Sayfa 107/154 İlkİlk ... 75797105106107108109117 ... SonSon
Arama sonucu : 1230 madde; 849 - 856 arası.

Konu: AKSGY - Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. yakında burda d*****n kuyrugu kopar...az kaldı sabır...

2. caddebostandaki arazi ile ilgili kap haberi düştü.

"Şirketimizin sahip ve maliki bulunduğu İstanbul ili, Kadıköy ilçesi, Erenköy Mahallesi'nde kain ve T.C. Kadıköy Tapu Sicil Müdürlüğü nezdinde Pafta N 106, Ada N 1435 ve Parsel N 39'da kayıtlı taşınmaz ile ilgili olarak; 05.02.2019 tarihinde tebellüğ edilen T.C. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nin 18.01.2019 tarihli ve 110 numaralı Kararı ile söz konusu parselin az yoğunluklu konut alanı olarak belirlenmiş olduğu 22.03.2007 tasdik tarihli meri 1/5000 ölçekli Bölge Plan Kararlarının muhafazasına karar verilmiştir.

T.C. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nin 18.01.2019 tarihli ve 110 numaralı Kararı ile Parsel N 39'da kayıtlı taşınmazın az yoğunluklu konut alanı olarak muhafazasına karar verildiğinden;

1- İstanbul ili, Kadıköy ilçesi, Erenköy Mahallesi'nde kain ve T.C. Kadıköy Tapu Sicil Müdürlüğü nezdinde Pafta N 106, Ada N 1435 ve Parsel N 39'da kayıtlı taşınmazın park alanı olarak düzenlenmesine ilişkin İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nin 12.10.2017 tarihli ve 1582 numaralı kararının iptali talebi ile Şirketimiz tarafından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı aleyhine T.C. İstanbul 5. İdare Mahkemesi nezdinde 2018/555 Esas sayılı dosya ile açılmış bulunan iptal davasından feragat edilmiştir.

2- Keza, anılan parselin az yoğunluklu konut alanında kalan kısmının da ‘Parklar ve Dinlenme Alanları' lejantına alınmasına ilişkin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı değişikliğinin kabulü kararının iptali talebi ile Şirketimiz tarafından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı aleyhine T.C. İstanbul 8. İdare Mahkemesi nezdinde 2018/1800 Esas sayılı dosya ile açılan iptal davasından da feragat edilmiştir."

Saygılarımızla,
    Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

deniz gören güzel bir yerdeki arazi park olarak gösterilmişti ve firma mahkemeye vermişti diye algılıyorum hata yoksa. belediye kararından geri dönmüş, düşük yoğunluklu bina statüsü vermiş, 1,2 dönüm arazi, 4-5 katlı bir bina yapılabilir bodrum hariç. şirketin durumu malum, eldeki iki projeyi henüz tamamlayamadı ama yeni yapabileceği arazisi kendisine ait bir projesi olmuş oldu diye düşünüyorum ben. bağdat cad üzerindeki üçüncü yapının tamamlanmasına müteakip bu projeye geçebilirler. firma ağırlığını koyup bu kararı aldırtabildiyse kendilerine helal olsun demek istiyorum buradan.
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler eğitim amaçlı kendi kişisel görüşlerime dayanmaktadır. katılmadığınız görüşüm olursa yapıcı bir dille gelen her tür eleştiri beni sevindirir. herkese bol kazançlar.

3. Düşük yoğunlukta bina statüsü ne bilmiyorum ama tam yat limanının yanı diye hatırlıyorum ben gidip görmüştüm.yarın şirketi arayıp bence netleştirin.ve de konut yapacaklarına hiç ihtimal vermiyorum.Darphane gibi para basacak bir lokasyon orası.Açıkçası benim şirketim olsa ibreti alem görsün diye süper bir bina yapar faiş bir kira ödeyerek şirkete kendim otururdum.

Diğer iki projeyi henüz tamamlayamadı diye bir şey söz konusu değil.Bu adamlar bu işte başkasına benzemez.Ne zaman görüşmeler bitip müşteriler hazır hale gelir ivedilikle tamamlarlar.İnşaatı tamamlayıp müşteri beklemezler birileri gibi.ve uzun zamandır hiç ilgilenmedim ama arı gibi çalıştıklarına da emin olabilirsiniz.

Yazdıklarım hisse fiyatından bağımsızdır.Zaten kendi durumumuz net olarak topicde yazıyor.2,2 lerde birileri ortalığı velveleye vermeye çalışırken sırf vefa borcumuz olan eskiler için gerekli yazıları da yazdım.

Kimileri bu süreçte yurt dışına tonlarca servetini kaçırdı.Bu şirket ne yaptı yurt dışına yatırım yaptı kazandığını ülkesine getirmek için.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

4.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Düşük yoğunlukta bina statüsü ne bilmiyorum ama tam yat limanının yanı diye hatırlıyorum ben gidip görmüştüm.yarın şirketi arayıp bence netleştirin.ve de konut yapacaklarına hiç ihtimal vermiyorum.Darphane gibi para basacak bir lokasyon orası.Açıkçası benim şirketim olsa ibreti alem görsün diye süper bir bina yapar faiş bir kira ödeyerek şirkete kendim otururdum.

Diğer iki projeyi henüz tamamlayamadı diye bir şey söz konusu değil.Bu adamlar bu işte başkasına benzemez.Ne zaman görüşmeler bitip müşteriler hazır hale gelir ivedilikle tamamlarlar.İnşaatı tamamlayıp müşteri beklemezler birileri gibi.ve uzun zamandır hiç ilgilenmedim ama arı gibi çalıştıklarına da emin olabilirsiniz.

Yazdıklarım hisse fiyatından bağımsızdır.Zaten kendi durumumuz net olarak topicde yazıyor.2,2 lerde birileri ortalığı velveleye vermeye çalışırken sırf vefa borcumuz olan eskiler için gerekli yazıları da yazdım.

Kimileri bu süreçte yurt dışına tonlarca servetini kaçırdı.Bu şirket ne yaptı yurt dışına yatırım yaptı kazandığını ülkesine getirmek için.
    hissedarım hocam, daha önce şirketle görüşmüştüm. akapartman suadiye % 90 oranında bitti, satılacak bölümler için ve kiralanacak bölümler için görüşmeler yapılıyor dendi, aradan epey bir süre geçti bu konuda bir ses yok, şimdiye çoktan kiralanması lazımdı. sanırım istedikleri fiyatı veren bir kiracı bulamadılar. konut bölümlerinde satış hakkında bilgi de gelmedi kap a.

bağdat caddesindeki ikinci inşaat, ipekyol mağazasının yanı ise % 50 durumdaydı, oradan bu yıl için hizmete alınma durumu yoktu, 6-7 aya hizmete girer dendi, olmadı, yanılmıyorsam yatırımcı sunumunda 2019 yılında borçları temizleyeceğiz tarzı bir ibare vardı, bu tip bir ifadeden bu yıl bu binanın hizmete girmeyeceğini çıkardım. epey zaman geçti unutmuşum tam yazılanı.

ben 2,2 lerden velveleye vermedim, pek başlığa girmiyorum. 2,2 ye hisse satan olursa seve seve de alırım yani, başlığa ağlamaya giren, garip garip şeyler yazan çok kişi var görüyorum bazen.

düşük yoğunluklu binaya kabaca nette baktım, yüksekliği 11 küsür metre bina tarif ediliyor, yani zemin + 4 kat gibi, o konut alanı içinde koruma altında bir ağaç varmış. her yerine inşaat yapmaları mümkün değil ,arazinin 1/4 ünü kullanabilirler, ticari bina ruhsatı var mı bilmiyorum ama bu arazi için karma nitelikte bir proje denmiş. zemin kat dükkan, üst katlar da daire şeklinde bir çalışma olabilir. daha önce inşaat başlamış ama mahkeme durdurmuş deniyor, ne kadar inşaat yaptılar onu da bilmiyorum. anladığım gelen haber güzel, konum güzel, bu arazi pahalı alınmış ama çok güzel getiri olabililecek bir yer diye düşünüyorum.
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler eğitim amaçlı kendi kişisel görüşlerime dayanmaktadır. katılmadığınız görüşüm olursa yapıcı bir dille gelen her tür eleştiri beni sevindirir. herkese bol kazançlar.

Sayfa 107/154 İlkİlk ... 75797105106107108109117 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •