Sayfa 645/821 İlkİlk ... 145545595635643644645646647655695745 ... SonSon
Arama sonucu : 6563 madde; 5,153 - 5,160 arası.

Konu: TUKAS - Tukaş Gıda Sanayi

1.  Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Günlük bakmamak lazım bu hisseye. UV düşünülmeli artık Niğde Bor fabrikasının faaliyete geçmesinden sonra.
    hocam temel bedavayım dıyor ama sırket cok ketum guven vermıyor maalesef umarım guzel olur eskı zırveyı asamadı daha

2.  Alıntı Originally Posted by wracker Yazıyı Oku
    hocam temel bedavayım dıyor ama sırket cok ketum guven vermıyor maalesef umarım guzel olur eskı zırveyı asamadı daha
    Su akar yolunu bulur. AB bu elektrik fiyatları ile gıdada Türkiye ye bağımlı olur.

https://twitter.com/brs_ylmz/status/...8PxqKFGpcaOGqw

3.  Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Su akar yolunu bulur. AB bu elektrik fiyatları ile gıdada Türkiye ye bağımlı olur.

https://twitter.com/brs_ylmz/status/...8PxqKFGpcaOGqw
    hocam domates fıyatları nasıl etkıler pekı cok artması ucuz mal bulmak sorun olurmukı

4.  Alıntı Originally Posted by wracker Yazıyı Oku
    hocam domates fıyatları nasıl etkıler pekı cok artması ucuz mal bulmak sorun olurmukı
    Çok önceden bağlanıyor fiyatlar çiftçiden. Sıkıntı olmaz o konu. Tukaş hasat öncesi istediği kadar malı bağlamıştır belirli bi fiyat üstünden.

5. Benim bildiğim sözleşme olsa bile eğer domatesin piyasa fiyatı daha düşükse firma domatesi sözleşme yaptığı üretici yerine piyasadan alıyor. Tersi durumda da sözleşme yapan çiftçi fabrikaya vermek yerine piyasaya satmayı tercih edebiliyor. O yüzden bildiğim kadarı ile sözleşmeler sene başında 1.40 liradan yapılmasına rağmen fiyatlar 2.40 liraya çekildi fabrikalar tarafından.

6. 2 yıl evvel gördüğü zirveye doğru gidiyoruz. 9.89 za
    2 yılda hisseler 10 na katladı bu daha zirveye gelecek

7.  Alıntı Originally Posted by default16 Yazıyı Oku
    Benim bildiğim sözleşme olsa bile eğer domatesin piyasa fiyatı daha düşükse firma domatesi sözleşme yaptığı üretici yerine piyasadan alıyor. Tersi durumda da sözleşme yapan çiftçi fabrikaya vermek yerine piyasaya satmayı tercih edebiliyor. O yüzden bildiğim kadarı ile sözleşmeler sene başında 1.40 liradan yapılmasına rağmen fiyatlar 2.40 liraya çekildi fabrikalar tarafından.
    Evet doğru sözleşmelerde iyileştirme oldu. Çifçileri madur etmemek adına fiyatlarda revize yapıldı.

8.  Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Evet doğru sözleşmelerde iyileştirme oldu. Çifçileri madur etmemek adına fiyatlarda revize yapıldı.
    Yoksa çiftçi seneye domates ekmezdi. Bu fiyatlarla çiftçiler de iyi kazandığı için seneye domates daha çok ekilebilir.

Sayfa 645/821 İlkİlk ... 145545595635643644645646647655695745 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •