Sayfa 458/890 İlkİlk ... 358408448456457458459460468508558 ... SonSon
Arama sonucu : 7120 madde; 3,657 - 3,664 arası.

Konu: TCELL - Türkcell

1. günaydın dün meri teyze geldi tahtaya ziraat güzeldi bence ,ama satış ayağındaki ak yatırımda yabancıydı bence, imkb nin en ucuzz kağıtlarından biri sektörü belli,lider 52 milyon abonesi var, 34 tane şirket iştiraki var, bunlardan bir kac tanesi halka arz olsa fena mı olur... birde 5G VARKİ, heralde tceelden başkası yapamaz, ÇİN bile 500 milyon euro kredi verdi cazip koşullarda, yatırım tavsiyesi değildir biraz hber okudum brazda araştırddımm ...sevgiler saygılar hayırlı işler,SABIR ACIDIR, MEYVESİ TATLIDIR...

2.  Alıntı Originally Posted by eoztemir Yazıyı Oku
    Alıcısı belli o lotların kap haberinde de yazıor...
    Farketmez ki. Sonuçda bu hisseler borsada işlem görmüyordu, şimdi görecek. Eskiden borsada alınıp satılamıyordu, şimdi satılabilcek. Eskiden endeks ağırlığında dikkate alınmıyordu, şimdi dikkate alıncak.

3.  Alıntı Originally Posted by Melesav Yazıyı Oku
    Farketmez ki. Sonuçda bu hisseler borsada işlem görmüyordu, şimdi görecek. Eskiden borsada alınıp satılamıyordu, şimdi satılabilcek. Eskiden endeks ağırlığında dikkate alınmıyordu, şimdi dikkate alıncak.
    Nihayetinde TVF'na teminat lazım elmecbur Tcell yukarı yapacak, işlem gören tipe dönüştürmelerinde ilerde teminat olarak kullanmak vs gibi cin fikirler vardır muhtemelen

4. Durum şu; Yabancı yatırımcıların bir kısmı tüm Türk varlıklarında olduğu gibi Tcell den de hunharca çıkıyorlar. Bunu yaparken hiçbir değer ve eder projeksiyonlarını dikkate almıyorlar. Tam anlamıyla ver kurtul bunun adı. Ancak gelinen noktada Tcell de TL bazlı fiyatın düşmesi ve eş zamanlı Dolar/TL kurunun artmasıyla öyle bir değerleme oluştu ki şirket 20 yıl öncesinin fiyatına geldi. Bu 20 yılda şirket en kaba tahminle 100 kat büyürken oluşan bu durumun oluşturduğu anomaliyi izah edecek kelime bulmakta zorlanıyor insan. Kasasında ki nakti ve yıllık net kar vs gibi temel konulara girmiyorum zira o konulara girilecek olsa anomalinin ve eşzamanlı ayağa gelen fırsatın büyüklüğü karşısında kafaya huni takıp gezilir, o derece acayip bir hal aldı durumlar.

5.  Alıntı Originally Posted by Serkalgo Yazıyı Oku
    Durum şu; Yabancı yatırımcıların bir kısmı tüm Türk varlıklarında olduğu gibi Tcell den de hunharca çıkıyorlar. Bunu yaparken hiçbir değer ve eder projeksiyonlarını dikkate almıyorlar. Tam anlamıyla ver kurtul bunun adı. Ancak gelinen noktada Tcell de TL bazlı fiyatın düşmesi ve eş zamanlı Dolar/TL kurunun artmasıyla öyle bir değerleme oluştu ki şirket 20 yıl öncesinin fiyatına geldi. Bu 20 yılda şirket en kaba tahminle 100 kat büyürken oluşan bu durumun oluşturduğu anomaliyi izah edecek kelime bulmakta zorlanıyor insan. Kasasında ki nakti ve yıllık net kar vs gibi temel konulara girmiyorum zira o konulara girilecek olsa anomalinin ve eşzamanlı ayağa gelen fırsatın büyüklüğü karşısında kafaya huni takıp gezilir, o derece acayip bir hal aldı durumlar.

Kardeş vakıf yatırımın satış ortalamasına bakarmısın. Bunu merrili veya ykredinin robotları yapsa hadi diyelim teknoloji zekası. Çünki merrili veya ykredinin yazılımlar hiç bir yatırım kuruluşunda yok. Kaldı ki böyle bi algoritma bile çok zor yazılır. Demem o ki, bunun ne dış güçle, ne de yatırımcıyla bir alakası yok. Bu ortalamayı yapabilmek için en kuvvetli ihtimal, hiç kimsenin bilmediğini önceden bilmektir. Ona göre alış satış düzeni kurmaktır.

6.  Alıntı Originally Posted by Melesav Yazıyı Oku
    Kardeş vakıf yatırımın satış ortalamasına bakarmısın. Bunu merrili veya ykredinin robotları yapsa hadi diyelim teknoloji zekası. Çünki merrili veya ykredinin yazılımlar hiç bir yatırım kuruluşunda yok. Kaldı ki böyle bi algoritma bile çok zor yazılır. Demem o ki, bunun ne dış güçle, ne de yatırımcıyla bir alakası yok. Bu ortalamayı yapabilmek için en kuvvetli ihtimal, hiç kimsenin bilmediğini önceden bilmektir. Ona göre alış satış düzeni kurmaktır.
    Vakıf yatırıma kadar Ak yatırım daha çok konuşulmalı şayet kurum bazlı işlemleri konuşacak isek, ancak bunların hepsi boş işler. Büyük resmi gözden kaçıran bu kısa vade bakış açısı ortada ki bist tarihinin enderleri arasına girmiş mevcut anomali yanında şahsen benim umurumda olmayan şeyler.

7.  Alıntı Originally Posted by Serkalgo Yazıyı Oku
    Vakıf yatırıma kadar Ak yatırım daha çok konuşulmalı şayet kurum bazlı işlemleri konuşacak isek, ancak bunların hepsi boş işler. Büyük resmi gözden kaçıran bu kısa vade bakış açısı ortada ki bist tarihinin enderleri arasına girmiş mevcut anomali yanında şahsen benim umurumda olmayan şeyler.
    İyi niyetli bir yatırımcısınız. Ama farklı şeylerden bahsediyoruz. Ben bir kokuşmuşluktan bahsediyorum. 25tl fiyatı veren ak yatırım değil, vakıf yatırımdı. Ak yatırım birinin malını yüklü bi şekilde satıyor. Ama vakıfın ki tahta trade'i. Mal elbet satılacak , bu bir tercih. Ama sonucu bilip işlem yapmak, bu bilgiyle işlem yapmak farklı birşey. Midem kaldırmıyo artık, kusasım geliyor

Sayfa 458/890 İlkİlk ... 358408448456457458459460468508558 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •