Sayfa 598/1030 İlkİlk ... 98498548588596597598599600608648698 ... SonSon
Arama sonucu : 8234 madde; 4,777 - 4,784 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,130
     Alıntı Originally Posted by Yenice Yazıyı Oku
    TL faizinde negatif faiz olayı yeni bir şey değil. son 5-6 yıldır faizi negatif almayan kimse yoktur. varsa eğer özel bankacılık falan yüksek miktarlarda olabilir. o da belki milyonda bir ihtimal...

Enflasyon oranları geçmiş ayı ve geçmiş yılı gösteriyor. Ama bizler gelecek aya göre faiz alıyoruz. yılın başında 12-13-14 gibi faizler aldık. yıllık ortalama yapınca kimse % 20 den fazla net faiz alamaz. mümkün değil. % 17-18 ortalama yapanı başarılı sayarım. Yani mevduatçı olarak enflasyon + Döviz artışı Çok Çok Çok kaybettik.

Faizler yükselirken mevduatçı kazık yer. düşerken ise zaten banka düşüş öngörüsü yapar düşük faiz verir. gene mevduatçıya girer. Her türlü şamar oğlanı durumu... devir bu devir.

TL mevduatçısı kar etmek veya satın alma gücünü korumak değil..... nasıl en az erime ile koruyabilirim derdinde olmalı... İktidar faize mesafeli... temsil ettiği kitlenin ise faiz haramdır ama gevur parası helaldir gibi tuhaf bir düşüncesi var. döviz bürosunda faize haram bakan sakalllı hacı dedem senin elinde müslüman kanı döken amerikanın parasının ne işi var desen, deli yerine konulursun. para işte....

Neredeyse çevremdeki herkes doların kasım aralıkta 8 tl olacağını düşünüyor. işyerinde ekonominin e sini bilmeyenler tüm gelirleriyle dolar euro alıyor. Düşük gelirli insanlar bile konuşmalarında dolar 8-9-10 TL muhabbeti başladı ise acaba derim. O kadar çok bu konuşmalara denk geliyorum ki... dolarizasyon tam gaz...

Kurban bayramı nedeniyle ağustosda ki doların 4,80 lerden 7'lere çıkmasındaki kur artışı eylül enflasyon verilerine işlenmedi. bu nedenle ekimde açıklanan bu 6,30 rakamı diğer aylarda böyle gelmez. ancak ben bu rakamıda çok az görüyorum. Kırmızı et , nohut , kırmızı mercimek gibi gıda ürünlerinde zam göremedim ama bazı ürünlerde artış değil katlamalar olmuş. ortalama gıda artışı 15-20 den az değildir. % 6,30 doğru ise çok iyi bir rakam . çok az bile sayılabilir.
    https://youtu.be/xNvWP9thXow

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

2.  Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    92 gunluk yuksek faizli devlet bonolari ihrac etmeliler. Ver bakalim 92 gunde net yuzde 30 faizli bono ne dolarizasyon kalir ne de enflasyon yukselir.

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Net %30, brüt %31.50 stopaj %5. Yani çok yeterli değil. Eylül son haftaları %30 31 alan çok müşteri oldu. %40 lar net olursa belki. Arjantin süper bono benzeri çıkarmış. Parası %9 değerlenmiş. Bize de benzeri lazım ama Net faizi %30 çok iyimser.

3.  Alıntı Originally Posted by Pythagoras Yazıyı Oku
    140 ı bulamadım

link atabilecek var mı

teşekkürler.

syg,
    https://tr.investing.com/rates-bonds...ear-bond-yield

grafiğin altında 1 gün var oraya tıklarsanız görürsünüz.

4.  Alıntı Originally Posted by tyler001 Yazıyı Oku
    2 yıllık tahvil kısa süreli %140 vurdu.
    Hayır vurmadı. Grafik yanlış.
    Forum kuralları 'nı okudunuz mu?

1. Siyaset, din ve futbol konularında fanatizm,
    2. İdeolojik tartışma ve kavgalar,
    3. Sonuna YTD yapıştırıp fiyat tahmini veya hedefi göstermek,
    4. Hisse başlıklarında hisse harici konular yazmak
    5. Silinecek bu tarz yazıları alıntılamak / cevaplamak...

Kurallara AYKIRIDIR.

5. Arkadaşlar yarın vade günüm, vakıf temdit %26 32 gün.Yada hscb 92 günlük %29 arasında tercih yapmam gerekecek gibi duruyor. Kararsız kaldım hangisini tercih etmeliyim sizce.

6.  Alıntı Originally Posted by vecdi Yazıyı Oku
    Arkadaşlar yarın vade günüm, vakıf temdit %26 32 gün.Yada hscb 92 günlük %29 arasında tercih yapmam gerekecek gibi duruyor. Kararsız kaldım hangisini tercih etmeliyim sizce.
    Ben %29 olanı tercih ederdim.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by vecdi Yazıyı Oku
    Arkadaşlar yarın vade günüm, vakıf temdit %26 32 gün.Yada hscb 92 günlük %29 arasında tercih yapmam gerekecek gibi duruyor. Kararsız kaldım hangisini tercih etmeliyim sizce.
    MB toplantısına kadar gecelik giderseniz önünüzü daha rahat görür ve karlı olanı yaparsınız.......

8. Dolarda bir hareketlenme var 6,10 gördü.

Sayfa 598/1030 İlkİlk ... 98498548588596597598599600608648698 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •