Sayfa 152/1000 İlkİlk ... 52102142150151152153154162202252652 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 1,209 - 1,216 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Ben daha büyük resme bakılıyorum...KRAL ÇIPLAK diyorum ve Ayhan başkanımın restine rest diyorum

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Şapka düştü kel göründü..bence sen daha anlayamadın..

Malum, kimin kelinin daha büyük olduğu şapka düştüğünde belli olur..

Geçen sene Arjantin yaz aylarında gayet iyi bir taleple 100 yıllık bono satmıştı..

Daha Ocak ayında Afrin harekatı varken dolar artmıyor, ekonomi çok güçlü naraları atılıyordu memlekette..

Ne oldu da oldu, bu hallerdeyiz..değil mi ya..

Sen keli gördüğünde bu kel diyorsun..

Ben ise şapkanın düşeceği anı kolluyorum/kolluyordum.

Aradaki fark bu..bilmem anlatabildim mi..
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    ben büyük resme baıyorum.adamalrın donsuz olduğunu görüyoum
     Alıntı Originally Posted by twilight1517 Yazıyı Oku
    Ben daha büyük resme bakılıyorum...KRAL ÇIPLAK diyorum ve Ayhan başkanımın restine rest diyorum

umarım daha büyük resme bakan yoktur varsada gördüğünü söylemesin
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

6,4788

şukonuda herhangibir gelişme var mı hiç bir yerde böylebir şey gözükmüyor investingde gün içi rakam kısmında yazıyor ama grfikte gözükmüyor
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Son dakika / Hazine :"Bilindiği üzere, 13.09.2018 tarihli 30534 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yayımı tarihinde yürürlüğe giren Türk Parası Kıymetini Koruma Hakkında 32 Sayılı Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair 12.09.2018 tarihli ve 85 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile 07.08.1989 tarihli ve 32 sayılı Türk Parası Kıymetini Koruma Hakkında Karar’da (32 sayılı Karar) Türkiye’de yerleşik kişilerin kendi aralarında yapacakları sözleşmelere yönelik bazı düzenlemeler yapılmıştır.

Söz konusu düzenlemelerin kapsamı değerlendirilirken öncelikle dikkat edilmesi gereken husus, yapılan düzenlemelerin yalnızca 32 sayılı Karar’da tanımlanan Türkiye’de yerleşik kişiler arasında yapılan sözleşmeleri içermesidir.

Diğer taraftan, Geçici Madde 8 uyarınca bu kararın (85 sayılı CB kararı) yayımından önce bedelleri döviz cinsinden belirlenmiş ancak yeniden Türk Lirası olarak belirlenecek mevcut akdedilmiş sözleşmelerin kapsamı oluşturulurken, yine sözleşmenin akdedilme tarihinde her iki tarafın da Türkiye’de yerleşik kişi olması hususunun göz önüne alınması gerekmektedir.

Öte yandan, bahse konu düzenlemede yer alan her iki madde hükmü ile, yeni yapılacak veya mevcut akdedilmiş sözleşmelerle ilgili olarak, Bakanlığımızca uygun görülen bazı hallerin istisna tutulabileceği de hüküm altına alınmıştır.

Bakanlığımızca istisna tutulacak hallerin kapsamı belirlenirken, döviz cinsinden girdi maliyetler veya yükümlülükler değerlendirmeye alınacak hususların başında gelmektedir.

Örneğin, 32 sayılı Karar’ın döviz kredilerinin kullanımını düzenleyen 17 ve 17/A maddeleri uyarınca herhangi bir kısıtlamaya tabi tutulmaksızın döviz kredisi kullanabilen ve dolayısıyla döviz cinsinden yükümlülük altına giren Türkiye’de yerleşik kişilerin yaptığı sözleşmeler, bu kapsamda dikkate alınacaktır.

Bu itibarla, söz konusu düzenlemeye ilişkin kapsam, ekonomik faaliyeti sıkıntıya sokmayacak şekilde, ilgili kamu kurumlarımızın ve diğer paydaşların görüşleri de dikkate alınarak en kısa süre içerisinde belirlenecek ve Bakanlığımız tarafından duyurulacaktır

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

5. iş bankasının %28'i kaç tl yapıyor bilen var mı?
    yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    umarım daha büyük resme bakan yoktur varsada gördüğünü söylemesin
    🤪

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    RODOSTO
    Gönderi
    1,377
     Alıntı Originally Posted by mdemir Yazıyı Oku
    iş bankasının %28'i kaç tl yapıyor bilen var mı?
    3.5 milyar filan eder

8.  Alıntı Originally Posted by mdemir Yazıyı Oku
    iş bankasının %28'i kaç tl yapıyor bilen var mı?
    kendi soruma kendim cevap vereyim: hesaplarıma göre 5 milyar tl.
    yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 152/1000 İlkİlk ... 52102142150151152153154162202252652 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •