Sayfa 904/1000 İlkİlk ... 404804854894902903904905906914954 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 7,225 - 7,232 arası.

Konu: Dolarda Yukselis Kacinilmaz

1. Tüik in Aralık/2018 ve Ocak/2019 da ölçtüğü gıda ve alkolsüz içecekler madde fiyatlarını sizlerle paylaşmak istiyorum...
    Bir önceki aya göre % değişimini ben ekledim tabloya...
    Fiyatı fahiş artanları da kırmızıladım
    Çünkü Tüik onlar sayesinde Ocak ayında gıda ve alkollü içecekler enflasyonun bir önceki aya göre %6,43 arttığını ölçmüş

Anlamadığım bir konuda yardımınızı istiyorum...
    Tüik pek çok gıda maddesinin fiyatının Aralık ayına göre Ocak ayında azaldığını ölçmüş...
    Sizler de bu azalmayı Ocak ayında alışverişerinizde gözlemlediniz mi?

Not:Tablo biraz küçük oldu bunun için özür dilerim...Buna rağmen bir kaç gıda ürünü tabloya sığmadı...

saygılar/başarılar

"Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Sabah sabah okudum:

Bizimki gene "Biz Haliç'ten ta Alibeyköy'e 2,5 trilyon metreküp çamur taşıdık. " demiş...

Bir zamanlar 4 milyar ağaç diktik diye savurmuştu.

2,5 trilyon metreküp.

Kafam almadı.

Onyüzbinmilyon baloncuk yuttum.
    En buyuk hafriyat kamyonu 25 m3 alırmış, ben 100.000.000.000 kamyon camur taşınması gerekir sonucuna vardim!
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

3. Tablo dan anlaşılacağı üzere Tüik sebze ve meyve hariç hemen hemen bütün gıda ürünlerinin fiyatlarının Ocak ayında düştüğünü ölçmüş
    Sizde aynı kanıdamısınız?

saygılar/başarılar

4.  Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    Tüik in Aralık/2018 ve Ocak/2019 da ölçtüğü gıda ve alkolsüz içecekler madde fiyatlarını sizlerle paylaşmak istiyorum...
    Bir önceki aya göre % değişimini ben ekledim tabloya...
    Fiyatı fahiş artanları da kırmızıladım
    Çünkü Tüik onlar sayesinde Ocak ayında gıda ve alkollü içecekler enflasyonun bir önceki aya göre %6,43 arttığını ölçmüş

Anlamadığım bir konuda yardımınızı istiyorum...
    Tüik pek çok gıda maddesinin fiyatının Aralık ayına göre Ocak ayında azaldığını ölçmüş...
    Sizler de bu azalmayı Ocak ayında alışverişerinizde gözlemlediniz mi?

Tablo biraz küçük oldu bunun için özür dilerim...

saygılar/başarılar

2019 fiyatlarına baktım, pirinc ve bulgur için...Fiyatlar dogru görünüyor...2018 fiyatlarını bilmiyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    2019 fiyatlarına baktım, pirinc ve bulgur için...Fiyatlar dogru görünüyor...2018 fiyatlarını bilmiyorum.
    Fiyatların doğruluğunu sormadım...
    Aralık ayına göre fiyatlarda bir düşüş hissettin mi/sen gözlemledin mi Ocak ayında ? onu sordum
    Tüik neredeyse gıda fiyatlarının hepsini düştüğünü iddaa ediyor (sebze meyve hariç)

saygılar/başarılar

6.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Sn. xrpu, sanırım soruya açık bir cevap alamadık.

Benim aklıma kambiyo kısıtlamalarından başka bir şey gelmiyor gerçi, buna DTH'ların devletin uygun gördüğü oran ve kurlardan TL'ye dönülmesi de dahil. Böyle bir durumda Türkiye havlu atmış sayılacaktır.
    Özel olarak herhangi bir ülke için belirtmeyelim ama genel anlamda döviz geniş para arzı toplam para arzının %60'ının üzerinde çıktığında o ülkenin ekonomi belirli tedbirler alabilirler. Yukarıda bahsettiğiniz sondan birinci olarak ele alınabilecek bir yaklaşım tarzı ama oraya gelene kadar çok fazla sayıda daha farklı enstruman da mutlaka merkez bankalarının ve maliye bürokratlarının araç seti içerisinde vardır. Bu araçlar kademeli ve seri bir şekilde kullanılabilir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

7.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    En buyuk hafriyat kamyonu 25 m3 alırmış, ben 100.000.000.000 kamyon camur taşınması gerekir sonucuna vardim!
    Bulduğunuz rakam doğru, ben de net bir fikre sahip olunması açısından biraz açmak istiyorum.

100 milyar kamyon yükü, 1 milyon kamyonun her birinin 100 bin sefer yapması anlamına gelir. Böyle bir trafikte memlekette sağlam yol kalmazdı.

İşin psikolojisine gelirse,k malum siyasetçiler tl rakamları şişirerek övünmeye çalıştıklarında eski para cinsinden ifade etmek için 6 sıfır ekliyorlar. Bu alışkanlktan olsa gerek 100,000 kamyon yüküne 6 sıfır eklemişler. Hitap ettiği kitlenin bu hesapları yapma kapasitesi de olmadığından atış serbest tabi.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

8. Çamurlar boru hattı döşenerek bölgedeki taş ocaklarının boşalttığı devasa çukurlara basıldı.
    Doldurulan çukurlardan birinin üzerinde şu anda devasa bir avm diğerinde toplu konut var.

Sayfa 904/1000 İlkİlk ... 404804854894902903904905906914954 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •