Sayfa 627/821 İlkİlk ... 127527577617625626627628629637677727 ... SonSon
Arama sonucu : 6565 madde; 5,009 - 5,016 arası.

Konu: TUKAS - Tukaş Gıda Sanayi

https://rapory.tuik.gov.tr/31-07-202...208012762.html

https://rapory.tuik.gov.tr/31-07-202...707335004.html

Arkadaşlar Merhaba;En çok ihracat yaptığımız gtıp kodları ve ülkeleri seçerek çeyreksel bazda bir rapor oluşturdum..Sağ tarafa doğru çektiğinizde rakamları çeyreksel bazda görebilirsiniz..2021 ve 2022 olarak tarihleri seçtim..

AL YA DA SAT TAVSİYESİ DEĞİLDİR..

2.  Alıntı Originally Posted by efe09 Yazıyı Oku
    https://rapory.tuik.gov.tr/31-07-202...208012762.html

https://rapory.tuik.gov.tr/31-07-202...707335004.html

Arkadaşlar Merhaba;En çok ihracat yaptığımız gtıp kodları ve ülkeleri seçerek çeyreksel bazda bir rapor oluşturdum..Sağ tarafa doğru çektiğinizde rakamları çeyreksel bazda görebilirsiniz..2021 ve 2022 olarak tarihleri seçtim..

Emekleriniz için teşekkür ederiz.

Arkadaşlar,2.çeyrek ile ilgili naçizane genel değerlendirmemi yapmam gerekirse..

-İhracat olarak Nisan ayı,1.çeyrek ortalamalarında geçmiş iken,mayısta düşüş olmuş ve haziranda da mayısa göre biraz artmış görünüyor(Kıyaslamam 1.çeyreğe göre)

-Hem ortalama ihracat satış fiyatı ve hem de döviz fiyatındaki artıştan kaynaklı olarak ihracat cirosunun 1.çeyreğe yakın geleceğini tahmin ediyorum.(Türkiye raporuyla benzer sonuç gelecek olursa)

-Ev dışı gıda tüketiminin,pandemiden sonra ki bu ilk turizm sezonunda,oteller,restoranlar,yemek fabrikaları ve catring olarak artmasını bekliyorum.Tukaşın da geçmiş yıllarda cirosunun yüzde 20 sini ev dışı tüketimden sağladığını göz önünde bulundurarak,yurt içi satış cirosunun ilk çeyreğe göre artacağını tahmin ediyorum.

-Nakit döviz pozisyonundan dolayı 25-30 milyon lira civarı kambiyo karı yazmasını bekliyorum.

Toplamda da 1.çayreğe göre karının yüzde 10-20 arası artacağını tahmin ediyorum.

-Temmuz ayı da takip edebildiğim kadarıyla üretim olarak çok iyi geçti,bunun sonuçlarını 3.ve 4.çeyrekte görebileceğimizi umuyorum.

-Neredeyse tüm dünyada Tukaş ürünlerinin satılıyor olduğunu görmek,gelecek için beni umutlandırıyor,yeni hazır yemek ürünlerinin üretimine ağırlık verildiğinden pazarlama açısından ihracat pazar dağılımı çok önemli.

Bu yazdıklarım,kendi değerlendirme ve görüşlerim olup ASLA AL YA DA SAT TAVSİYESİ DEĞİLDİR..

4. Yorumların teşekkürler efe kardeş

5. Güzel bir değerlendirme.

Ben baştan beri söylediğimi tekrar ediyorum. Bu bilanço öyle gelir böyle gelir olabilir.

Bu şirketin bilancolari şimdi başlıyor. Bundan sonraki 4 bilanço ( 2022/9, 2022/12, 2023/3 ve 2023/6 ) bittiği zaman yani tam şu günden 1 sene sonra esas değeri temel olarak ortaya çıkacak.

Ancak borsalar gelişmeleri önden fiyatlar.

Yani bu bilanço öyle geldi böyle geldi diye çok gaza da gelmemek çok moral de bozmamak gerekir.

Büyüme hikayesi çok güzel bir hikayedir iyi yönetilen ve hızlı büyüyen bir şirkete ortak olmak çok güzel bir ortaklık çeşididir.

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Güzel bir değerlendirme.

Ben baştan beri söylediğimi tekrar ediyorum. Bu bilanço öyle gelir böyle gelir olabilir.

Bu şirketin bilancolari şimdi başlıyor. Bundan sonraki 4 bilanço ( 2022/9, 2022/12, 2023/3 ve 2023/6 ) bittiği zaman yani tam şu günden 1 sene sonra esas değeri temel olarak ortaya çıkacak.

Ancak borsalar gelişmeleri önden fiyatlar.

Yani bu bilanço öyle geldi böyle geldi diye çok gaza da gelmemek çok moral de bozmamak gerekir.

Büyüme hikayesi çok güzel bir hikayedir iyi yönetilen ve hızlı büyüyen bir şirkete ortak olmak çok güzel bir ortaklık çeşididir.

Kesinlikle katılıyorum Sayın @nosfecagri,bizim de bu şirkete yatırım yapmamızın nedeni o değil mi.beklentileri ilk başta tespit edip gerçekleşmelerin olmasını sabırla takip etmek.

7. Sayın efe09, paylaşımlarnız vedeğerlendirmeniz için teşekkür ederim. ALLAH sizden razıolsun.

8. 21 günlük ema etrafında düzeltme yaparak gidiyoruz şuan. Düzeltmesini yapsın, bilançoları da düzgün şekilde gelerek adım adım fiyatlasın bence daha sağlıklı.

Enseyi karartmamız için henüz erken .
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 627/821 İlkİlk ... 127527577617625626627628629637677727 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •