Sayfa 204/290 İlkİlk ... 104154194202203204205206214254 ... SonSon
Arama sonucu : 2317 madde; 1,625 - 1,632 arası.

Konu: GOLTS - Göltaş Çimento

1.  Alıntı Originally Posted by sawkolik Yazıyı Oku
    Bu bilgi ne kadar doğru bilemiyorum ama doğru olsa bile önemli olan Göltaş Enerjinin güncel değeridir.

Göltaş Çimento, Göltaş Enerjinin %77'sine sahip, Göltaş Enerjinin 300 Milyon Dolar değerinde olduğunu kabul etsek, Göltaş Çimento'nun sadece Göltaş Enerjiden kaynaklanan değeri 300*0,77=231 Milyon Dolar eder.

Buna karşın, 09.04.2021 günü son kapanış değeri itibarıyla (58 TL Hisse-8,15 Dolar/TL) Göltaş çimentonun piyasa değeri 128 Milyon Dolar.

Piyasadaki bu fiyatlamaya göre Göltaş Enerji'nin güncel değerinin 300 Milyon Dolar olma olasılığı maalesef görünmüyor.

Saygılar.
    Kimseyi etkilemek istemem acaba hisse Göltaş enerjiyi ve diğer iştirakleri daha fiyatlamamış olabilirmi
    Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir

2. Maliyet ile Değer aynı şey değil. Bu nedenle farklı rakamlar olması normal...Maliyet, Satın alma +yapılan ilave yatırım + bunlar için kullandığınız kredilerin faizinin toplamı... Güncel değer ise o andaki koşullara göre biçilen değer..

3. Ayrıca bunun iştiraklerinin değeri şu kadar, Çimento Fabrikasının değeri şu kadar..nasıl olurda hisesi bu kadar diye boşuna kendinizi yormayı,n yanılırsınız..Yıllardır böyle. Sahipleri belli ..yönetim şekilleri belli.. Mart 2020 de 10 tl idi.. Şubat 2021 de 85 tl.Temel- teknik -grafik bunda hikaye.. Bir ara acaip gazcılar vardı 80 lerde uçacak kaçacak diyenler..hepsi yok oldu..Kimseyi etkilemek istemem ama .Şunu acı bir tecrübe ile öğreniyor insan.Büyük beklentiler büyük hüsranlarla sonuçlanır..
    YTd.

4.  Alıntı Originally Posted by DrDerman Yazıyı Oku
    Ayrıca bunun iştiraklerinin değeri şu kadar, Çimento Fabrikasının değeri şu kadar..nasıl olurda hisesi bu kadar diye boşuna kendinizi yormayı,n yanılırsınız..Yıllardır böyle. Sahipleri belli ..yönetim şekilleri belli.. Mart 2020 de 10 tl idi.. Şubat 2021 de 85 tl.Temel- teknik -grafik bunda hikaye.. Bir ara acaip gazcılar vardı 80 lerde uçacak kaçacak diyenler..hepsi yok oldu..Kimseyi etkilemek istemem ama .Şunu acı bir tecrübe ile öğreniyor insan.Büyük beklentiler büyük hüsranlarla sonuçlanır..
    YTd.
    Sayın Derman yorumunuz için teşekkür ederim.Göltaşın, Orma AŞ den güncel alacağı ne kadar bir bilginiz varmı
    Teşekkürler

5.  Alıntı Originally Posted by analiz5 Yazıyı Oku
    Sayın Derman yorumunuz için teşekkür ederim.Göltaşın, Orma AŞ den güncel alacağı ne kadar bir bilginiz varmı
    Teşekkürler
    Son durumu bilemiyorum. Ancak 2020 başında 160.000.000 tl civarı idi..Yönetim kurulu toplantılarına da katılan sayın Fly06 biliyordur..tabi buralarda ise hala ..

6.  Alıntı Originally Posted by analiz5 Yazıyı Oku
    Teşekkürler
    [IMG][/IMG]

7. Spek yavaş sür şu arabayı, içinde insan taşıyorsun.

8.  Alıntı Originally Posted by kızılmartı Yazıyı Oku
    Spek yavaş sür şu arabayı, içinde insan taşıyorsun.
    Benim başım döndü resmen ,araçtan inmemek için emniyet kemerini kilitledim anahtarını suya attım bulup, açıpta inmeyem diye 😇😇

Yatırım tavsiyesi değildir

Sayfa 204/290 İlkİlk ... 104154194202203204205206214254 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •