Sayfa 642/821 İlkİlk ... 142542592632640641642643644652692742 ... SonSon
Arama sonucu : 6563 madde; 5,129 - 5,136 arası.

Konu: TUKAS - Tukaş Gıda Sanayi

1.  Alıntı Originally Posted by deva-i dert Yazıyı Oku
    Cengiz Okullu'nun mevcut payları şu an satılabilir durumda. Bu pay almasına mani değil. Payları illa ki satacak anlamı da taşımıyor. Payları da isterse istediği kadar satabilir. Satmadan ya da alım yapmadan önce bildirim yapma zorunluluğu yok. Ama alım ve satım işlemi gerçekleştirirse herhangi bir ortak ve payı % 5 ve üzeri ise bunu işlem yaptıktan sonra bildirmek zorunda. (öncesinde öyle bir zorunluluk yok) Yani olur da bir ortaklık satışı olursa gün sonu ya da ertesi gün KAP bildiriminden okunur sadece.
    Ortaklıktaki payı %20'yi aştığı için satış öncesi "Pay Satış Bilgi Formu" düzenlenmesi gerekiyor. Bu formun SPK tarafından onaylanması lazım. Bu sebeple satış olmadan eğer satış olacaksa haberimiz olur.

Çok önemli bir değerlendirme ve makale arkadaşlar..Ülkemizin ve Tukaşın domates işleme sektöründeki önemi çok yakın zamanda anlaşılacak diye değerlendiriyorum(Sadece yüksek fiyat anlamında değil ürünlerin bulunamama ihtimalleri değerlendirilmeye başlanmış)..Saygılarımla..

https://www.foodbeverageinsider.com/...omato-shortage

AL YA DA SAT TAVSİYESİ DEĞİLDİR..

3. Her Tukaş aldığımda bir Okullu dayağı yiyoruz, dün girdik kapanıştan 2 saat önce, bir posta alımdan sonra, bir posta da bugün. Gap’i kapamaya niyetli sanki. Bilançosunu hiç bir gıdacı dövemez. Ama sahibi borsacı olandan kroşe yememek zor zanaat. 3’e katlamadan çıkmayı düşünmüyorum yine de.

4.  Alıntı Originally Posted by coltra Yazıyı Oku
    Ortaklıktaki payı %20'yi aştığı için satış öncesi "Pay Satış Bilgi Formu" düzenlenmesi gerekiyor. Bu formun SPK tarafından onaylanması lazım. Bu sebeple satış olmadan eğer satış olacaksa haberimiz olur.
    Teşekkürler bu bilgi için, bu bilgi yoktu bende.

5. 3-5 ay sonra bu fiyatları bir daha bulamayız gibi geliyor bana. Düşüşlerde azar azar alım yapmaya devam ediyorum. Patron ters köşe yapmaz umarım. Hayırlısı.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

6. şu an son piyasa haberlerine göre, büyük firmalar satışlarını komple ihracaat'a kapatmışlar ,iç piyasaya mal vermiyorlarmış ve büyük sıkıntı varmış, ihracaat yapana iyi ama bize kötü haber, fiyatlar gayri ihtiyari yukarı çekilecek...

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,022
    8,17-16 da alışlarım vardı adam 18 den döndürdü, neyse. Bizde eldekiler ile devam ederiz. Muhtemelen tüm alıcılar ordaki Gap a göz dikmiş olmalıki, ordan döndürdüler, ama o gap dolmadı. Aslında buralara hiç gelmemeliydi, ama sahip pışt gibi bişi olunca geliyor işte. Ben aylık a bakarım, rsi 70 üzerinde kapatırsa uzun soluklu yukarı gideriz. 86 üstüne kadar beklerim. Duruma göre tekrar bakarım.

8. Geliyor gelmekte olan...

"Bu kış domates 50 TL olacak"
    https://m.bloomberght.com/bu-kis-dom...olacak-2313439
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 642/821 İlkİlk ... 142542592632640641642643644652692742 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz