Sayfa 116/195 İlkİlk ... 1666106114115116117118126166 ... SonSon
Arama sonucu : 1559 madde; 921 - 928 arası.

Konu: Mevduat faizimi yoksa Para piyasası fonu mu

1.  Alıntı Originally Posted by NewsTR Yazıyı Oku
    Yapı krediden fon alan varmı, ücret komisyon vs varmı?
    likit 1 ve 2 fonlardan alım yaptım ücret komisyon yok sadece satıma vergi ve aylık olarak da saklama için ücret alıyorlar, ama şu an hatırlamıyorum, getirisi geçen haftaya kadar fena değildi özellikle 1. fon ama bu son hafta incelemeye fırsat bulamadım

şimdi baktım aylık olarak fon büyüklüğüne göre herhalde 0,37 civarında merkezi kayıt kurumuna kesinti yapmışlar
    HAYAT DEVAM EDİYOR...

2.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Ayrıca kırık vade olayıda var yani genelde 32 gün vade yapılıyor. Orada daha da karmaşıklaşıyor olay.
    en iyi kıyas e turuncu gibi yüksek günlük faiz veren bir ürünle yapılan kıyas

3.  Alıntı Originally Posted by Enflasyon Yazıyı Oku
    en iyi kıyas e turuncu gibi yüksek günlük faiz veren bir ürünle yapılan kıyas
    Brüt MK karşılığı bence karşılaştırmak için yeterli. E turuncuda da brüt değilmi oran ?

4.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Brüt MK karşılığı bence karşılaştırmak için yeterli. E turuncuda da brüt değilmi oran ?
    32 günlük mevduatlar likit değil bu bir dezavantaj

5.  Alıntı Originally Posted by Enflasyon Yazıyı Oku
    32 günlük mevduatlar likit değil bu bir dezavantaj
    Evet fonun avantajıda bu her an likit olabiliyorsunuz. E turuncu ve diğer günlük mevduatta bir süre kısıtı var. Fonda süre kısıtı yok. Piyasa faizlerine yakın getiri var her zaman.

6.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Evet fonun avantajıda bu her an likit olabiliyorsunuz. E turuncu ve diğer günlük mevduatta bir süre kısıtı var. Fonda süre kısıtı yok. Piyasa faizlerine yakın getiri var her zaman.
    Açıklarmısınız süre kısıtı nasıl yok ? ve nasıl her zaman yakın getiri var ?

7.  Alıntı Originally Posted by Enflasyon Yazıyı Oku
    Açıklarmısınız süre kısıtı nasıl yok ? ve nasıl her zaman yakın getiri var ?
    TEFAS dışında işlem yapıyorsanız yani bankanın PPF'sini alıyorsanız 24 saat içerisinde paraya ihtiyacınız varsa istediğiniz zaman satabilirsiniz. PPF'ler genellikle TPP'de repo ve vadeli yaparlar TPP faizleri genelde piyasa faizine yakın veya üzerindedir. Getiri oranları geçmiş yıllarda da karşılaştırabilirsiniz grafikler ve fiyat bilgileri tüm fonların mevcut.

8.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    TEFAS dışında işlem yapıyorsanız yani bankanın PPF'sini alıyorsanız 24 saat içerisinde paraya ihtiyacınız varsa istediğiniz zaman satabilirsiniz. PPF'ler genellikle TPP'de repo ve vadeli yaparlar TPP faizleri genelde piyasa faizine yakın veya üzerindedir. Getiri oranları geçmiş yıllarda da karşılaştırabilirsiniz grafikler ve fiyat bilgileri tüm fonların mevcut.
    şu sıralar üstünde olması anomali genelde herhangi bir ürün endeksli olduğu bir ürünü geçemez eşyanın tabiatına aykırı . Ayrıca aynı gün sattıgım fondan herhangi bir kazancım olmuyor fakat e turuncu vb ürünlerde paraya ihtiyacım olduğu zaman ihtiyacım kadar parayı çekip kullanıp artanı saat 17:00 - 17:30 a geri yatırırsam yine faiz kazancı elde ediyorum.

Sayfa 116/195 İlkİlk ... 1666106114115116117118126166 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •