Sayfa 997/1000 İlkİlk ... 497897947987995996997998999 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 7,969 - 7,976 arası.

Konu: Dolarda Yukselis Kacinilmaz

Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Yahu, ani degerlerinde olanlar, özelden kaşınıp bir daha kufrettiklerim, siz o kategoridenmisiniz?
    Yoook ben asla kaşınacak laflar etmem Zaten sizin ruh halinizin ne kadar sakin, ne kadar naif olduğunu herkesin malumudur bu yüzden kimseye küfür etmezsiniz

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

2. ..........................
    Son düzenleme : Patrick Bateman; 11-02-2019 saat: 21:11.

3. yarım saat önce Tak partililer kapıyı çaldı. Biraz serzenişle bir şeyler ima ettim. İşiniz zor dedim hayırlısı dediler. Muhakkak hayırlısı da Allah sebepleri halk etmiş. Tarımı eğitimi vs bir iki cümleyle söyledim sıvıştılar... Tak parti takar...Dikkat ederseniz dolar son 1 haftada dünya piyasalarına kote oldu ama yükselişlerde hala katsayı 1 değil. hep Güney Afrika Zardan aşağıda kalıyor...

4. Tak partililere yıllanmış bir cevabım var kapıda,bacada,sokakda; 'en büyük gururum ömrü hayatımda partinize bir oy bile vermemiş olmamdır.. ' hemen sıvışıyorlar...

5.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    selka yazıların çok hoş..
    Kızacaksın bana ama..
    Birşey diyeceğim.

Hiççççç bişi olmaz...

Milletde afadersin ama "...." gibi para var..
    Bu lafıma hep kızılır ama bende inadına söylerim yazarım..

O yüzden
    Dolar 10 tl de olsa hiçççç bişi olmaz..Hatta daha da zenginleşir millet.
    Zaten çoğu dövizde artık..

Dolar 7 leri vurduğunda hiçç umadığım adamlar arayıp ne yapalım dolarlarımızı sen anlarsın dediler..
    Bir anda her yerden dolarlar fışkırdı
    Şaştım kaldım walla..
    O yurtdışı tatiller 2 günlük hafta sonlarında bodrum kaçamakları meğerse..
    Maliyet kaç dedim abi 3 tl kar güzel bozalım mı dedi birisi..
    Öyle 1000-2000 dolar da değil.
    Estağfurullah.. Niye kızayım..Çokta güzel açıklamışsın... Doğrudur...

Daha açık yazmam gerekirse; Benim üzüldüğüm nokta şudur Sn.Gundwane...

Memur, İşçi, Köylü, Çiftçi, Hayvancı..

Diyor ki; 30 sene çalıştım... 40 sene çalıştım.. 50 sene çalıştım.. Bazısı 85 yaşına geldim.. Evlat 5 yaşımdan beri ırgatlık, işçilik yapıyorum 80 senedir çalıyorum...

Ama dünyadan haberi yok. Tüm dünya bu şekilde sanıyor.. Bir ekmek bir çökelek peynir parası günlük kazandı mı; çok şükür bugünlük rızkımızı da kazandık ya; yeter diyor..

Dünyadan haberleri olmadıklarını basit bir test ile anlayabiliyoruz; Şöyle ki;

Yukarıdaki seneleri çalışmakla geçirmiş profillere diyorum ki;

-Norveç'e hiç gittin mi?

Önce bir 30 sn şaşkın, korkmuş, algılamamış ifade ile bakarlar, sonra
    -Ne? derler...

Halbuki bu soru basittir... Ama kafalar o denli uyuşmuş, o denli taşlaşmıştır ki; basit soru cevap bulamaz soruya soru ile cevap verilir...

Oysa;

Aynı soruyu Oslo'da sorsan...

-Türkiye'ye hiç gittiniz mi? deseniz...

5 Norveçli'nin 4 ü evet gittik.. Alanya, Antalya, Side, Bodrum, İstanbul diye ekler...

Gidenler öyle ahım şahım zengin Norveç liler de değildir.. Muslukçusu, elektirkçisi, bahçıvanı oranın kasabı filandır...

Bizim ki anlayamaz... Eğitimsizdir.. Cahildir.. Çoğu dünyanın düz olduğunu sanır.. Dünya yuvarlaktır dersen ciddi ciddi tartışır benimle. Norveç'in fiyordunu nerden bilsin...

Ekmek ve çökeleğe razıdır, 80 yıl çalışmasına rağmen..

Sorgulamaz, düşünmez.. Neden o Norveç'li 30 yıl çalışıp müstakil villa ve son model bir araba kullanıp her yaz yurtdışında tatil yaparken ben 80 yıl çalışıp hala gecekonduda oturup, bedava otobüs biletine şükrediyorum ki; diye sormaz...

Sorsan buna da şükür oğlum der... Orada sende itirazını sürdüremezsin gayri...

Artık boğazın düğümlenir, yutkunur içinden geçirirsin sadece...

-Amca seninde 80 yıl sonunda Villa da oturup son model bir araban olup yurtdışlarında gezip en güzel sağlık hizmeti alman gerekirdi..

Çünkü 80 yıl bu ülkeye vergi vermişsim, üretmiş çalışmışsın, ama birileri senin hakkını yiyor hemde afiyetle..

Sana da şükür demesi kalıyor, diyemiyorsun...

Ve lafı uzatmadan;

Köy evinden çıkıyorsun....

İyi geceler herkese....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Çok değil daha 4-5 ay önce, bir salon dolusu ülkenin tüm holding, banka, şirketlerinin sahip ve yöneticilerine "bakın burası çok önemli" diyerek ders ve ümit vermeye çalışan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ı bugün bütün TV lerde, tanzim satış mağazasının reyonunda vatandaşın torbasına patates koyarken gördüm ya ölsem de gam yemem artık...

7.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku

Video tarihi Nisan 2017.

https://www.youtube.com/watch?v=zWjYbF_kfBA

VENEZUELA NIN NEDEN BATTIĞINI İÇEREN BU VİDEODA BAŞTAN SONA İZLEDİĞİNİZDE ÜLKEMİZDEKİ UYGULANAN SİYASİ VE EKONOMİK POLİTİKALARIN BİREBİR ADETA KOPYALA YAPIŞTIR AYNI OLDUĞUNU GÖREBİLİRSİNİZ. İNŞALLAH SONUMUZ AYNI OLMAZ. 2018 YILI SONU İTİBARİYLE 1 DOLAR=240.000 BOLİVAR VE ÜLKEDEKİ ENFLASYON %480.000 İLE KAPATTI. 2019 ENFLASYON TAHMİNİ Nİ IMF %1.000.000 OLARAK ÖNGÖRMEKTEDİR. HALK PARASIZLIKTAN BOZULMUŞ VE KOKMUŞ ET SATIN ALIP YİYEBİLİYOR. TABİ BAŞTAKİ MADURA YANDAŞ KİTLESİ İLE ÜLKEDEKİ DURUMDAN ÇOK MEMNUN V İNŞALLAH SONUMUZ AYNI OLMAZ.

BU GÜNLERDE DE GIDA FİYATLARI İLE İLGİLİ VENEZUELA NIN 2015 TE https://www.sabah.com.tr/galeri/duny...ziyle-olacak/4 YAŞADIKLARINI YAŞIYORUZ.

8. "31 Mart gecesi benim için başarı kriterim ne?"

Mevcut muhalif belediyelerin yanına

1)Ankara ilave olursa=Kısmi başarı
    2)+Bursa ilave olursa=Çok dadlı başarı
    3)++Antalya ilave olursa=Kaymaklı Ekmek Kadayıfı
    4)+++Adana ilave olursa =Forumun orta yerinde çifte telli oynarım...

Yani buna benzer şeyler benim başarı kriterlerim...
    Şimdilik bu kadar netleştirebildim kafam da...
    Yoksa muhalefet %51 oy olacak falan filan demiyorum
    (Yada Belediye Meclis üyeliğin de Akp nin oyunun %38 lere filan düşmesi de benim için başarıdır...)

Sanırım anlaşıldı

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

Sayfa 997/1000 İlkİlk ... 497897947987995996997998999 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •