Sayfa 803/803 İlkİlk ... 303703753793801802803
Arama sonucu : 6422 madde; 6,417 - 6,422 arası.

Konu: TTRAK - Türk Traktör

1. TürkTraktör Tüm Ürünlerinde Faz 5 Motorlar Kullanıyor

Geleneksel motorlu ürünlerinin en gelişmiş üniteye sahip versiyonlarını da Dünya Çiftçiler Günü etkinliğinde misafirleriyle buluşturduklarını belirten TürkTraktör Şirket Lideri Matthieu Séjourné, "2009 yılında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından sektörünün ilk Ar-Ge Merkezi olarak tescil edilen merkezimizin öncü çalışmaları neticesinde yerli üretim Faz 5 motorlarımıza en yeni ürünlerimizde yer vererek, çiftçilerimizin mazotun bir damlasından bile maksimum verim almasına olanak sağladığımız için çok mutluyuz." dedi.

2. Tarlam Cepte'nin Kullanıcı Sayısı 150 Bini Aştı

2019 yılında tarımda dijital dönüşüm için attıkları adımlardan biri olan Tarlam Cepte uygulamasının kendi kategorisinde en çok tercih edilen aplikasyon haline geldiğini belirten TürkTraktör Şirket Lideri Matthieu Séjourné, "Tarlam Cepte ile interaktif ortamda da çiftçilerimize destek oluyoruz. Günden güne geliştirdiğimiz uygulamamız sayesinde çiftçilerin tarlalarındaki ürünlerinin takibine destek sağlarken, uydu ile bitki sağlığı görüntüleme, uydu ile sulama önerileri, tarla kontrol haritası, canlı yağış ve fırtına takibi, bitki yetiştiriciliği önerileri, ilaçlama ve traktör kullanımı, tarla karşılaştırma gibi birbirinden önemli bilgilere kolayca ulaşmalarını sağlıyoruz." dedi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Andromeda Nova386 12'22'84'
    Gönderi
    6,839
    2024/Q1 ile 2023/Q1 enflasyondan arındırılmış geleceği için o verilerde işcilik ve doların maliyetlere nasıl yansıdığını göreceğiz. Bu kötü anlamda diye söylemiyorum 2022/Q4,2023/Q1,2023Q4ve 2024Q1 belli olacağı için yol haritası çıkarmak yıllıklandırılmış veriler ile uygun bir polinom çizmek daha kolay olacaktır.

Alıntı Originally Posted by foton Yazıyı Oku
    bu türden bir teknik çalışmayı yapmadım.
    ancak geçen yıl 14 bin satıştan 1,4 milyar çeyreklik kar gelmişti... bu yıl 13500 traktör satışının da o seviye civarında geleceğini
    tahmin ediyorum. haftaya pazartesi bekleyip görelim...
    AL / SAT / YAT / TUT yada Turşu kur tavsiyesi değildir, sadece FaL ve dedikodu.

Duhul
    Apr 2021
    İkamet
    Ejnebi Memleketi
    Gönderi
    43
    otomotiv sektoru maliyetleri genel olarak YP ya duyarli oldugu icin her ne kadar bilancolar TL de olsa ben ceyrek bazinda hesaplamalari USD olarak yapmayi tercih ediyorum.
    bu baglamda gecen yil 1C de arac basi net karlilik ortalama 5.300 USD civarindayken sonraki 3 ceyrek boyunca 8.000 USD nin altina dusmedi. satis ve diger maliyetlerin artisi, kredi sikintilari vs hesaba katarsak ilk ceyrek satilan 13.505 arac icin hesaplama yapilabilir.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Andromeda Nova386 12'22'84'
    Gönderi
    6,839
    Bahsettiğiniz bilançolar 2 ayrı grup . EM olanlar ve diğerleri . Bunları aynı terazide tartmak bence hata olur diye yukarıda yazmıştım.

Alıntı Originally Posted by styx Yazıyı Oku
    otomotiv sektoru maliyetleri genel olarak YP ya duyarli oldugu icin her ne kadar bilancolar TL de olsa ben ceyrek bazinda hesaplamalari USD olarak yapmayi tercih ediyorum.
    bu baglamda gecen yil 1C de arac basi net karlilik ortalama 5.300 USD civarindayken sonraki 3 ceyrek boyunca 8.000 USD nin altina dusmedi. satis ve diger maliyetlerin artisi, kredi sikintilari vs hesaba katarsak ilk ceyrek satilan 13.505 arac icin hesaplama yapilabilir.
    AL / SAT / YAT / TUT yada Turşu kur tavsiyesi değildir, sadece FaL ve dedikodu.

6.  Alıntı Originally Posted by styx Yazıyı Oku
    2.2 milyar gibi bir rakam çıkıyor, bu makul görünüyor, hissede hareketlendi bugün...
    hayırlısı

Sayfa 803/803 İlkİlk ... 303703753793801802803

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •