Sayfa 610/1030 İlkİlk ... 110510560600608609610611612620660710 ... SonSon
Arama sonucu : 8234 madde; 4,873 - 4,880 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by m.exclusive Yazıyı Oku
    borsa para piyasasında gecelik brüt 23.7 oran veriliyor
    1 haftadır gecelik gidiyorum ama kısa vadede faizlerin yukarı yapacağı yok gibi
    birde güvenilir bir yatırım şirketinin özel tahvil bonosu var 49 gün vadeli brüt 27.5 neti 26.1 e geliyor
    bu koşullarda ne yapmamı önerirsiniz?
    bahsettiğim özel tahvil bonusu yıllardır alıp sattığım bir bono yani güvenilir
    net %26 oran iyi mi yoksa günlükte parayı 23.7 yerine başka bir yerde mi değerlendirmeliyim?

2. Gedik Yatırım Holding A.Ş. Nitelikli Yatırımcılara Finansman Bonosu İhraç Ediyor

Gedik Yatırım Bono İhracı Özet Bilgileri

İhraçcı Kuruluş

Gedik Yatırım Holding A.Ş.

ISIN Kodu

TRFGKYHA1822

Aracı Kurum

Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş.

İhraç Tutarı

5,82 Milyon TL

İhraç Yöntemi

Nitelikli Yatırımcılara Satış

Kıymet Türü

İskontolu

Kotasyon

Borsa İstanbul - Borçlanma Araçları Piyasası

Faiz Türü

Sabit

Vade

63 Gün

İhraç Tarihi

08 Ekim 2018

İtfa Tarihi

10 Aralık 2018

Basit Faiz Oranı

%29,00

Bileşik Faiz Oranı

%32,71

Kredi Derecelendirme Kuruluşu

JCR Rating A.Ş.

Kredi Derecelendirme Notu

Uzun Vadeli ‘A+’- Kısa Vadeli’A-1’

İtfa Metodu

Anapara ve Faiz ödemesi vade bitiminde tek seferde yapılacaktır

3. bunun da neti 26.1 denk gelir
    günlük mü bu mu?
    ne dersiniz?

4. bu gedik yatırımı bistten bilirim birde ayda 3-4 kez onunden gecerim kartalda e5 kenarında ..nerde godaman var spek var hepsi ordadır sahibide zengin dir epey ama cimridir beyagı ..baska hisselerde oynarlar kurum olarak ama kendi hisseleri hep nanaydır yıllardır ...sahibi kendi hisselerine 10 larca milyon tl yatırmıstır ama hisse fiaytları hep nanaydır bistte anlamadıgım grup kagıtlarından en onunde gelir .

5.  Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    En son birde stokçuluk/fırsatçılık boş söylemler dedik...
    Reis de gele gele "siz zabıtaya bildirin biz gerekeniz yaparız"a geldi...
    Ama helal olsun Reis e
    Toplumun hatrı sayılır bir bölümüne fiyat artışlarını sorumlusu olarak "olmayan fırsatçıları/stokçuları" kabul ettirdi...
    Helal olsun...
    Kendisi neredeyse elini yıkadı çıktı/sıyrıldı işin içinden...
    Bir kaç sokak röpartajı izledim...
    Bu söyleme inanan çok...
    Bu başlıkta bile güya ünüversite mezunu,güya muhalif arkadaşlarımız bile bu söyleme inandılar/kandılar yahu...
    Pesss

saygılar/başarılar
    Peki birsey soracagim. Is kuran, uretim yapan bir girisimci mutlaka kar edecek para kazanacak diye bir kural mi var? Sonucta is kurdun risk aldin, risk gerceklesti kriz oldu. Eee, ben bilmem kardesim kur yukseldi, maliyet yukseldi, ben hammadde aliyorum, elektrige zam geldi, uretir, maliyetin ustune kar marjini koyar okuturum, kimse de karisamaz. Boyle bir mantik var mi? Migros'a git, adam yazmis, cikis su fiyat satis su fiyat arada daglar kadar maliyet unsuru, kar marji vs. Kardesim, normal durumda bunu yap ama ulke bu durumdayken bu nedir dalga gecer gibi. Millet 20 yil okuyor, is bulamiyor issiz, oteki ekiyor yagmur yagiyor dolu yagiyor urun gidiyor, adam doktor oluyor biri gelip vuruyor. Yani hicbirsey garanti degil, senin kar etmen para kazanmak nasil garanti? Bence devletin fiyatlari kontrol etmesi bu gibi hallerde normaldir. Zaten polis ya da zabita ya da devlet, kanunlarda bulunmayan bir yetkiyi kullanamaz.
    Bu durumdan iktidarin politikalari sorumlu. Dogrudur, ulkeyi kim yonetiyorsa butun olan bitenden sorumludur. Secimler olur, begenmeyenler baskalarini iktidara getirir. Ama o zamana kadar elindeki yetkilerle, devletin gucunu kullanir. Ben kar edemiyorum diyorsa, dukkani kapatir. Zorla ureteceksin, bedava vereceksin diyen de yok. Serbest piyasa o kadar da serbest degil demek ki. Bu tuccar, esnaf, sirketler deli gibi kar ederken, ey ahali cok para kazandik alin bu da bizden olsun mu dedi?

6.  Alıntı Originally Posted by MobilMedya Yazıyı Oku
    Az önce bunu konuşuyordum arkadaşımla o kadar pişman oldum ki aylıkta olduğum için 5,90 seviyelerini kaçırdım bu yüzden. Şimdi 2 aylık faiz almıştık. Haftaya bu hatadan dönme vakti. Bu arada günlük yapanlardan şu an için en iyi oran hangi bankada yazarsanız sevinirim
    Mevduatlar Gunluk

7. Yakın vadeli , Tüfe + endeksli tahviller (-) eksi faizden işlem görmeye başladı !!!

20.02.2019 tahvil ( kupon 1.75)

alıcı %-0.45 ......... satıcı% -3.01
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Alıntı Originally Posted by kızılyıldız Yazıyı Oku
    nasıl ızın vermezler.

ellerindemiki
    Hem faiz ustune faiz artisina goz yumacaklar hemde kurun yukselmesine ses etmicekler...bunu bu ulke kaldiramaz...birinden birinin gitmesine goz yummak zorundalar....buda kur olur...yani yuksek kurla yasamaya alisicaz...

Sayfa 610/1030 İlkİlk ... 110510560600608609610611612620660710 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •