fed’in faiz artışı yapacağı , bunun dışında 2 yıllık faiz %25 ve kredi ortalama faizleri %30 olmuşken merkez faiz burada dursun diyemez . Bazı Küçük yatırımcı ve ekonomi dışındaki insanlar faiz artmasın diyebilir ama merkez bankası bu faizin artmak zorunda olduğunu biliyor ve gereğini yapacaktır .

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Şimdi yaşadığımız kriz o borcun ödenmesi krizidir.!!
    466 milyar dolar+ cari açık
    Üç kağıt ekonomisi iflas bayrağını çekmiştir.!!
    Orta Vadeli program.!!
    Atmasyondan öte gitmeyecek.!!
    Çember daralıyor.!!!
    FED in kılıcı damadın boynunda.!!!
    Merkez bankası zurnanın son deligi.!!
    Hiperpower enflasyon
    Hiperpower stagflasyon.!!
    Binlerce batan işyerleri.!!
    İçi boşaltılmış Bankalar.!!’
    Milyonlarca yeni işsizler ordusu.!!
    Milyonlarca icralarda yeni haciz dosyaları.!!
    Milyonlarca elde patlayan Çekler senetler.!!
    Kaos tüm HIZIYLA otobanda.!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Sayfa 1020/1024 İlkİlk ... 20520920970101010181019102010211022 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •