Sayfa 933/975 İlkİlk ... 433833883923931932933934935943 ... SonSon
Arama sonucu : 7794 madde; 7,457 - 7,464 arası.

Konu: HDFGS-Hedef Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. Keske düşse de daha çok alabilsek

2. KAR DAĞITIM POLİTİKASI
    Şirketimizde karın dağıtılması Türk Ticaret Kanunu, Sermaye Piyasası Kanunu ve Şirketin
    tabi olduğu sair mevzuat hükümleri dikkate alınarak Yönetim Kurulu önerisi doğrultusunda
    Genel Kurul tarafından karara bağlanır.
    Portföyünün büyümesinin yanı sıra yatırımcılarına yüksek temettü getirisi sağlamayı
    amaçlayan şirketimiz yönetim kurulunca ilgili mevzuat çerçevesinde;
    a) Pay sahiplerimizin beklentileri ile Şirketimizin büyümesi arasındaki hassas dengenin
    bozulmaması,
    b) Dünya ve ülke ekonomik şartlarında herhangi bir olumsuzluk olmaması,
    c) Şirketin mali yapısı ve genel kârlılık durumu,
    dikkate alınarak dağıtılabilir kârın en az %20’sinin nakit ve/veya kaydi pay şeklinde
    dağıtılması öngörülmektedir.
    Nakit kar payı dağıtımı, en geç kar dağıtım kararının alındığı genel kurul toplantı tarihini
    izleyen ikinci ayın sonuna kadar yapılır. Kaydi pay şeklindeki kar payı dağıtımı ise yasal
    izinleri takiben gerçekleştirilir.
    Pay sahipleri için genel kurul kararı ile belirlenen nakit kar payı ödenmedikçe yönetim kurulu
    üyelerine, Şirket çalışanlarına kar payı ödemesi yapılmaz.
    Ayrıca, Şirketimizin esas faaliyet konusu olan girişim sermayesi yatırımlarından hedeflerin
    üzerinde bir getiri ile çıkış yapılması halinde, Şirketimizin genel karlılık durumunu da dikkate
    alarak, Sermaye Piyasası Mevzuatı, Türk Ticaret Kanunu ve diğer mevzuat çerçevesinde
    mümkün olduğu ölçüde ortaklarına nakit kar dağıtma ilkesi de benimsenmiştir.
    Sermaye Piyasası Kanunu ve mevzuatına uygun olmak kaydıyla ortaklara temettü avansı
    dağıtılabilir
    Burada insanlar boş konuşur, yalan konuşur. buna göre yatırım yapılmaz.biri hisseye girerse, biri çıkar .benim fikirlerim size tavsiye değildir.laf salatasıdır.

3. Blanço günü 1.5 milyon lot alım yapan garanti, zirveden vurdu hissenin kafasına. Bugün yine aynısı 400bin lot artıdayken şuan -460bin lot... Spek Spek değil ki adam gibi götürüp terse yatırsın bu koca traderları..

4. Şirketimizin 11.02.2021 tarih ve 06 sayılı Yönetim Kurulu Toplantısında;

1. Şirketimizin 2020 yılı faaliyetleri sonucunda elde edilen dağıtılabilir kardan ortaklarımıza %35,7142 oranında 75.000.000 TL temettünün pay senedi olarak dağıtılmasına,

2. Kar dağıtımına ilişkin teklifimizin Genel Kurul onayına sunulmasına

oy birliği ile karar verildi.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/909034

Bedelsiz gelir mi dersiniz?
    Son düzenleme : Yamaha; 11-02-2021 saat: 11:58.

5. Ne olacak şimdi?

CASPER_VIA_M3 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. 2020 faaliyet raporunda 15.sayfa seyitler kimyanın ortaklık yapısında hedefin payına düşen 31 aralık itibarıyla %31.17 iken bugünkü kapta şirket bilgi formunda %25 e iniyor .1 ocak itibarıyla bakınca seykim hisesinin satışlarını bulamadım .idealist seykim paylarını sattığı için seykimde idealistte ortak olduğu için diye bakmaya çalışsak bile ,veya sene başından itibaren 600.000 lot 13.50 fiyatla satılan idealist payları bu kadar etki ediyormu .zira %6 seykim payının nasıl satıldığını ben anlamadım anlayan birileri yazarsa sevinirim

Hedef GSYO A.Ş. (B Grubu)
    4.987.166,50
    %31,17
    6.487.166,50

7. Temettü olarak nakit verse daha iyiydi.

8.  Alıntı Originally Posted by yolcuu Yazıyı Oku
    Temettü olarak nakit verse daha iyiydi.

Nakit olarak alınca temettü kadar hisse fiyatı düşer ve %15 stopaj vergisi kesilir, bedelsiz sonrası ucuzlamış algısı oluştuğu için bu şekilde daha kârlı aslında.

Sayfa 933/975 İlkİlk ... 433833883923931932933934935943 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •