Sayfa 110/152 İlkİlk ... 1060100108109110111112120 ... SonSon
Arama sonucu : 1219 madde; 873 - 880 arası.

Konu: U.v. Temettü yatırım planım(portföyüm)

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1.  Alıntı Originally Posted by tosunpasa Yazıyı Oku
    aslında yeni hisse eklemeyi düşünüyordum ama sonradan vazgeçtim.
    tüpraş,petkim aklımdaydı son anda vazgeçtim. tavhl de ciddi sıkıntımız var, bakalım ne olacak.
    piyasalar tabi da ha aşağıya da gidebilir bilemiyorum.
    Tavhl ucuz ama bilancosunda efk ıyı gorunmuyor net kar da tazmınatla geldı. Zaten hava yolu sektörü en az 6 ay sıkıntı. Virus en cok bu sektoru vurdu. İşler düzeldiğinde en yüksek primide hava yolu sektoru yapacak. Yakalanamayacak sekılde yukarı sıçrayacak. AMa ne zman asıl soru bu
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Tavhl ucuz ama bilancosunda efk ıyı gorunmuyor net kar da tazmınatla geldı. Zaten hava yolu sektörü en az 6 ay sıkıntı. Virus en cok bu sektoru vurdu. İşler düzeldiğinde en yüksek primide hava yolu sektoru yapacak. Yakalanamayacak sekılde yukarı sıçrayacak. AMa ne zman asıl soru bu
    Erhan hocam bende aynı şekilde düşünüyorum aslında daha fazla alacağım fakat atatürk havalimanının yerine bir yer ekleyemedi.
    Antalya havalimanı ihaleside iptal edildi, Tav 'a vermeyecekler herhalde ya da bilmediğimiz bir sebep var. bu yüzden düşünüyorum yoksa gözüm kapalı daha da alacağım.
    ''dokuz ayrı kadınla ilişkiye girerek, bir ayda çocuk sahibi olamazsınız''
    ''yazdıklarım yatırım tavsiyesi değilidir.Acemi lafıyla iş yapmayın''

Düşen bıçağı tuttuk. Bu ay ki alımlar tamamdır.
    ilk 100k'lık yatırım tamamdır. hedef 5 yılda 250k, 10 yılda en az 500k'lık yatırım.
    2 gram altın bozdurularak hisse portföyüne aktarıldı.
    toplamda 3600tl'lik alış yaptım.
    2 yıla yaklaşan sürede 100k'yı tamamlamış oldum.
    kasım 2018'den beri portföye yatırılan 100k
    güncel portföy değeri 97k.
    3k zarar.
    oldukça moral bozucu ama yılmadan devam edecceğim.
    selametle.

4. Herkese iyi akşamlar portföyümde 14 tane hisse var. Temettü emekliliğine inanmış sıradan bir çalışanım bende. Portföyümde 14 tane hisse var. Bunların 10 tanesi yüzde 5 ve üzeri temettü verimi olan şirketler.

Eregli,froto,toaso,alkim,aksa,aygaz,tavhl,. Enjsa, bunlar temettülerini açıkladılar.

Adana,hekts,sasa,vesbe henüz temettü haberi yok.hekts ve sasa vermeyecekler sanirim ama adana ve vesbeden bekliyorum.

Kords ve sarky'daa temettü verimini düşük buluyorum.

Sizlere sorum şu bu süreçte sarky da kafa kafayayim zararim yok. Sasa'da %10 zarardayim. Kords'da %25 zarardayim.

Bu üç kağıttan çıkıp maliyetimin yüksek oldugu

Froto(70tl),toaso(25tl),Vesbe(18tl) bunlara kaydırsam mı ? En azindan maliyetimi daha da düşürüp hemde temettü mü alırım diye düşünüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz bu hamleyi yapmalımıyim. Açikcasi froto toaso vesbe bu fiyatlardan almak istiyorum. Nakitimde yok eklemede yapabilecegimi dusunmuyorum. Bu işlemi sizce yapmalimiyim. Lütfen fikirlerinizi belirtirseniz özellikle tecrubeli cautionary ve dudu abi .

Herkese saygilar sevgiler

Redmi Note 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Pınar sütün temettü verimliliği güzel Ayrıca gıda şirketi olması portföye acil eklenmesi gereken şirketlerden defter değerinin çok altında işlem görüyor

Alıntı Originally Posted by tilki50 Yazıyı Oku
    Pınar sütün temettü verimliliği güzel Ayrıca gıda şirketi olması portföye acil eklenmesi gereken şirketlerden defter değerinin çok altında işlem görüyor
    Teşekkür ederim, fakat ilgilendiğim bir şirket değil.

15 gr. altın bozularak hisse portföyüne eklendi.
    artık altın portföyüm kalmadı gibi bir şey.
    ralli başladığında biraz altın almam gerekli.
    fakat hisse alma bağımlısı oldum
    bu arada portföyümüze yeni bir transferimiz var tüpraş.
    emekli olana kadar oynatmayı düşünüyorum kendisini

8. Tupras’i cok iyi yerden yakalamissiniz, keske daha cok alsaymissiniz. Uzun vade icin cok iyi bir seviye.

Sayfa 110/152 İlkİlk ... 1060100108109110111112120 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •