Sayfa 591/611 İlkİlk ... 91491541581589590591592593601 ... SonSon
Arama sonucu : 4888 madde; 4,721 - 4,728 arası.

Konu: HLGYO - Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Alıntı Originally Posted by buffett Yazıyı Oku
    Ya gerçekten sizler borsada ya acemisiniz ya da daha önce bedelsiz almadınız. Ben 5 yıldır bu hisseden bedelsiz alıyorum. Her zaman gelen karın içinde yeniden değerleme karı oluyor zaten. Şirket bunu size dağıtamaz. Gidin geçen yılın karına bilançoda bakın ne kadarını vermiş. Aldığı esas faaliyet gelirinin tamamını dağıtıyor. Bu bedel sadece kira ve mülk satışı, şuan elinde satacağı mülk de kalmadı. Evora İzmir bitecek bütün daireleri satacak oradan parayı emlak konuttan alacak. Şirkete satılan dairelerin paraları gelmiyor. Şu an gözüken 6 aylık kira geliri 60 milyon net. önümüzdeki aylarda kiralarını arttırmayacağına göre bir bu kadar daha alacak yani topu topu 120milyon para dağıtabilir. Bu da %8 bedelsize tekabul eder. İsterse 10milyar yeniden değerleme karı açıklasın. Bu parayı alamayacaksınız. Kağıdın değer kazanması ayrı bir olay. 50 de olur 100 de olur. Bunlarıda gördük olmayacak şey değil.
    Yani F/K nın 1.10 olması bir şey ifade etmiyor...

2. Konu bedelsiz almak.Ve bunun %10 üzerine kaç yıl sonra çıkabileceği. Kağıdın potansiyel değerinden bahsetmiyorum. İyi okuyun. Ben değersiz olduğunu düşünsem millete özelden bile msj atıp sakın kağıdınızı satmayın demem.
     Alıntı Originally Posted by magnetic Yazıyı Oku
    Yani F/K nın 1.10 olması bir şey ifade etmiyor...
    SM-A530F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by buffett Yazıyı Oku
    Sonucta mevcut durumda diger blok kiraya verilmedi.Verilen A blok kirasi 2023 ve 2024ü kapsıyor.2025 de yeniden kirayı alsa siz temettunuzu 2026 da alırsıniz.Mevcuttan aldigi kiranın yarisi faiz ve yönetim gidererine gidiyor.Bedelsiz temettu orani %10u 2026 ya kadar bu durumda geçemez.Yanılıyormuyum?

SM-A530F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Sayın Buffet,

Çok basit bir hesap yapalım. IFM'de satılabilir/kiralanabilir 200 bin metrekare alanımız var. Sahibinden.com a girip o bölgeden ofis/dükkan fiyatlarına baktığımız zaman (metropol,varyap vs gibi projelerden) 100 metrekarelik bir ofis alanı 6-7 milyon TL arasında, dükkan fiyatları bunun 2 katı. Devlet teşviklerinden dolayı IFM'nin bunlardan daha değerli olması beklenir ama biz mevcut fiyatları kullanalım. 60-70 bin TL metre kare fiyatı ile sadece IFM bin değeri 12-14 milyar TL. Başka şekilde ifade edersek Ataşehir'den 6-7 milyon TL verip 100 metrekare ofis alacağına aynı paraya 2.5 milyon lot Halk GYO alan birisi İFM den 350 metrekare ofis almış oluyor. Bunun yanında şu anda çeyrekte 45mln senede 180-200 mln TL IFM dışı kira getirisine de 2.500.000./1.570.000.000 oranında ortak oluyor. Mevcut kiradan payına düşen kısım yıllık 286.000 TL oluyor. SASA/Hektaş gibi hisse bulmaya çalışıp parasını 40-50 katına çıkarmak isteyenler için uygun bir şirket değil ama sağlam yatırım yapmak isteyen birisi için ev almak yerine 4 de 1 fiyatına gayrimenkul yatırımı yapma fırsatı sunuyor.

Tavan açtı, 2.79.. Güzel açılış

5.  Alıntı Originally Posted by scrat Yazıyı Oku
    Sayın Buffet,

Çok basit bir hesap yapalım. IFM'de satılabilir/kiralanabilir 200 bin metrekare alanımız var. Sahibinden.com a girip o bölgeden ofis/dükkan fiyatlarına baktığımız zaman (metropol,varyap vs gibi projelerden) 100 metrekarelik bir ofis alanı 6-7 milyon TL arasında, dükkan fiyatları bunun 2 katı. Devlet teşviklerinden dolayı IFM'nin bunlardan daha değerli olması beklenir ama biz mevcut fiyatları kullanalım. 60-70 bin TL metre kare fiyatı ile sadece IFM bin değeri 12-14 milyar TL. Başka şekilde ifade edersek Ataşehir'den 6-7 milyon TL verip 100 metrekare ofis alacağına aynı paraya 2.5 milyon lot Halk GYO alan birisi İFM den 350 metrekare ofis almış oluyor. Bunun yanında şu anda çeyrekte 45mln senede 180-200 mln TL IFM dışı kira getirisine de 2.500.000./1.570.000.000 oranında ortak oluyor. Mevcut kiradan payına düşen kısım yıllık 286.000 TL oluyor. SASA/Hektaş gibi hisse bulmaya çalışıp parasını 40-50 katına çıkarmak isteyenler için uygun bir şirket değil ama sağlam yatırım yapmak isteyen birisi için ev almak yerine 4 de 1 fiyatına gayrimenkul yatırımı yapma fırsatı sunuyor.
    Bakın benim bu dediklerinize hiç bir itirazım yok. Aksini de söylemiyorum. Bu söylediklerinizin iki katı hatta benim gözümde. Olay bu değil. Öyle bir algı yarattınız ki. 3milyar kar açıkladı. Biz bunu bedelsiz olarak alacağız gibi algıladım ben. Ben yanlış algılamışta olabilirim. Ama sonuçta o binanın değeri, adamlar tuğlaları satarak bedelsiz vermeyecek. 2 yıllık kirayı zaten tahsil etti. Kira başlangıcı da taşındıklarında 2023'de taşınsa 2025 başına kadar kira almayacak A bloktan B blokta kiraya vermedi diyelim. Sizin alabileceğiniz temettü 2026 Hazirana kadar %10 u geçemez. Bu durumun tartışılacak bir yanı yok. Bilanço ortada. Bunu kağıdı kötülemek içinde söylemiyorum. Spek dışında ona bağlı kalmadan bu kağıdın çıkması için, yabancı yatırımcı ve diğer asıl yatırımcılar temettü potansiyeline bakar. Adamlar 2026 dan önce bunun gerçekleşmeyeceğini görür. Şimdiden Spek harici bunu değerlendirip pozisyon alırlar mı o tartışmaya açık işte.

6. Malı basıp alttan alma hayali kuran bircok spek gibi buradaki spek abimizde 3 un 1 ini aldi sattığı mallar sağda solda paketlendi.

Redmi Note 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Yarın yola devam etmeli yoksa hoobba şinanay şarkısını dinler durururuz

Şirketi Çakallar yönetirse ne olur. Size cevap veriyorum:

Şirketimiz tarafından halka arz kapsamında fiyat istikrarının sağlanması amacıyla alınmış olan ve güncel nominal değeri toplam 44.261.688,984 adet olan paylardan, 9.150.000 adetinin satışı, 06.09.2022 tarihinde 3,723 TL ortalama fiyattan Şirketimizce gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte fiyat istikrarı kapsamında Şirketimiz tarafından alınan ve sahip olunan payların Şirket sermayesindeki oranı 06.09.2022 tarihi itibariyle %2,82'den %2,24'e düşmüştür.

Sayfa 591/611 İlkİlk ... 91491541581589590591592593601 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •