Sayfa 180/932 İlkİlk ... 80130170178179180181182190230280680 ... SonSon
Arama sonucu : 7451 madde; 1,433 - 1,440 arası.

Konu: #OltayaTakılanlar

1. Kırmızı v şekillerine bakarsak şöyle yorumlanabilir diye düşünüyorum. İndikatör duruşlarına göre ema50e kadar salınıp orada bir dip oluşturursa ve dönüşü yaparsa hem yükselen ilk dibini oluşturur hem yükseliş için bir sinyal olarak algılanabilir. Tabii ki bu bir varsayım oluşum olmadan karar veremeyiz. Yada 4,77de tds nin verdiği direnç seviyesi geçilmesi yükseliş için bir işaret olarak algılanabilir. Dolar bazlı grafik yorumlamak harbiden zor. yada bana öyle geliyor.

Buraya bakarsak da 4,87-9 civarı bir dönüş ve ufak bir dip yaparsa olumlu olarak algılarım. Zirvelerde olması hissenin oluşumların çalışmasını desteklemiyor. Ama burası bist ne hisseler ne şekilde fiyatlandı diye düşünüyorum.
    Şimdilik bu kadar benden, selamlar saygılar...

2. Evet sayın Dandakan bey, kanalı katlamış olarak görürüz. Oluşan barlara bakıyorum çok da bir şey göremedim.
    Dediğim gibi USD bazlı grafik okumak zor, sebebi de bizim ülkedeki doların seyri diye düşünüyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Anadolu
    Gönderi
    5,046
    Kendimi bu kadar teknikçinin arasında bulacağımı hiç hesap etmemiştim...Teknoloji üniversitesinde Sosyal Bilimler okumak gibi bir şey...
    " Bir avuç toprak, biraz da suyum ben.. Neyimle övüneyim, işte buyum ben..'' Yunus Emre

4.  Alıntı Originally Posted by izci Yazıyı Oku
    Kendimi bu kadar teknikçinin arasında bulacağımı hiç hesap etmemiştim...Teknoloji üniversitesinde Sosyal Bilimler okumak gibi bir şey...

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Al sat yat uyu bekle tüyo vesaire değildir. Aracı kurumunuza danışınız. Sadece kişisel yorumlarımdır, beni bağlar.

Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku
    Tolga hocam şimdi bu listeye daha önce girip prim yapmış olan hisseler halen daha kriterlere uygun olduğu için mi listede kalmaya devam ediyorlar.
    Hayır, sadece ne olmuş diye bakıyoruz. Satış kriterini belirlemedik, onu alan varsa eğer kendisi belirlesin. Satış kriterini belirlersek ve senette stop olunduktan sonra tekrar alış kriterini de belirlemek gerekir. Bu ise çok karmaşık hesap ve zaman alır. Buna girmek istemiyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    TÜRKİYE CUMHURİYETİ
    Gönderi
    6,160
     Alıntı Originally Posted by Canel.D Yazıyı Oku
    Evet sayın Dandakan bey, kanalı katlamış olarak görürüz. Oluşan barlara bakıyorum çok da bir şey göremedim.
    Dediğim gibi USD bazlı grafik okumak zor, sebebi de bizim ülkedeki doların seyri diye düşünüyorum.
    bu yazıda 5 yıldızı hak ediyor

hisseler tarihi zirvelerini aştıkları için çoğu insan usd bakmaya başladı

burası TC parası TL usd graflarını uvde hedef ve destek belirlemek için okey lakin kv aşırı yanıltıcı oluyor

usd zirve graf tarihi 9.9.2020 5,48 usd tl 41.16 kur 7,50

tl zirve 2 ay sonra 9.11.2020 43.70 tl 5.34 usd kur 8.50
    Bir Anda Sabah Olmaz Ebeda
    :

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    TÜRKİYE CUMHURİYETİ
    Gönderi
    6,160
     Alıntı Originally Posted by MR&MRS Yazıyı Oku
    bu yazıda 5 yıldızı hak ediyor

hisseler tarihi zirvelerini aştıkları için çoğu insan usd bakmaya başladı

burası TC parası TL usd graflarını uvde hedef ve destek belirlemek için okey lakin kv aşırı yanıltıcı oluyor

usd zirve graf tarihi 9.9.2020 5,48 usd tl 41.16 kur 7,50

tl zirve 2 ay sonra 9.11.2020 43.70 tl 5.34 usd kur 8.50
    durum saçmalık işte ozaman şuan bu kur ile hisse 40 papel üstü olması gerek
    Bir Anda Sabah Olmaz Ebeda
    :

Ben de TL bazlı grafik taraftarıyım, fakat USD bazlı sıkışma yaşanan senetlerde TL yönünden sıkışma yok. Senet USD bazlı sıkışma yaşadığı için prim yapar siz TL bazlı hareketin devamı zannedersiniz. Bu da bir görüş...

Sayfa 180/932 İlkİlk ... 80130170178179180181182190230280680 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •