Sayfa 55/172 İlkİlk ... 545535455565765105155 ... SonSon
Arama sonucu : 1374 madde; 433 - 440 arası.

Konu: Algoritmik Trade Sistem Sinyalleri ve Gerçek Hesap Paylaşımlı (Şeffaf)

1.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Yapmak istediğiniz 4 5 tane indikatorun atıyorum toplamı 433 ise trend başlıyor 845 ise trend bıtıyor gıbı bırseymı cıkarmak.

fikir vermesi açısından açıklayayım ;

her barda indikator değerlerini elde edebilirsek , ve bu indikatör değerlerinin kucuk aralıklarla segmentasyonunu yaparsak

x indikatoru 5-7 arası
    y indikatoru 24-26 arası
    z indikatoru 50-60 arası
    ...
    ...
    ...
    ...

geçmişte 5 dakikalıkta veya 15 dakikalıkta veya 1 saatte trend başlatan 1000 tane bar bulunsa bunların o anki trend başlangıç ve bitiş değerleri 1 yani hedef olarak işaretlense..

sonrasında karar ağacına bu orneklem verilirse , hangi barların değer gruplarının % kaç ihtimal ile trend başlatılacağı basitçe ortaya çıkacaktır.

anlık data akışında da karşımıza bu barın % kaç ihtimalle trend başlatılacağı ve ne kadar sureceği kolayca bulunabilir.

eğer elinize 5 dakikalık veya 15 dakikalık data kümesi ve bu barlara ait indikator değerleri olan bir dosya varsa paylaşırsanız yapmaya çalışayım ..

1- elin ipi ile gerdeğe girmeyin.
    2- kendi portföyünü yönetmeyi beceremeyen biri zaten başkasının elinde hepten batar.
    3- spk öper .
    4- erhan gibi uzun yazmayı sevmiyorum özet geçim dedim
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

3. Uzun uzadıya yazmak istemediğim için kısa keseyim @cennet yolu seninle aynı fikirdeyiz. Ben genel olarka işin ticaret boyutuna değinmek istedim. Genel manada birşeyin ticareti yaparken karşılıklı güvene boyun eğmek zorunda kalıyorsun çünkü sözleşme ve hükümler çoğunlukla satıcının lehine müşterinin aleyhine oluyor. Bir noktadan sonra inşallah düzgün bir ürünü satmış demek zorunda kalıyorsun çünkü bir sorun çıktığında sınırlı derecede itiraz edebiliyorsun. Bende genel mana da buna değinmek istedim.

Yatırım ensturumanlarında faiz dışında garanti bir kazanç neredeyse yoktur. Gelin xx fonuna paranızı yatırın garanti %40 kazanırsınız diyen biri yok. Fonlar bile riskli az riskli diye değişkenlik gösterir. BOrsa fonu ne yazıyor bu fon riski yüksektir diyor. Aslında üstü kapalı bir biçimde kar etme garantin yok diyor. ANcak geçmişimizdeki getiriler böyle oluştu bunun gelecekte böyle oluşacağını bilmiyoruz ancak geçmişte oldugu gibi devam edecek ise böyle kazanacaksın diyor. Bir sistemi kiralamak veya satmaktan hiçbir farkı yok.

Yurt dışında CTA diye geçer tamamen özel tamamen algorıtmık trade üzerine kurulmuş fonlar bunlar. Ancak ülkemizde bu fonların kurulması için gerekli düzenleme malesef yok. Belki ilerde bu düzenlmeyi yaparak bu fonların açılımını saglarlar. Aslında benimde uzak bir hayalim diyebilirim. Keşke yasal engeller kaldırılsada özel CTA TÜRK fornları kurabilsek yeterli sermayeye ulaşırsam böyle bir fon açmayı çok isterdim. Çünkü hem sevdigim bir hobiyi işe çevirmiş olacağım. Hemde diğer insanlara fayda sağlayacağım. Tam benim istediğim birşey bu.

Yurt dışında olduğu gibi 30 40 yıllık CTA fonlarıda var hala devam eden batıp gidenlerde var. Bu fonlar dahi malesef garanti veremiyorlar. Hatta bazılarında parayı çekmeme sınırı var. BU fona para yatırdıysan en az 1 sene paranı çekemezsın bu şartlar sana uyuyorsa ozman bu fona yatır diyor. Bunlarla ilgili araştırmalar yapmıştım oradan biliyorum bende.

TÜm cta fonlarının web sitelerini ziyaret ettim bu arada hepsinin altında şu ibare yazmışlar herhalde yasal bir uyarı.

Ürünlere yapılan yatırımlar spekülatiftir ve tüm yatırımın kaybolma riski de dahil olmak üzere önemli riskler içerir. Herhangi bir Ürünün yatırım hedefine ulaşacağına dair hiçbir garanti veya beyanda bulunulmaz. Geçmiş performans gelecekteki sonuçların göstergesi değildir.

Buna bakarken diğer satırları da okudum inanın siteden kaçmayı düşünürsünüz. Bütün sorumluluğu müşteri olarak bana yüklemişler.

Dolayısıyla karşımıza kurumsal bir fonda çıksa başka birşeyde çıksa garanti vermeyeceklerdir. Kullanım koşulları dediğimiz yazıları genellıkle hıcbırımız okumayız cunku sayfalarca madde oturup kım okuyacak okudum der üye oluruz. Ancak bir çok riski üzerimize aldıgımızı bilmeyiz. Yumurta .... dayanınca da mahkemelere başvurur sözde hakkımızı ararız hüküm ve koşulları suratımıza çarparlar zarar ettiğimizle kalırız.

Bir sistem satıcısı kurum veya şahıs firması neye garanti verdiğinde gerçekten ikna olabileceğiz bir müşteri olarak.

Sen potansiyel bir müşterisin sistem yazacak vaktin yok diyelim yada yazmayı beceremezsin diyelim. Bir sistem satın almakta istiyorsun diyelim.

Bir kurum veya şahıs firması buldun bu adam ne dediğinde o sistemi almaya ikna olursun. Bir sistem satıcısi firmadan ne beklersin ? Neleri söylerse ikna olup bu alınır dersin.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

4.  Alıntı Originally Posted by kennym Yazıyı Oku
    fikir vermesi açısından açıklayayım ;

her barda indikator değerlerini elde edebilirsek , ve bu indikatör değerlerinin kucuk aralıklarla segmentasyonunu yaparsak

x indikatoru 5-7 arası
    y indikatoru 24-26 arası
    z indikatoru 50-60 arası
    ...
    ...
    ...
    ...

geçmişte 5 dakikalıkta veya 15 dakikalıkta veya 1 saatte trend başlatan 1000 tane bar bulunsa bunların o anki trend başlangıç ve bitiş değerleri 1 yani hedef olarak işaretlense..

sonrasında karar ağacına bu orneklem verilirse , hangi barların değer gruplarının % kaç ihtimal ile trend başlatılacağı basitçe ortaya çıkacaktır.

anlık data akışında da karşımıza bu barın % kaç ihtimalle trend başlatılacağı ve ne kadar sureceği kolayca bulunabilir.

eğer elinize 5 dakikalık veya 15 dakikalık data kümesi ve bu barlara ait indikator değerleri olan bir dosya varsa paylaşırsanız yapmaya çalışayım ..
    dediğiniz şeyi hala canlandıramadım gözümde indikator değerlerinden bara niye geçtik barların açılış kapanış yüksek düşük gibi değerlerinide mi baz alacaksınız.

İki tane indikatorden gidelim.

Tam olarak trend oluşturmuş bir bölge buldum diyelim. 100 binden 110,000 e giden bir grafik var.

100,000 De iken RSİ değeri 33,333 İdi diyelim.
    ATR değeri ise 45,5555 olsun.

Trend bitiminde ise RSİ 88,535
    ATR değeri 90,123 olsun.

Bir salağa anlatır gibi anlatırsak napıyoruz.

Geçmişte RSİ 35 ile 30 arasında iken ATR de 50 ile 40 arasında iken trend oluşup oluşmadığınamı bakacağız.

Yapmak istediğini bir anlasam bir şekilde çözüm üretmeye çalışacağım ama mantığı anlayamadım tam olarak neyle neyi bulacağını anlayamadım.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..

5. İstediğin datayıda idealden halletim

örnek olsun dıye 3 adet ındıkator koydum.

------Anladığım kadarıyla tek bir barın hareketini ölçmeye çalışacaksınız. Fakat çok fazla sayıda ağaç çıkacağını düşünüyorum çünkü versi seti 3 indikator de bile tonlarca sayı oluşturmuş.

En az aralığa sahip değer momentum, rsi ve adx inanılmaz sayı aralığı içeriyor. Bunun ağacı nasıl yapılacak kocaman bir ağaç oluşur diye düşünüyorum. Tam sayılar üzerinden aralıklar yaparak daha sonra detaya inilebilir belki. Çok fazla dallanıp budaklanacagını düşünüyorum.

Yapabilirim derseniz bu 3 indikatorle 2018-2019 aralıgındakı 5 dakıkalık datanın excelını göndereyim size bir deneme yapın. Daha sonra bunu geçmişe koyup bır bakalım hem sizin içinde deneme amaçlı daha basit olur. Ne yaptıgınızı daha ıyı anlamış oluruz.

Daha sonra istediğiniz indikator ve detayları hazırlarız konuşuruz ?
    Son düzenleme : erhanacikgoz1; 02-05-2019 saat: 02:21.

6. erhan slm
    1- bu sistem kiralayan kişinin sistemi idealdemi çalışıyor?
    2- lot u hangi sıklıkla güncelleyebiliyor? yani 10 lot ayarlattım sonraki ay 20 olsun diyebiliyormuyuz?
    3- sistemi şifreli veriyorsa korumayı nasıl sağlıyor? ( geçenlerde ideal sistemlerin şifrelerinin kırma yolunu anlatan bi link atmıştım)
    bu sorulara cevap verirsen sevinirim.

sistem kiralama konusunda benim düşüncem şu:
    ben şahsen kıytırık sistemlerimi bile kendimce gözümden sakınıyorum. adamın iyi sistemi varsa bunun piyasaya yayılmasını nasıl göze alıyorlar anlamıyorum.
    Tahminim o ki hard optimize ile çok iyi bir getiri tablosu yapıp göz boyuyorlar. Reelde çuvallama ihtimalleri çok yüksek. olan milletin parasına olacak. iyi niyetle kiralama yapacaklarını zannetmiyorum.
    iyi niyetli kiralama şöyle olur: adama sistemi kullandırırsın ettiği kardan pay istersin. kar etmesse talebin olmaz. başka kiralama metodları bence kandırmaca.
    bu şekilde kiralama yöntemini de o elemana sorsana. ne diyecek bakalım? iyi niyetlimi görelim.

7.  Alıntı Originally Posted by matador38 Yazıyı Oku
    erhan slm
    1- bu sistem kiralayan kişinin sistemi idealdemi çalışıyor?
    2- lot u hangi sıklıkla güncelleyebiliyor? yani 10 lot ayarlattım sonraki ay 20 olsun diyebiliyormuyuz?
    3- sistemi şifreli veriyorsa korumayı nasıl sağlıyor? ( geçenlerde ideal sistemlerin şifrelerinin kırma yolunu anlatan bi link atmıştım)
    bu sorulara cevap verirsen sevinirim.

sistem kiralama konusunda benim düşüncem şu:
    ben şahsen kıytırık sistemlerimi bile kendimce gözümden sakınıyorum. adamın iyi sistemi varsa bunun piyasaya yayılmasını nasıl göze alıyorlar anlamıyorum.
    Tahminim o ki hard optimize ile çok iyi bir getiri tablosu yapıp göz boyuyorlar. Reelde çuvallama ihtimalleri çok yüksek. olan milletin parasına olacak. iyi niyetle kiralama yapacaklarını zannetmiyorum.
    iyi niyetli kiralama şöyle olur: adama sistemi kullandırırsın ettiği kardan pay istersin. kar etmesse talebin olmaz. başka kiralama metodları bence kandırmaca.
    bu şekilde kiralama yöntemini de o elemana sorsana. ne diyecek bakalım? iyi niyetlimi görelim.
    Konuya empati yaparak bakmamiz lazim eger objektif olacaksak.

Cunku bende dusundum bu kiralama isini.

Ettigi kardan pay isteme guzel gibi gorunuyor karsi tarafi tanimiyorsun ben kar etmedim o gun hastaydim sistemi acamdim abi wps serverim kendiliginden kapanmis sistem kar etmis ama bem edemedim. Simdi vermesem olurmu 1 ay sonra verem parani ebik kebik. Ben o gun piyasa gitmez deyip sistemi kapatmistim terste kaldim gibi durumlar yasanacaktir. Adama bana extrani goster diyemen beni ilgilendirmez kardesim sistrm kar ettimi etti ver benim parayi desen de vermeyecektir.

Kim ugrasir boyoe musteriyle sen ugrasirmisin ? Ayrica bu kiralama biciminin yasal bir dayanagi olmaz yasalar onunde kiralayan kisi olarak bir hakkin yok adam.vermiyom senin parani git sikayet et dediginde sikayet edemezsin.

Bununkinde lot siniri yokmus kendisinede soyledim lot siniri olmamasi sorun olur dedim. Oyle satayim para kazanayim gibi bir derdim yok dedi ese dosta veriyorum dedi.

Henuz buraya su sistemi alacam nasil acaba diye siran olmadi. Sormadan alan varsa demekki ihtiyac duymuyor kendisi daha iyi biliyor o halde risklerede katlanir diye dusunuyorum.

Bahsettigin kiralama stratejisi tutmaz ise yaramaz yani karsindaki musterin bu ay soyle oldu abi terste kaldim manuel.mudahle ettim bu ay vermesem olmazmi diyecek ver diye bogazini sikmayacan nasilsa musterin diye iyi niyet gosterip iyi hadi bu sefer almayayim demek zorunda kalacan bir sistem kiralayak dedik burnumdan geldi dedirtirler adama.

Ayrica sadece o degil bir suru kisiyle ugrasacan oteki arayacan abi soyle oldu ben glremedim oteki su tusa bastim 3 lot yerine 5 lot gonderdi bi duzeltiver abi wos kapanmis robotu aciversene abi vade gecisinden sonra sistem emri gondermedi ben bir tusa bastim ekran kaybokdu abi aciver veswire teknik destek filanda verecen bu adamlara hamallik.

8. Öyle bi durumda bahaneler beni ilgilendirmez. sistemim o ay 5bin puan kazandırdıysa ve bunun adamın portföye yansıması farzedelim 5bin Tl olacak ise ve benim hakkım bunun yarısı ise ya o parayı yollar yada diğer ay hizmeti kesilir.
    baştaki 3 soruma yanıt vermedin?

Sayfa 55/172 İlkİlk ... 545535455565765105155 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •