Sayfa 144/802 İlkİlk ... 4494134142143144145146154194244644 ... SonSon
Arama sonucu : 6412 madde; 1,145 - 1,152 arası.

Konu: TTRAK - Türk Traktör

1. Arkadaşlar Türk Traktöre rakip firma(lar) kurulduğunu okumuştum buradaki gönderilerde. Hangi firma(lar)dır bunlar üretim kapasiteleri ve Türk Traktörün ürün gamına yönelik ürünleri neler bilen var mı?
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Arkadaşlar Türk Traktöre rakip firma(lar) kurulduğunu okumuştum buradaki gönderilerde. Hangi firma(lar)dır bunlar üretim kapasiteleri ve Türk Traktörün ürün gamına yönelik ürünleri neler bilen var mı?
    Benim bildiğim rakip olucak yurtiçi TÜMOSAN var...

Bir de arkadaşlar o ne dedi, bu ne dedi ilgilenmeyin.. Şirketler şeffaf.. 3 ay da bir nakit durumları, sermaye yapısı, karlılıkları, aktifleri borçlarını sunuyorlar...

İlkokul düzeyinde matematik biliyorsan; hisse ederini bulabilirsin, gerisi vizyon, gelecek ve öngörü.. Bu da tecrübe ile edinilir...

3. 17 TL'den bu yana tutuyorum. 90TL olduğunda satmadım, 50TL den mı satacağım. Problemin genel anlamda ülkemizin içinde bulunduğu sorunla alakalı olduğunu düşünüyorum. Önümüzdeki 12-18 aylık süreç içinde, seçimleri arkada birakir, dövizi de makul seviyelere çekebilirsek çarklar tekrar dönmeye başlar ve satışlarda artış bekleyebiliriz.

4. dolar bilerek yukarı çekiliyor, birilerinin cebini doldurmak , daha çok zengin etmek için , Tüpraş pahalı pahalı petrolu satsın , Türk traktör pahalı pahalı satış yapsın ,
    seçim maliyetini vb nasıl çıkarıcaklar ,,, ??
    dolayısıyla şu an doların ve Altın'ın yükselişi bildiğiniz suni gizli eller yukarı çekiyor,
    örneğin siz fabrika sahibisiniz ,, 100000 televizyon siparişinizin ihracatınız var ,,, merkez kura göre hareket ediceğiniz için dolar yüksek olduğu için köşelerin köşesi oldunuz ,,, karınız tavanlarda ,,,
    seçime az kaldı ,,, 23 borsa iş günü sonra ,,, ortalık şenlenir,,, hatta sona yaklaştıkça belli eder,,

TTRAK - Aylık Grafiktir,,

Ana Endeks ( Günlük Grafiktir ) -

Ana Endeks - Aylık Grafik

Üstadım, 100.000 tv siparişi örnekle geldiniz diye merakımı çekti.. Siz bu işten anlıyorsunuz anlaşılan...

Bu TV lerin montajında kullanılan parçaların yüzde kaçı ithal? Girdisi kaça?

6.  Alıntı Originally Posted by Makarna Yazıyı Oku
    Üstadım, 100.000 tv siparişi örnekle geldiniz diye merakımı çekti.. Siz bu işten anlıyorsunuz anlaşılan...

Bu TV lerin montajında kullanılan parçaların yüzde kaçı ithal? Girdisi kaça?
    Estağfurullah , normal vatandaş gibi bilgiye sahibim , bolca stoğunuz , ucuz hammadde girişiniz var , örneğin Türk Traktör de Khk nedeniyle işçi sözleşmesi askıda , aylardır çok ucuz maliyetle üretim yapılıyor , üstelik en az 5000 adet traktör üretim fazlası var , geçmiş anlaşmalar , dolayısıyla
    büyük stoklarla çalışan fabrikalar için şu anki durum paha biçilmez , vurgundur ,, ( ihracat ağırlıklı ) iç piyasa değil !!

geçmiş yıllarda karaborsa vardı hatırlarmısınız, malı sakla , piyasadan çek , üretim azlığından dolayı fiyat yukarı ,

7. güzel alımlar yaptım 55 ila 53 baklaım 45 gelse gelecığın zengınlerındem inş yıllarca esidende uzel makına hastasıydım şimdi TTRAK
    saygılar

8. Ttrak pasta atacak olan var mı? Yapıkredi birçok tahtada mal aldı. Faiz arttırıldı haberi geldi. Yarın endeks olumlu olur.

Sayfa 144/802 İlkİlk ... 4494134142143144145146154194244644 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •