Sayfa 426/821 İlkİlk ... 326376416424425426427428436476526 ... SonSon
Arama sonucu : 6566 madde; 3,401 - 3,408 arası.

Konu: TUKAS - Tukaş Gıda Sanayi

1. 43 milyondan 120 milyona çıkabilir dolaşımdaki hisse sayisi haftaya

2. PATRON BÜTÜN HİSSELERİ SATTIKTAN SONRA KAMUOYU HABERDAR OLACAK

Hisse senedi satarak borsada büyük oyunlar kuran patronların önünü kesen bu tebliğ, son dönemde borsada yüklü miktarlarda hisse satışının önüne geçmişti. Ayrıca satış yapılmadan önce konu kamuoyuyla paylaşıldığı için tüm yatırımcılar gelişmeden haberdar olabiliyordu. Yeni düzenlemeyle hakim hissedarlar istedikleri kadar hisseyi borsada satabilecekler.

Yapılan düzenlemede hisse senedi pay oranları belirli miktarları geçince MKK’nın duyuru yapacağı belirtiliyor. Yani patron sattıktan sonra eğer açıklama yapmazsa MKK kamuoyunu bilgilendirecek. Yani iş işten geçtikten sonra yatırımcıların, kamuoyunun haberi olacak. Bir önceki tebliği bile arkadan dolanmaya çalışan onlarca patron çıkmış, SPK da bunları en ağır şekilde cezalandırmıştı. Şimdi hisse satışı için patronların önünde hiçbir engel kalmadı. Borsa çevrelerinde “Komisyon karşılığında itina ile patron malı satılır” vaadiyle çok sayıda ismin yeniden halka açık şirketlerin kapısını çalmaya başlayacağı konuşuluyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Ayfongarahisar
    Gönderi
    2,164
     Alıntı Originally Posted by Serdar yildiz Yazıyı Oku
    43 milyondan 120 milyona çıkabilir dolaşımdaki hisse sayisi haftaya
    eğer öle bir durum varsa 2 iş günü içinde bildirmesi gerekmekte .Birde söyle düşünelim duygusal davranmayı bıkaralım. elimizde hisse yok patron diyelimki bahsettıgın gibi 80 m hisse satacak .Götü agır kim alacak bu 80 m hisseyi? defter degeri 1.12 olan hisseyi kim 8.5 den alsın? yada söyle düşünelim hep dillendirdigimiz gibi 2 ceyrek bılançosu muthiş gelecegine kalıbımı basarım! patron da bunu bizden iyi biliyor ve yabancı baglantıları muhakkak vardır. cem okulllu salak mı bu fıyattan verecek? 2 kolpa haberle veya buyuk zıncır market ıle anlastık yada ne bılım cıne konserve satacaz dese daha ciddi hareket edecegini bilmiyor mu?
    Bütün gıda sirketlerının 10x 20 x fiyattan işlem gördüğü alanda tukas 2019 hazırana göre 2x fıyatta 82.500 endex fiyatında ...
    Bildiğim tek şey, hiçbir şey bilmediğimdir...
    Namık Kemal

4. klendi:

"(4) Bir gerçek veya tüzel kişinin doğrudan, payları borsada işlem gören bir ihraççının sermayesindeki, payının %5, %10, %15, %20, %25, %33, %50, %67 veya %95’ine ulaşması veya söz konusu oranların altına düşmesi halinde bu kişiler tarafından yapılması gereken açıklama MKK tarafından yapılır. MKK’nın bu kapsamda açıklama yapması bu madde kapsamındaki diğer açıklama yükümlülüklerini ortadan kaldırmaz."

PATRONLARIN HİSSE SATIŞININ ÖNÜ AÇILDI

SPK'nın bir diğer tebliğinde ise, 22 Haziran 2013 tarihli ve 28685 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Pay Tebliği (VII-128.1)’nin 27’nci maddesi yürürlükten kaldırıldı. Aynı tebliğin 12’nci maddesinin yedinci fıkrası da yürürlükten kaldırıldı.

SPK’nın yaptığı son düzenlemeyle yürürlükten kaldırdığı 27’nci madde, payları borsada işlem gören ortaklıkların pay sahiplerine yönelik Bilgi Formu düzenleme yükümlülüğü getiriyordu.

Kaldırılan maddenin detayı şöyle:

“MADDE 27 – (1) Payları borsada işlem gören ortaklıkların herhangi bir on iki aylık dönemde sermayesinin yüzde onunu veya fiili dolaşımdaki paylarının nominal değerinin yüzde ellisini aşan pay satışlarının yönetim kontrolüne sahip ortaklar tarafından borsada gerçekleştirilmesinin planlanması durumunda, ilgili ortaklar tarafından Kurulca esasları belirlenen bilgi formunun düzenlenmesi ve bu formun satış öncesinde Kurulca onaylanması zorunludur. Bu durumda ihraççı, bilgi formunun hazırlanmasında kolaylaştırıcı tedbirleri alır. Borsanın ilgili pazarında ya da piyasasında yapılan toptan satışlar bu yükümlülük kapsamında değerlendirilmez. Bu maddede belirtilen oranlarda pay satışı gerçekleştirecek ortakların bu Tebliğin 15’inci maddesinin birinci fıkrası kapsamında MKK’ya yapacakları başvuru sırasında, Kurulca onaylanmış bilgi formunun KAP’ta ilan edilmiş olması zorunludur. Bu fıkrada yer alan esasların dolanılması suretiyle borsada satış işleminin gerçekleştirildiğinin tespit edilmesi halinde, ilgililer hakkında sermaye piyasası mevzuatı kapsamında Kurulca tesis edilecek işlemler saklıdır.”

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Ayfongarahisar
    Gönderi
    2,164
    Bugün okudum Ama yinede Pozitif düşünüyorum...
    Namık Kemal

6.  Alıntı Originally Posted by Sasa500 Yazıyı Oku
    eğer öle bir durum varsa 2 iş günü içinde bildirmesi gerekmekte .Birde söyle düşünelim duygusal davranmayı bıkaralım. elimizde hisse yok patron diyelimki bahsettıgın gibi 80 m hisse satacak .Götü agır kim alacak bu 80 m hisseyi? defter degeri 1.12 olan hisseyi kim 8.5 den alsın? yada söyle düşünelim hep dillendirdigimiz gibi 2 ceyrek bılançosu muthiş gelecegine kalıbımı basarım! patron da bunu bizden iyi biliyor ve yabancı baglantıları muhakkak vardır. cem okulllu salak mı bu fıyattan verecek? 2 kolpa haberle veya buyuk zıncır market ıle anlastık yada ne bılım cıne konserve satacaz dese daha ciddi hareket edecegini bilmiyor mu?
    Bütün gıda sirketlerının 10x 20 x fiyattan işlem gördüğü alanda tukas 2019 hazırana göre 2x fıyatta 82.500 endex fiyatında ...
    Arkadaş im ben dün bi sürü bilgi belge burda paylaşım yaptım, okumusdundur sanırım, düşünüyorum da bir patron neden üç günde iki yılda yapmadığı toplam hacmi yapti, ikincisi 80 milyon lotu neden üç gün önce virmanla dağıttı,

Ayrıca yukarda paylaşıldı patron Kasım 2019 yılında neden 8 liralardan hisse geri alımı yaptı, bu geri alım acaba bir algimiydi, bakın hisse alıyor patron ve hisse değerlenecek diye algı oluşturup 17 lere çıkarıp pazar lamasi daha kolay olsun diye miydi.

Düşünüyorum aklima geçerli bir neden tam gelmiyor, neden gelmiyor, şirket dün de paylaştım son iki yıldır bilsncoyu inceleyince müthiş artırmış.mesela 2018 yılında 35 milyon iken 2019 da 107 milyona çıkmış ,yani yaklaşık yüzde 300 artmış kâr i, borcu bitmek üzere, ayrıca 2019 ilk çeyreğe göre 2020 yılı ilk çeyreğinde yüzde 120 artış var, bunları hesaplayinca zaten hisse fiyatı 2018 yılında ortalama 1,5 iki lira iken birden on lira Lara çıkması anormal değil, çünkü şirket virüs den dolayı da değil normal şartlarda artırmış kârını, şimdi virüs neddni ilede bir katkısı olacak tır ve dahada artacaktır, bu konuda zaten hem şirket yönetimi açıklama yaptı taleplere yetisemiyoruz bundan dolayı yeni fabrika açmak için arsa aldık dedi, ayrıca bunu destkler bir açıklama geçen hafta ege ihracatçılar Birliği başkanından da geldi , oda salça ihracatinda yüzde 45 artış oldu ilk 4 ayda dedi, Tukaş da bu ege ihracatçılar Birliği nin bir üyesi zaten. Tüm bunlara bakınca hisse fiyatinin iki yıl önceki veya bir yıl önceki 3,5 liradan 10 liraya gelmesi fiyatın yüksek olduğunu göstermez , bu şekilde başka şirketlerin hisseleri misal veriyorum 25 lirada olurdu . Nitekim olanda var borsada. Peki bu patronun yapmak istediği ne, milletin de bugünlerde ayaklanması bu yüzden zaten. Herşey iyi iken hisseyi 7 taban neden yaptırdı, rtalb veya Güler ile bu şirket zaten kiyaslanmaz, onlarda fiyat sisirmesi var diyebilirim, ancak tukasda bence on liralar normal fiyat artık olmalı. Şirket muazzam bilsnco açıklıyor artık. Sırf 2020 de karı en yüksek gelen 400 şirket içinde ilk yirmi sırada. Bu zaten bir gösterge.

7. Diyelim ki patron bu lotlari satti.ama dusundunuz mu 2 yillik.toplam.islem.hacmi sin 3 gunde yapildi.eger patron anlasip birilerine mal peskes cekmediyse bu kadar hacim ruyada gorurdu.ayrica hisse dustukce hacim esyanin dogasi geregi gunler gecrikce azalir ,bunda artis var.sahsi gorusum.yakinda(2 aya kadar) bir satinalma ya da ortaklik haberi gelir.Allah hepimize bol kazanc nasibetsin.ytd

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Ayfongarahisar
    Gönderi
    2,164
     Alıntı Originally Posted by Serdar yildiz Yazıyı Oku
    Arkadaş im ben dün bi sürü bilgi belge burda paylaşım yaptım, okumusdundur sanırım, düşünüyorum da bir patron neden üç günde iki yılda yapmadığı toplam hacmi yapti, ikincisi 80 milyon lotu neden üç gün önce virmanla dağıttı,

Ayrıca yukarda paylaşıldı patron Kasım 2019 yılında neden 8 liralardan hisse geri alımı yaptı, bu geri alım acaba bir algimiydi, bakın hisse alıyor patron ve hisse değerlenecek diye algı oluşturup 17 lere çıkarıp pazar lamasi daha kolay olsun diye miydi.

Düşünüyorum aklima geçerli bir neden tam gelmiyor, neden gelmiyor, şirket dün de paylaştım son iki yıldır bilsncoyu inceleyince müthiş artırmış.mesela 2018 yılında 35 milyon iken 2019 da 107 milyona çıkmış ,yani yaklaşık yüzde 300 artmış kâr i, borcu bitmek üzere, ayrıca 2019 ilk çeyreğe göre 2020 yılı ilk çeyreğinde yüzde 120 artış var, bunları hesaplayinca zaten hisse fiyatı 2018 yılında ortalama 1,5 iki lira iken birden on lira Lara çıkması anormal değil, çünkü şirket virüs den dolayı da değil normal şartlarda artırmış kârını, şimdi virüs neddni ilede bir katkısı olacak tır ve dahada artacaktır, bu konuda zaten hem şirket yönetimi açıklama yaptı taleplere yetisemiyoruz bundan dolayı yeni fabrika açmak için arsa aldık dedi, ayrıca bunu destkler bir açıklama geçen hafta ege ihracatçılar Birliği başkanından da geldi , oda salça ihracatinda yüzde 45 artış oldu ilk 4 ayda dedi, Tukaş da bu ege ihracatçılar Birliği nin bir üyesi zaten. Tüm bunlara bakınca hisse fiyatinin iki yıl önceki veya bir yıl önceki 3,5 liradan 10 liraya gelmesi fiyatın yüksek olduğunu göstermez , bu şekilde başka şirketlerin hisseleri misal veriyorum 25 lirada olurdu . Nitekim olanda var borsada. Peki bu patronun yapmak istediği ne, milletin de bugünlerde ayaklanması bu yüzden zaten. Herşey iyi iken hisseyi 7 taban neden yaptırdı, rtalb veya Güler ile bu şirket zaten kiyaslanmaz, onlarda fiyat sisirmesi var diyebilirim, ancak tukasda bence on liralar normal fiyat artık olmalı. Şirket muazzam bilsnco açıklıyor artık. Sırf 2020 de karı en yüksek gelen 400 şirket içinde ilk yirmi sırada. Bu zaten bir gösterge.
    MUallaktasınız.(yazılarınızı okudum) Birsey düsünüyoruz mantıklı bir cevap var ama diger taraf kafayı karıstırıyor. hisse satısını es geçsek kağıt 50 tl cıkacak desen muadıllerı var çıkar. salı günü kü Takas önemli cuma günü kim işlem yapmış ne yapmış bi görelim
    Namık Kemal

Sayfa 426/821 İlkİlk ... 326376416424425426427428436476526 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •