Sayfa 717/802 İlkİlk ... 217617667707715716717718719727767 ... SonSon
Arama sonucu : 6412 madde; 5,729 - 5,736 arası.

Konu: TTRAK - Türk Traktör

1. Türk Traktör'ün GES projesi ile ilgili "ÇED Olumlu" kararı verildi29/09/2023 09:38:56
    Türk Traktör tarafından yapılması planlanan GES projesi ile ilgili "Çevresel Etki Değerlendirmesi Olumlu" kararı verildi.

Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğünün internet sitesinde konu ile ilgili yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

"SİVAS ili MERKEZ, ilcesi Hayranlı Köyü Mevkii, 105 Ada 126, 127 ve 128 Parseller, 13,27 Ha sınırları içerisinde, TÜRK TRAKTÖR VE ZİRAAT MAKİNELERİ A.Ş. tarafından yapılması planlanan GÜNEŞ ENERJİ SANTRALİ (10 MWe/11,29 MWm, 13,27 HA) projesi ile ilgili olarak Bakanlığımıza sunulan ÇED Raporu İnceleme Değerlendirme Komisyonu tarafından incelenmiş ve değerlendirilmiştir. Proje ile ilgili olarak ÇED Yönetmeliğinin 14. maddesi gereğince Komisyon çalışmaları ve halkın görüşleri dikkate alınarak Bakanlığımızca 'Çevresel Etki Değerlendirmesi Olumlu' Kararı verilmiş olup; SİVAS Valiliği(Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü) tarafından kararın halka duyurulması gerekmektedir. Ayrıca, söz konusu projeye ait Nihai ÇED Raporu ve eklerinde belirtilen hususlar ile 2872 sayılı Çevre Kanununa istinaden yürürlüğe giren yönetmeliklerin ilgili hükümlerine uyulması, mer'i mevzuat uyarınca ilgili kurum/kuruluşlardan gerekli izinlerin alınması gerekmektedir. "

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
    Foreks
    Metals Market
    Montel News
    Foreks Twitter

2. Açıklama
    Şirketimizin kurumsal yönetim derecelendirme notu; Saha Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme Hizmetleri A.Ş. tarafından yapılan inceleme sonucunda 94,58 (10 üzerinden 9,46) olmuştur.

Kurumsal Yönetim derecelendirme notumuz, SPK'nın konuya ilişkin ilke kararı çerçevesinde ağırlıklandırılmış dört ana başlık (Pay Sahipleri, Kamuyu Aydınlatma ve Şeffaflık, Menfaat Sahipleri, Yönetim Kurulu) altında yapılan değerlendirme sonucu belirlenmiş olup, güncellenmiş olarak ana başlıklar itibariyle dağılımı aşağıdaki tabloda verilmektedir.

Kurumsal yönetim derecelendirmesine ilişkin Saha Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme Hizmetleri A.Ş.'nin hazırlamış olduğu rapora Şirketimizin www.turktraktor.com.tr adresindeki web sitesinden ulaşılması mümkündür.

3. https://twitter.com/BrianFeroldi/sta...88430158012912

Bize çok mu uyuyor bu çalışma, bana mı öyle geldi

4. Alım fırsatları… uzun vade… sabırlı yatırımcıya…

5. Saha, Türk Traktör'ün için Kurumsal Yönetim Derecelendirme notunu 9,46 olarak teyit etti02/10/2023 15:41:47
    Saha Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme Hizmetleri A.Ş., Türk Traktör ve Ziraat Makineleri A.Ş. için Kurumsal Yönetim Derecelendirme notunu 9,46 olarak teyit etti.

Saha'nın konuya ilişkin açıklaması şu şekilde:

"Türkiye'de Sermaye Piyasası Kurulu lisansı ile kurumsal yönetim derecelendirme faaliyetinde bulunan SAHA Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme Hizmetleri A.Ş., Türk Traktör ve Ziraat Makineleri A.Ş.'nin 29.09.2022 tarihinde 9,46 olan Kurumsal Yönetim Derecelendirme notunu 9,46 olarak teyit etmiştir.

SAHA bu derecelendirme çalışmasında Sermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK) Ocak 2014 tarihinde yayınladığı "Kurumsal Yönetim İlkeleri"ni baz alan metodolojisini kullanmıştır.

Türk Traktör ve Ziraat Makineleri A.Ş.'nin kurumsal yönetim ilkelerine verdiği önem, bunu sürekli ve dinamik bir süreç olarak yürütmekteki isteklilik ve bu doğrultuda gerçekleştirmiş olduğu çalışmalar göz önüne alınarak, şirketin kurumsal yönetim derecelendirme notu aşağıdaki şekilde teyit edilmiştir:

ANA BAŞLIK NOTLARI

Pay Sahipleri 86,74
    Kamuyu Aydınlatma ve Şeffaflık 98,76
    Menfaat Sahipleri 99,51
    Yönetim Kurulu 95,09

Toplam 94,58 "

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
    Foreks
    Metals Market
    Montel News
    Foreks Twitter

Merhaba ,
    3. Çeyrek sonuçları 24.10.2023 tarihinde yayımlanacağına dair kap bildirimi göndermiş şirketimiz bilgi notu olarak buraya bırakalım , froto 2. Temettüyü de açıkladı hisse başı net 26,78 tl koç grubu ortaklarını unutmadı

SM-A536E cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Eylul verileri aciklanmadi sanirim

8. TürkTraktör’ün iş makineleri alanında yerli üretime verdiği öneme değinen Ertekin, “Bilindiği gibi 2020 yılında CASE ve New Holland markalı Kazıcı Yükleyicilerimizi Ankara fabrikamızda üretmeye başladık. En çok önem verdiğimiz konuların başında gelen sürdürülebilirlik çalışmalarımız kapsamında en güncel emisyon seviyesine sahip çevreci iş makinelerimizi hizmete sunuyoruz. Esnek üretim kapasitemiz, çevik çalışma stratejimiz, yaygın bayi ve servis ağımız ile pazarda önemli bir yer edindik. Paylaşım ekonomisini destekleyen kiralama hizmetleri günümüz iş modelleri arasında giderek yükselen bir trende sahip. Müşterilerimizin mevcut ve değişen her türlü ihtiyacında yanında olacak ürün ve hizmetleri sunmak için gayret göstermeye ve iş makineleri alanındaki çalışmalarımızı geliştirmeyi sürdüreceğiz.” dedi.

CASE 695SV Kazıcı Yükleyici Hakkında

Yerli üretim CASE 695SV Kazıcı Yükleyici, Common-Rail yakıt enjeksiyon sistemine sahip Faz 5 emisyon standartlarına uyumlu motoru ile hem çevreci hem de yüksek performanstan ödün vermiyor. Geleneksel yakıt ekonomisi özelliği ile ön plana çıkan CASE Kazıcı Yükleyicilerde, SV Serisi ile birçok yakıt ekonomi fonksiyonu da makine üzerinde yer alıyor. CASE yerli üretim kazıcı yükleyiciler, en güncel emisyon seviyesi olan Faz 5 geçişi ile motorun yanı sıra kabin tasarımındaki değişimle de dikkat çekiyor. CASE marka SV Serisi kazıcı yükleyiciler; Active, Performans ve Comfort olarak üç farklı donanım paketi ile pazara sunuluyor

Sayfa 717/802 İlkİlk ... 217617667707715716717718719727767 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •