Sayfa 449/1000 İlkİlk ... 349399439447448449450451459499549949 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 3,585 - 3,592 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by stonhand Yazıyı Oku
    rxpu üstadım bu konuda ne der merak ediyorum, 1 haftada 2,5 milyar dolar daha eritmiş bu akıllılar.

26/09/2018 11:15:03 Merkez Bankası brüt döviz rezervi 2,57 milyar dolar azaldı

Merkez Bankası'nın brüt döviz rezervi bir haftada 2 milyar 572
    milyon dolar düşüş gösterdi.
    Foreks'in Merkez Bankası verilerinden yaptığı hesaplamaya göre,
    bir önceki hafta 68 milyar 921 milyon dolar olan rezerv, 21 Eylül
    ile sona eren haftada 66 milyar 349 milyon dolara geldi.
    ston merhaba, bence bu geçmişte aldığı ROM/ROK kararı ile de ilgili bir gelişme olabilir. Zira bankaların belirli disponibilite günleri var (örneğin atıyorum her ayda bir ya da 2-3 ayda belirli bir gün). Bu disponibilite günlerinde merkez bankası ile ROM/ROK mahsuplaşmasını gerçekleştiriyorlar.Yani mahsuplaşma teknik ve bürokratik olarak gecikmeli de gerçekleşiyor olabilir. O nedenle kısmen veya çoğunlukla , yakın geçmişte alınan ROM/ROK (sanırım 1-2 ay önceydi) döviz kısmı oran değişiklik kararının zaman içindeki yansımaları da olabilir bu azalmalar.

Ekleme: Ayrıca son çıkan 32. numaralı tebliğ çerçevesinde ihracatçılara bazı kısıtlamalar getirildi. Bu kısıtlamalar nedeniyle veya eşzamanlı olarak reeskont kredilerinin dönüşlerinde de bir yavaşlama oluşmuş olabilir. Zira ihracatçı eğer TL'ye dönecekse bir de reeskont kredisinin ana şartlarından olan TL'ye dönme taahhüdünü *aynı* anda yerine getirmekte epey zorlanabilir.

Unutmayalım ki tcmb'nin net rezervlerinin çok büyük bir kısmı ihracatçının TL olarak aldığı reeskont kredisini zorunlu döviz olarak geri ödeme taahütünden oluşuyor.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by PiNNo Yazıyı Oku
    Bircok alanda pazarlamayi gayet başarılı yapiyor. Bunun sebebi nedir bilmiyorum ama uzerine kesinlikle calisilmasi lazim. Ayni urun ayni ozelliklerde hem ABD hem Almanya hem de Rusya da uretilip dunya pazarina sunulsa eminimki Amerikan urunu tutunacaktir. Bunun en basit ornegi whatsapp. Amerikadaki toplumun %15'i kullanirken Türkiye ve birçok Avrupa ulkesinde kullanim orani %50'nin uzerinde. Bizdeki algi ise daha kendi toplumuna satamiyor kullandiramiyorsan dunya hic kullanmaz. Amerikanin pazarlama gucunun sebebi askeri gucunden mi geliyor acaba, bilemedim.

BLL-L21 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Amerika bircok seyin kullaniminda geri bunun sebebi nufusun yasli olmasi

Istanbuldaki evimin kapicisinin oglunun iphone 7 sindeki app lerin %99 u benim abd de calistigim sirketteki yillik maasi 200k olan adamlarin telefonunda yok.

Zaten amerikada boyle seyleri anca gencler bilir ama amerikada genc az.

Sokakta lokantada sagda solda elinde cep telefonuyla dolasan tip goruyorsaniz ya turk yada araptir

*borsa istanbul: Bıstech yayın modülünde yaşanan problemin çözümüne ilişkin çalışmalar devam etmektedir

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Ahmetg Guest
    Bana komik gelen herkes ama herkes ekonomi krizde diyor dolar yok dis borc odemesini yapacak dolarimiz yok diyor ama dolar habire dusuyor

Sacma sapan bir ulke

5. mb öyle bir satıyor ki rezervi.

2 hafta önce toplam rezerv

88,5 idi

şimdi 84.

papazdı voptu shorttu corttu hikaye.

rezerv olarak temmuz 2009 dönmusuz.

6.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Amerika bircok seyin kullaniminda geri bunun sebebi nufusun yasli olmasi

Istanbuldaki evimin kapicisinin oglunun iphone 7 sindeki app lerin %99 u benim abd de calistigim sirketteki yillik maasi 200k olan adamlarin telefonunda yok.

Zaten amerikada boyle seyleri anca gencler bilir ama amerikada genc az.

Sokakta lokantada sagda solda elinde cep telefonuyla dolasan tip goruyorsaniz ya turk yada araptir
    Ne anlatıyorsun arkadaş, amerikada yaşıyorsun gelip kapıcının çocuğunun telefonunu mu kurcalıyorsun, o da yetmiyor 4-5 çocuğu olan amerikalıların yaşlı olduğunu söylüyorsun, uygulama yüklü olsa ne olur, adam 200k geliri var sen burada cebindeki parayla iphone alıp amerikalıyı finanse ediyorsun iyi bir marifet gibi gelip bunu anlatıyorsun.

*MERKEZ BANKASI BRÜT DÖVİZ REZERVİ 21 EYLÜL İTİBARIYLA 66,35 MİLYAR DOLAR(ÖNCEKİ $68,92MLR)
    *MERKEZ BANKASI ALTIN REZERVİ 21 EYLÜL İTİBARIYLA 17,83 MİLYAR DOLAR(ÖNCEKİ $18,65MLR)
    *MERKEZ BANKASI TOPLAM REZERVİ 21 EYLÜL İTİBARIYLA 84,18 MİLYAR DOLAR(ÖNCEKİ $87,58MLR)

Merkez Bankası brüt döviz rezervi 2,57 milyar dolar azaldı

Merkez Bankası'nın brüt döviz rezervi bir haftada 2 milyar 572 milyon dolar düşüş gösterdi.
    Foreks'in Merkez Bankası verilerinden yaptığı hesaplamaya göre, bir önceki hafta 68 milyar 921 milyon dolar olan rezerv, 21 Eylül ile sona eren haftada 66 milyar 349 milyon dolara geldi.
    Bilgi Notları:
    - Brüt rezervler 24 Temmuz 2009 tarihinden bu yana en düşük seviyesine indi.
    - Merkez Bankası altın rezervi 18 milyar 654 milyon dolardan 17 milyar 833 milyon dolara geldi.
    - Altın rezervi 28 Nisan 2017 tarihinden bu yana en düşük seviyesini gördü.
    - Altın rezervi 23 Mart 2018'de 25 milyar 721 milyon dolar ile tarihi zirvesini görmüştü.
    - Merkez Bankası toplam rezervi 87 milyar 575 milyon dolardan 84 milyar 182 milyon dolara geldi.
    - Merkez Bankası döviz rezervi 2017 sonunda 84 milyar 111 milyon dolar seviyesinde bulunuyordu.
    - Merkez Bankası altın rezervi 2017 sonunda 23 milyar 542 milyon dolar seviyesinde bulunuyordu.
    - Merkez Bankası brüt rezervi 13 Aralık 2013'te 115 milyar 144 milyon dolar ile tarihi zirvesini gördü.

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey

8. Dolar alış bankalarda en düşük hangi banka olabilir.

Ziraat 6,1520

Sayfa 449/1000 İlkİlk ... 349399439447448449450451459499549949 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •