Sayfa 48/172 İlkİlk ... 3846474849505898148 ... SonSon
Arama sonucu : 1374 madde; 377 - 384 arası.

Konu: Algoritmik Trade Sistem Sinyalleri ve Gerçek Hesap Paylaşımlı (Şeffaf)

1.  Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    Bende sistemin karlılığını artırmak için şunları yapmaya çalışıyorum

1- Etkili ve doğru optimizasyon yapma. Belki sistemcilikte çok önemli bir noktadır. Hisse, periyod ve zamana göre başarılı olan parametre değişmektedir. Bu yüzde opt. etkili kullanmak çok önemlidir. Yatay piyasada - Trend piyasasında ayrı ayrı opt. yapılmalı, Test yapılan zaman dilimi 4 e bölünerek ilk 3 bölümde test yapılan parametrelerden yakın olan, istikrarlı parametre şeçildikten sonra son bölümde seçtiğimiz parametreyi test ederiz eger başarılı ise kullanırız. İleri doğru optimizasyon diyorlar buna. Ali perşembenin kitabında optimizasyon konusu ayrıntılı açıklanmaktadır.

2- if fonksiyonu ile aynı sistemin yükselen trendde, düşen trendde ayrı parametrelerini kullanıyorum.

3- adx ile 20 nin altında trendin zayıf olduğu yerlerde işlemleri azaltacak eklemeler yapıyorum.

4- Bunu yapmadım ama deneyip sonuçlarına göre yapmayı düşünüyorum. İf fonksiyonu ile adxi kullanarak adx 20 nin altına düşünce osilatör sistemi, 20 nin üzerine çıkınca trend sistemi kullanmak şeklinde bir model düşünüyorum. Trend için tonlarca indikatör var fakat yatay piyasa için ne kullanacağımı bir türlü bulamadım.

4- Riski dağıtmak farklı yatırım
    ürünleri , farklı sistemleri aynı aynda kullanmak. birde para yönetimini doğru yapmak

Aslında kafamd şöyle bir tsarım var fakat nasıl formüle dökeceğimi bulamadım. Yatay bölgenin alt ve üst sınırı olacak. Bu bölgelerde sistem işlem yapmayacak. Alt ve üst sınırı kırınca işlem açacak. İşte bu alt ve üst sınırı ne ile yapacağız, hangi indikatörü kullanacağım bilmiyorum. Bu tasarımla işlem sayısı azalır , kazanma oranı artar diye düşünüyorum.

LG-D802TR cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Hhv llv kullan ancak piyasa duzensiz yatay demistim bunu yapsan bile kitlenecektir.

1000 puan cikiyor 1000 puan dusuyor 1025 cikiyor 1000 dusuyor.

Seninki 1025 de al yakacaktir.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

2.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Hhv llv kullan ancak piyasa duzensiz yatay demistim bunu yapsan bile kitlenecektir.

1000 puan cikiyor 1000 puan dusuyor 1025 cikiyor 1000 dusuyor.

Seninki 1025 de al yakacaktir.
    hhv, llv büyük barlarda sıkıntı olur diye düşünüyorum. atr ile ortalamasını almak daha iyi

3. Erkan bey 2015 yılında sistem karşılaştırmasında şunları yazmışsınız.
    - Sistemde 3 farklı frekans kullanıyorum. Her frekansta ayrı ayrı al sat koşulları var.
    - Sistemi kullanırken ideale bağlı dış program kullanıyorum.

Bunlar nasıl oluyor acaba

4. Ismim erhan hocam.

Ozmanlar nasil bir yapi olusturmustum hatirlamiyorum muhtemelen 3 adet korelasyonu dusuk sistem kastederek yazmisimdir.

Yada icinde birbirine gecisli 3 farkli sistem vardir. Yapi degistiren sistemim vardi ozmanlar trend yapisina gore kendini hizlandirip yavaslatirdi.

Bir program tasarlamistik bunu gelistirdik bir arayuz idealle entegre edilebiliyor.

Bu sayede idealde kodlanmasi zor veya kullanimi zor olan stratejileri o arayuze kodlayip tek tikla oradan yonetebiliyoruz.

Dis programdan kasit o prof. Kodlama bilmeniz gerekir. Bastan sona bir program yaratip bunu ideale entegre etmelisiniz.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..

5. Hafta sonu gezecem deyeeee hesabi paylasmayi unuttuk gec olmadan bulende paylasiverem gari......

6. Erhan bey benim robotta şöyle bir sıkıntı var

Mesela longda robot, %1 den fazla düşüş var robotun parametresine göre kesin sat vermesi gerekiyor. Formülün indikatörüyle kontrol ediyorum geçektende sat vermiş fakat robot hala yeşil alda gözüküyor, sat sinyali vermemiş. Ben sistemi tekrar simule et dedigimde robot aldan sata döndü. İndikatörden kontrol ettigimde sat verdigi yerden kırmızıya boyadı. Tabi sat emri es geçilmiş oldu.

Şimdi bu şeye repaint mi denilmektedir.

Şundanda şüpheleniyorum o gün ben system testırda agır taramalar felan yaptırıyordum. Bazen matriksin saati donuyor ediyordu, o da sebebiyet vermiş olabilir diye düşünüyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    Erhan bey benim robotta şöyle bir sıkıntı var

Mesela longda robot, %1 den fazla düşüş var robotun parametresine göre kesin sat vermesi gerekiyor. Formülün indikatörüyle kontrol ediyorum geçektende sat vermiş fakat robot hala yeşil alda gözüküyor, sat sinyali vermemiş. Ben sistemi tekrar simule et dedigimde robot aldan sata döndü. İndikatörden kontrol ettigimde sat verdigi yerden kırmızıya boyadı. Tabi sat emri es geçilmiş oldu.

Şimdi bu şeye repaint mi denilmektedir.

Şundanda şüpheleniyorum o gün ben system testırda agır taramalar felan yaptırıyordum. Bazen matriksin saati donuyor ediyordu, o da sebebiyet vermiş olabilir diye düşünüyorum.
    Normalde anlattiginiz durum repaint. Matriksin donmasinin etkilyecegi birsey degildir diye dusunuyorum.

8. Erhan bey optimizasyonla ilgili süreli overfitting , geçmişin grafige uydurması gibi sıkıntılar sürekli dile getiriliyor. Bu eleştirilerde umutsuzluğa sevk ediyor beni .

2 parametreli bir sistemim var bunun optimize haliyle 500 civarı bir taraması var. Ben bu sistemin uygun parametresini bu 500 lük taramaya göre yapıyorum. Parametre listelemedede 500 adet listeleme seçiyorum. Bu sistemin en başarılı parametresi %50 kar gösterirken , parametrelerin 400 kadar listelemesi %20 kadar kar gösteriyor. Bende şöyle düşünüyorum. O zaman bu sistemin kar oluşturma ihtimali yüksek diye düşünüyorum.

Birde ben opt adımlarını hep yuvarlak girerim, over fitting sıkıntısı yaşamayım diye. 1 den 100 kadar olan adıma 5 li adım girerim mesela opt 1 opt 2 20 -50,
    15-35 gibi rakamlar çıkar bunları şeçerim Militmetrik adım sayısı girmem.

Senin yazıların gerçekten ilham veriyor. Sistemcilik konusunda yazdığın şeyler benim ilkem olmaya başladı.

Herbne olursa olsun herşeyi sisteme bırak, manuel trade etme
    - İstarlı olsun az karı olsun gibi ilkeler gibi

Ha birde şunu diyonya sistemcilikte 0 risk var. Sistemi uzun boyutlu uygularsan en fazla kar edemezsin deyince biraz moralim düzeliyor.

Ben manuelde 5 defa portföy sıfırladım. Epeyde yüklü paralardı. O yüzden sistemden zarar etmek bana pek koymaz .

Bilgim dahilinde en iyisini yapmaya çalışıyorum. En çok kar getiren sistem, en çok kar getiren periyod, en uygun parametre şeklinde istatistik tutarak robotu kurmaya çalışıyorum.

Sayfa 48/172 İlkİlk ... 3846474849505898148 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •