Sayfa 239/339 İlkİlk ... 139189229237238239240241249289 ... SonSon
Arama sonucu : 2712 madde; 1,905 - 1,912 arası.

Konu: TUCLK - Tuğçelik Aluminyum Metal Mamulleri

1. Alüminyum fiyatlarında geçen sene ile bu sene arasında dolar bazında yaklaşık %45'lik artış var. Dolayısı ile artışın büyük kısmı alüminyum fiyat artışından geliyor.

2. TUCLK'nın kârını kâr marjını nasıl artırdığını çözemedim. Yardımcı olabilecek var mı? Alümünyim'un değerinin arttığı için stok kârı yazdığı muhakkak. Başka ne sayabiliriz kâr marjındaki artış için?

3. Bu seferki çıkış fake olmasın....

Alıntı Originally Posted by Eneshg Yazıyı Oku
    TUCLK'nın kârını kâr marjını nasıl artırdığını çözemedim. Yardımcı olabilecek var mı? Alümünyim'un değerinin arttığı için stok kârı yazdığı muhakkak. Başka ne sayabiliriz kâr marjındaki artış için?
    Ilk 6 ayda kar marji artmadı.
    2020 de yüzde 24 olan faaliyet kar marji 2021 6 aylıkta yüzde 20.4 e düştü.
    Ancak ciro artışından dolayı kar artışı tatmin edici oldu.

Muhtemelen alüminyum fiyatlarındaki artış satış fiyatlarına aynen yansıtılamıyor. Ancak yüksek ciro artısı nedeniyle kar marji düşse bile tatminkar bir kar elde edilecektir .
    Keşke kar marjı da artsa idi ama bunun için kendine ait patent ve lisansları olması lazımdı. Konuyu sorgulamadım ama patent vs yok diye biliyorum.

5. https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/970365

2021 II.Çeyrek Dönemi verilerine göre hazırlanan yatırımcı sunumu ekte pdf olarak bilgilerinize sunulmuştur.

https://www.kap.org.tr/tr/ek-indir/4...7c7a0c28730cef

Şirketin daha fazla kurumsallığa geçmek adına yatırımcı sunumu hazırlamış. Tebrikler

6. Yıl 2017 Hektaş'ın yatırımcı ilişkileri yoktu.

Yıl 2017 Sasa'nın faaliyet raporları boştu.

O yüzden tebrik ederim kendilerini.

Çünkü herhangi bir araştırma şirketine sorsak şirketin kurumsal iletişimi yok diyorlar.

Önemli bir adım tebrik ederim.

7. hektaşı arayıp çaycıyla konuşuyorduk
    sasa da Eurobond ihracı için mecburiyetten yayınlamıştı yatırımcı sunumunu.
    nereden nereye dedik
    yine diyeceğiz

Alıntı Originally Posted by KoRs Yazıyı Oku
    Yıl 2017 Hektaş'ın yatırımcı ilişkileri yoktu.

Yıl 2017 Sasa'nın faaliyet raporları boştu.

O yüzden tebrik ederim kendilerini.

Çünkü herhangi bir araştırma şirketine sorsak şirketin kurumsal iletişimi yok diyorlar.

Önemli bir adım tebrik ederim.

Bugün yatırımcı ilişkilerinden Tuğçe hanıma telefonda 3 soru yönettim ama cevaplar orta şeker:
    1- İhracat rakamları arasında ay bazında çok büyük farklar var. Bu farkın sebebi nedir, haziran sonrasındaki gidişat nasıl.. Nisan: 1.667m, Mayıs: 1.332m, Haziran:2.350m
    Cevap: Tamamen sipariş bazlı o yüzden ay bazında farklılaşabiliyor. Haziran sonrasıyla ilgili bilgiyi yıl sonu raporunda görebilirsiniz.
    2- Fabrika ne zaman açılacak.
    Cevap: Ekim ayı sonuna yetiştirmeye çalışıyoruz.
    3- Çip krizi bizi etkiliyor mu?
    Cevap: Çip kriziyle ilgili gelişmeleri takip edebilirsiniz. Şimdilik çok büyük bir etkisi yok.

Sayfa 239/339 İlkİlk ... 139189229237238239240241249289 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •