Sayfa 64/154 İlkİlk ... 1454626364656674114 ... SonSon
Arama sonucu : 1230 madde; 505 - 512 arası.

Konu: AKSGY - Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by oncetemel Yazıyı Oku
    Mehmet bey google a temettü verimi nasıl hesaplanır yazsanız bunu hesaplayabilirsiniz.

Dağıtılacak temettü ; 135.000.000 tl
    Piyasa değeri; 1.488.117.800

Temettü verimi ; 135.000.000 / 1.488.117.800 = 0,09 = %9 temettü verimi iyi ama süper değil. Piyasa beklentisi altında

Öyle olmasa fiyat burada olmazdı. YTD
    Zaten yazımda yanlış görmedi isem yazdım. Hisse başı 62 kuruş değil 31 kuruş imiş temettü. Temettü verimliliği için bir yere bakmaya gerek yok verdiği temettüyü güncel hisse fiyatına bölersin olur biter. Şayet dediğim gibi 62 kuruş olsa idi temettü verimi yaklaşık % 17 olacaktı 31 kuruş olunca temettü verimi % 9 civarı güncel hisse fiyatına göre.

2.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Siz A grubuna verileni de hesaplamışsınız.31 kuruş.

Sayın Öncetemel 3 senelik ortalamayı alın bakın bakalım kaç şirkette var öyle bir verimlilik.

Ayrıca kimmiş o piyasa beklentisinin altında kalmış.Bende 30-40 kuruş arası bekliyordum.Bu kadar yatırımda olan bir şirket için az değil bence çok.
    Fiyat hareketinden belli piyasa beklentisinde mi değil mi ? Kötü demiyorum ancak piyasada oluşan beklentinin altında kaldı. Ama kaç şirket var derseniz tabi ki çok az. Böyle şirketlere teşekkür etmek yatırım yapmak lazım..ytd

LG-H860 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Maalesef piyasa motive olduğu kadar yüksek bulmadı anlaşılan.
    Şahsen 30 kuruşa razı idim ama belki sürpriz yaparlar diye de beklediğimi ifade etmeliyim. Belli ki piyasa daha çok umuyormuş.

Allah bereket versin.

Seneye umulandan daha çok verir inşallah.
    Himmete muhtaç bir dede, gayrıya nasıl himmet ede.
    Yazdıklarımız hiç bir şekilde YTD.

4.  Alıntı Originally Posted by oncetemel Yazıyı Oku
    Fiyat hareketinden belli piyasa beklentisinde mi değil mi ? Kötü demiyorum ancak piyasada oluşan beklentinin altında kaldı. Ama kaç şirket var derseniz tabi ki çok az. Böyle şirketlere teşekkür etmek yatırım yapmak lazım..ytd

LG-H860 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Fiyat hareketinden tek belli olan birilerinin aklı sıra bulanık suda balık avlamaya kalkıştığı.3 senede 2,2-2,30 arasından alan 0,85 kuruşunu temettü olarak geri aldı.Hemde şirket çok büyük yatırımlar yaparken.Hem de bu 3 senede bu ülkede neler yaşanırken.

Yatırımlar çok.Parası ile finanse etmek varken faiz mi ödensin.Bence hiç gerek yok.Vurup kaçma peşinde olanlar için kısa vade iyi olmadı tabii.O da bizim gibi uzun vadeli yatırımcıların derdi değil.

5. Neden bu kadar düştü. Sabah sat akşam al . 3.55......3.34 ..... ytd

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6. Arkadaşlar 1000 lota ne kadar temettü alıyoruz. Ytd

7. Yarın bi onbin lot çekelim o zaman.temettü ne kadar alırız bir bilen yazabilir mi?

8. Örnek olarak 1000 lota 310 TL’mi alıyoruz...

Sayfa 64/154 İlkİlk ... 1454626364656674114 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •