Sayfa 246/404 İlkİlk ... 146196236244245246247248256296346 ... SonSon
Arama sonucu : 3232 madde; 1,961 - 1,968 arası.

Konu: TOASO - Tofaş Oto Fabrikaları

1.  Alıntı Originally Posted by borsa tilkisi Yazıyı Oku
    yeni ötv düzenlemesi ve sonuçları bu hafta çok konuşulacak...
    Araba fiyatlari zaten uctuydu daha da ucar...
    Bizim millet alir mi evet almaya devam eder....
    Adam 450 bin liralik ev icin 320 bin liralik kredi cekiyor bankadan tam tersi olmasi gerekirken arabalar tavan tavan ds gitse gene bulur bulustururlar alip binerler...
    Herkes arabaya binmeli mi evet degil alinabilir olmali ama binmemeli....
    Ama.baldiri ciplak herifte bile araba biniyor aliyor.
    Ben son model cipe binebilirim Allah a sukur ama sehir icinde ihtiyacim yok diyerek metro otobus dibimde her yere de gidiyor dusuncesiyle almiyorum niye servet yonetiminden sebeple ama erkek olcak ya bizim toplum son model her seyini satar gene alir....
    İlkin bikac konusurlar ama satislar devam eder kâra etki etmez....
    Ytd

"Bir ülkenin bağımsızlığı yabancıların lütuf ve merhametine bırakılamaz."M.Kemal ATATÜRK
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.Yatırım tavsiyesi verecek yetkinlikte değilim.
    "Memleketim varsa ben de varım."

2. Yeni ötv düzenlemesi Toaso^ya yarıyor zaten. Egea harici alınabilecek araba kalmadı.

3. zamanında heryer şahin dogan dolmuştu ya.
    şimdi egea dolacak işte.

son bir iki gün sağlam durmuştu.
    demekki birileri haberi aldı.
    yazık bu ülkeye ihtiyaç olan bir şeye 3 katı para verip alıyorsun.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

5. sıfır araç için kenarda tuttuğum bir miktar tl vardı, (kaporasını verip ayırtımıştım) bu ötv düzenlemesi ile %80e çıktı ve alacağım araca ciddi zam gelmiş oldu.

şimdi şeytan diyor yarın sabahtan aracın tüm parası ile toaso'ya gir ötv farkını çıkar, papaz pilav yer mi? bi nevi hedge yapacağım

6. Başarılı bir yatırım, diğerlerinin öngörülerini tahmin etmekten geçer. "Keynes"
    Üç günlük dünyada değmez hiç bir şey kalp kırmaya/ dert etmeye. @borsa_tilkisi

7. VADELİ TOASO %2.48 YUKARDA AÇILDI.... fiyat 22.50
    Başarılı bir yatırım, diğerlerinin öngörülerini tahmin etmekten geçer. "Keynes"
    Üç günlük dünyada değmez hiç bir şey kalp kırmaya/ dert etmeye. @borsa_tilkisi

8. * * OTOMOTİV SEKTÖRÜ Hükümet binek araçlara ilişkin ÖTV sisteminde, ÖTV oranlarının belirlenmesinde Eylül 2018 ’den beri kullanılan ÖTV* matrah aralıklarında artış yaptı Buna göre, motor hacmi 1 600 cc’nin* altında olan binek otolarda i) 45 ÖTV oranı, ÖTV matrahı 85 bin TL’nin* altında” olanlar için (önceki 70 bin TL’nin altında”) ii) 50 ÖTV* oranı, ÖTV matrahı 85 bin TL ile 130 bin TL arasında” olanlar için (önceki 70 bin TL ile 120 bin TL arasında” iii) 130 bin TL’nin üzerine* uygulanan 60 ÖTV oranı 80 olarak uygulanacak Değişiklikler ile ilgili* tüm listeyi aşağıda bulabilirsiniz Matrahlardaki bu değişiklik, mevcut* durumda fiyatları nedeniyle daha yüksek vergi matrahına sahip olan ve* bu nedenle daha yüksek ÖTV oranına maruz kalan A ve B sınıfı binek* otoların daha düşük ÖTV oranı ile vergilendirilmesine yol açacağından* tüketici açısından bu segmentte maliyet anlamında bir avantaj* sağlayacaktır Örneğin 85 bin TL matrahlı bir binek otonun önceki ÖTV* tutarı 50 ÖTV oranıyla 42 5 bin TL iken, yeni düzenleme sonrası 45* oran ile 38 25 bin TL’ye inecektir ve nihai fiyatta 3 civarı bir düşüş* sağlayabilir Bu nedenle bu değişikliğin vergi matrahı 130 bin TL’ye* kadar olan binek oto talebinde hafif bir artışa yol açması* beklenebilir Bu matrahın üzerindeki arabalar için ise tam tersi* geçerli olacaktır Çünkü 130 bin TL matrahlı bir binek otonun önceki ÖTV tutarı 60 ÖTV oranıyla 78 bin TL iken, yeni düzenleme sonrası 80* oran ile 104 bin TL’ye yükselecektir ve nihai fiyatta 13 ’e yakın bir* artışa sebep olacaktır 1 600 ile 2 000 cc motor hacmine sahip* otomobillerde ÖTV matrahı 170 bin TL’nin altında olanlar için oran 100 'den 130 'a çıktı Bu motor hacminde ÖTV matrahı 170 bin TL’yi* aşanlarda vergi 110 'dan yüzde 150 'ye yükseldi 2 000 cc motor hacmi* üzerinde olan otomobillerde ise ÖTV oranı 160 ’tan 220 ’ye çıktı Yılın* ilk yarısında yapılan otomobil satışlarının 95 ’inin 1 600 cc* altındaki motor hacmi olan araçlardan oluştuğu göz önünde* bulundurulduğunda, bu 1 600 cc hacim üzerine yapılan vergi artışının* genel sektör satışları üzerinde bir etki yapması beklenmez Haberin* otomotiv sektörü hisseleri üzerinde karışık bir etki yapmasını* bekliyoruz Bu bağlamda Tofaş’ın olumlu olarak etkilenebileceğini,* diğer taraftan fiyat endeksinde göreceli olarak daha yüksek seviyede* model ve marka portföyü olan Doğuş Otomotiv’in ise bir miktar baskı* ile karşılaşabileceğini öngörüyoruz Ford Otosan için ise yapılan* değişikliğin etkisini nötr olarak görüyoruz."
    Çalış, çalış ileri, çalışan kalmaz geri...

Sayfa 246/404 İlkİlk ... 146196236244245246247248256296346 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •