Sayfa 45/166 İlkİlk ... 3543444546475595145 ... SonSon
Arama sonucu : 1374 madde; 353 - 360 arası.

Konu: Algoritmik Trade Sistem Sinyalleri ve Gerçek Hesap Paylaşımlı (Şeffaf)

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

2. İşler sebebiyle gecikti kusura bakmayın. benimkide kötü gidişini sürdürüyor max dd tekrar yeniledi.

Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..

3. Sistem karşılaştırma 1-2 deki bütün yazıları baştan başlayıp sonuna kadar okudum. Faydalı bilgiler, yatırımcıların pes etmeden kara geçmek için verdiği mücadeleler felan vardı , güzeldi zevkle okudum. Sizin gelişim süreciniz muhteşem bir şey olmuş. 10 dan 1 e 1 den 14 de yükselmeniz, son sisteme yapılan ilavelerle roketlemişsiniz. Başarılarınızın devamını dilerim. Sanırım 3 defa sisteme 3 defa manuel müdahele edecek epey bir kayıp yaşadıklarınızda olmuş.

Son zamanlarda roketlemeniz aşırı risk alarak olmuş anladıgım kadarıyla , full kaldıraçla girmişsiniz. En son okuduğum mauel müdahele ederek 500 puan kayıpla 6 ay geriye gittim felan yazmışsınız. 500 puanmı tam bilmiyorum ben öyle zannettim.

Riski düşürmeniz biraz daha para yönetimi işe sınırlamalar koymanız daha iyi olacak sanki, sizin gibi bir çok aşamadan geçmiş kişiye öneri vermek haddimize degilde.

Birde idealin diline yabancıyım Max DD ne demek acaba

4.  Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    Sistem karşılaştırma 1-2 deki bütün yazıları baştan başlayıp sonuna kadar okudum. Faydalı bilgiler, yatırımcıların pes etmeden kara geçmek için verdiği mücadeleler felan vardı , güzeldi zevkle okudum. Sizin gelişim süreciniz muhteşem bir şey olmuş. 10 dan 1 e 1 den 14 de yükselmeniz, son sisteme yapılan ilavelerle roketlemişsiniz. Başarılarınızın devamını dilerim. Sanırım 3 defa sisteme 3 defa manuel müdahele edecek epey bir kayıp yaşadıklarınızda olmuş.

Son zamanlarda roketlemeniz aşırı risk alarak olmuş anladıgım kadarıyla , full kaldıraçla girmişsiniz. En son okuduğum mauel müdahele ederek 500 puan kayıpla 6 ay geriye gittim felan yazmışsınız. 500 puanmı tam bilmiyorum ben öyle zannettim.

Riski düşürmeniz biraz daha para yönetimi işe sınırlamalar koymanız daha iyi olacak sanki, sizin gibi bir çok aşamadan geçmiş kişiye öneri vermek haddimize degilde.

Birde idealin diline yabancıyım Max DD ne demek acaba
    atakan bey büyük dalgalar eriyen buzulların arasında köpek balıkları ve balinalarla beraber sörf yaptık. Neler neler atlattık bir bilseniz.

En büyük sorunlardan birtaneside sistem müdahlesi bu iş ciddi derecede sabır gerektiren bir iş kontrollü sabırlı ve sinirlerinize hakim olabilmeniz gerekecek. Herzman söylerim bu iş herkese göre değil. 10 tanesi sistemci arasında ancak 1 kişi bu işi devam ettirebilir. Kalan 9 kişi zamanla yok olup gideceklerdir.

Manuel mudahleler 6 yılda 20 den fazladır. Ancak en marjinal kayıp 3 tanesinde gerçekleşti. Kalan 17 adet ufak tefek müdahlelerdi. Ancak 3 tanesi sistem dışı müdahleydi sistemin tersine işlem açma sebebiyle gerçekleşti.

En son 2018 yılında artık köpek balığının burnunu arka ayaklarımın topugunda hissediyordum. Karşımda da büyük bir buz dağı. Kendimi çaresizmiş gibi hissediyordum. Bir ara baş edemeyeceğimi ve artık bu işi devam ettirmem mücadeleyi bırakmam gerektiğini bile düşünmüştüm. Motivasyonum da dibe kadar inmişti.

Tabi böyle zamanlarda adrenalin yükseliyor beyin çare üretmeye çalışıyor. Yaşama iç güdüsü hiç olmadığından daha da yüksek bir düzeye ulaşıyor oturup son bir hamle ne yapabilirim diye düşünmeye başlıyorsun. Hataları yanlışları geçmişte yaptıklarını ve sebeplerini öğrenip bir formul geliştiriyorsun.

Nihayetinde o sihirli formulu çalıştırdık. Karşımdaki buz dağına doğru sörf yapmaya başladım. Ya buz dağının üstünde geçecek yada köpek balığına yem olacaktım. Risk almak zorundaydım. Sörf tahtasıyla buz dağının tam üzerinde sıçradım.

İnanılmaz bir büyüme gerçekleşti. 2018 sonunu 14 kattan çok daha fazlasıyla kapattık. 16 kat civarı bir getiriydi. Üstelik büyük bir çoğunluğu son 8 aya aitti. Köpek balığının keskin dişlerinde kurtulmak adeta yeniden doğmuş hissi uyandırdı.

Nihayet 5 yıllık serüvende Ana sermayeyi delip geçmeyi başarabilmiştik.

Mutlu ve keyifliydim. Uctuğum buz dağı üzerinden yere inmiştim. Sular duruldu ortalık sesizleşti köpek balığı yoktu artık. Geleceğe dönük hayaller kuruyordum sörf tahtası üzerinde biran için dalmıştım. Derken 2019 da mb kararı öncesinde mb kararında 300 500 puan zarar etmemek adına sistemin tersine pozisyon açtık. O günden itibaren bir rally dalgası geldi. Biraz için sörf tahtası üzerinde silkelenip durgun suların hemen ilerisinde kocaman bir dalganın bana doğru geldiğini görmüştüm. Öyle bir dalga oluştu ki pozisyonu kapatıp biran önce sistem yönüne dönmeyi göze alamamıştım. Ardından bu dalga bana çarptı sörf tahtasının üzerinde düştüm. Yaklaşık portfoyun 3/2 sine yakın bir yara açtı bu dalga.

Şimdi tekrar sörf tahtasına tutunup üzerine çıktım yeni dalgaları bekleyip karaya ulaşmayı bekliyorum.

Kaldıracım yüksekti ancak full olmadı hiçbir zaman.

Şu anda yaptıgım ummamalı çalışma daha stabil daha kararlı bir yapı oluşturacak, çalışma çok fazla vaktimi alıyor. Neredeyse ek iş gibi web siteye ve bu sayfaya dahi vakit ayıramaz oldum. Diğer hobilerimin hiçbirine vakit ayıramaz bir haldeyim. Sanırım 3 5 aya ancak bitecek siz düşünün artık nasıl bir formul test ettiğimi.

Buraya bilgilendirme yazacak vakit bile bulamıyorum. 3. wps server aktif ettim. Testlere oradan devam ediyorum.

İşin sonunda testlerimde bitince en geç 5 yıla kadar finansal özgürlük seviyesine ulaşmayı planlıyorum. Finansal özgürlükten kastım da çalışmaya hiç gerek duymadan ömür boyu yaşamımı üst limitlerde yaşayabileceğim kadar paramın olması. Kısacası en az 10,000 TL aylık sabit ve risksiz gelire ulaşmam gerekiyor.

Max dd ye gelirsek:

Ardarda kar olsun veya olmasın eğer toplam sermaye belirli bir tepe noktadan itibaren o tepeyi yeniden yukarı geçmeksizin aşağıya doğru karlarla ve zararlarla erimeye devam ediyorsa en büyük sermaye erimesi yani maximum drawdown demektir.

Örnegın sistemcisin sisteme bağladın 10,000 TL yi sistem trade ediyor.

10 gün içinde sermayen 13,000 TL ye çıktı ardından gün gün
    11. gün 12,500 TL
    12. gün 12,000 TL
    13. gün 12,500 TL
    14. gün 10,000 TL
    15. gün 8,000 TL
    16. gün 10,000 TL
    18. gün 9,000 TL
    19. gün 8,000 TL
    20. gün 7,000 TL yi gördüğünü devamındaki günlerde 7,000 TL nın daha aşağısını görmeden 14,000 e çıktığını varsayalım..

13,000 TL ile 7,000 TL arasına maximum dd denir. 6000 TL lik max geri çekilme yaşamışsın demektir.

Bunu bilmek ne işine yarar. Gelecekte sisteminin ne kadar para kaybetme lüksünü oldugunu bilirsin. Ona göre teminat ve kaldıraç ayarlarsın. Yarın bürgün sistem 5000 TL kaybettiğinde bu normal çünkü geçişte istatistiksel olarak 7000 TL ye kadar kaybedebilmişti. Tedirgin olmama gerek yok demeni sağlar. Max dd yeni rekor tazelemişse sisteminin gelecekte çalışıp çalışmayacağından tereddüt etmeye başlarsın.

Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,640
    3. wps server aktif ettim. Testlere oradan devam ediyorum.
    Erhan merhaba

3 server demek 3 te ideal 3 tane hesap demek değil mi?

1 server 1 ideal 3 tane hesap aynı işi görebilir.

3 robot aynı anda çalışır ve hepsi kendine ait olan hesaba emir gönderir.

bence mümkün. Sezai beylere bir sor araştır istersen.
    kolay gelsin.
    Bear_Bull
    @BearBull26

6.  Alıntı Originally Posted by Bear_Bull Yazıyı Oku
    Erhan merhaba

3 server demek 3 te ideal 3 tane hesap demek değil mi?

1 server 1 ideal 3 tane hesap aynı işi görebilir.

3 robot aynı anda çalışır ve hepsi kendine ait olan hesaba emir gönderir.

bence mümkün. Sezai beylere bir sor araştır istersen.
    kolay gelsin.
    Hmm yapılabilir belkide dediğin gibi abi 3 adet ayrı ideal ayrı hesap ve ayrı serverlar var.

ANcak 2 adet wps server da ayrı bir program daha çalışıyor o ayrı ayrı portfoylerde calışmıyor onun ıcın ayrı düzenleme daha yapmam lazım birde

1. wps server portfoy kontrollü calısıyor. Buda çalışma mantıgına aykırı diğerlerinin işlemleri portfoyu durumunu değiştireceği için sistemi etkileyecek.

2. wps sırf burası için ve arge için açtım portfoyu sureklı yayınlıyorum tek portfoy olursa butun portfoyu yayınlamam gerekir buda doğru olmaz.

3. ise tamamen ayrı bır dünya hangi yapı ve sistemin neler üretebileceğini karıştırmadan test etmiş oluyorum.

Şimdilik böylesi daha az karşıklık yaratıyor. İlerleyen zamanlar da ihtiyaç duyarsam araştırayım. Bİlgilendirmen için çok teşekkür ederim.

7. 3 5 ay test etmek çok uzun zaman değil mi Erhan hoca simule etmek mümkün değil mi ?

8.  Alıntı Originally Posted by NUTCRACKER Yazıyı Oku
    3 5 ay test etmek çok uzun zaman değil mi Erhan hoca simule etmek mümkün değil mi ?
    Para yonetimide icerdigi icin parametre degisimi farklari etkiliyor excel uzerinde test ediyorum o yuzden uzun

Sayfa 45/166 İlkİlk ... 3543444546475595145 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •