Sayfa 280/339 İlkİlk ... 180230270278279280281282290330 ... SonSon
Arama sonucu : 2712 madde; 2,233 - 2,240 arası.

Konu: TUCLK - Tuğçelik Aluminyum Metal Mamulleri

1.  Alıntı Originally Posted by cgknypc Yazıyı Oku
    Lütfen yanlış anlamayın, sizi tenzih ederek söylüyorum. Burada bir iki manyak şirkete iftira edip kötüledi diye "bahsedildiği kadar kötü olmasa gerek" dememek lazım. Kim bahsediyor, ne kadar ciddiye alınacak fikirler bunlar? Üsluptan belli zaten ne kadar boş insan oldukları. Hisse fiyatı düşerse şirket kötü, patron ele veriyor. Fiyat yükselirse? Mesela bugün dünden çok mu daha iyi şirket oldu Tuğçelik?

Dün neyse, bugün de o. Değişen hiçbir şey yok. Yatırım yapan, büyüyen ve gelecekte yüksek bir ciro hedefi koymuş şirket, hedefleri doğrultusunda beklenen adımları atıyor. İnanan yatırım yapar, inanmayan şüpheyle yaklaşıp izler. Yaşar Erdinç hocanın "Fiyat şeytandır" lafını kendime şiar edindim. Fiyat hareketleriyle şirketi yargılamam. Dün düştü, kötü şirket; bugün yükseldi, iyi şirket. Ne güzel valla.

Şirket batsa, yatırımcılar batsa sevinecek insanlar var. Değişik bir kafa. Psikolojik rahatsızlık falan olabilir. Tabi art niyet de olabilir. Herkesin amacı başka.

Güzel bir yorum olmuş, iki uçta absürt birkaç yorum yapan arkadaş oldu, herşey toz pembe de değil, kötü de değil.
    Patrona güven meselesinin önemli olduğuna katılıyorum, fakat bu şirketi, sektörünü, sermaye arttırımı izahnamesini, inceleyince gelecek için iyi bir değer ortaya çıkma olasılığı yüksek görünüyor.

Fazla süslemeye püslemeye de gerek yok, kara çalmaya da gerek yok. yatırım yapacak adam şirketin faaliyet alanını, bilançosunu, vs. birçok veriyi inceler karar verir.

2. İyi bir yükseliş olmuş, umarım forumdaki senet sahipleri iyi kazanmıştır, umarım güvenenler şirkete de haklı çıkar kazanır, ben haksız çıkarım, ben tabii ki kimseyi yönlendirmeyi amaçlamıyorum, ama geçmişte çok hata yaptılar ve kuyruk acısı oluşturdular çok tanıdık kişide, onun heyecanıyla yazdım belki de, daha da yazmam, umarım bundan sonra yapmazlar, kendi yatırımcılarını korurlar. Sağlıcakla kalın, bol kazançlar.

3. Şuan bıstte tuclk sektöründe olupta bu değer de senet kalmadı .
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.....Sadece beni bağlar...
    " Borsa baştan sona pişmanlıktır. Aldım pişmanım, sattım yine pişmanım."

4.  Alıntı Originally Posted by winner1907 Yazıyı Oku
    İyi bir yükseliş olmuş, umarım forumdaki senet sahipleri iyi kazanmıştır, umarım güvenenler şirkete de haklı çıkar kazanır, ben haksız çıkarım, ben tabii ki kimseyi yönlendirmeyi amaçlamıyorum, ama geçmişte çok hata yaptılar ve kuyruk acısı oluşturdular çok tanıdık kişide, onun heyecanıyla yazdım belki de, daha da yazmam, umarım bundan sonra yapmazlar, kendi yatırımcılarını korurlar. Sağlıcakla kalın, bol kazançlar.
    Sizi tetikleyen, birinin çıkıp malı paketleyin demesi oldu. Yoksa ben pek art niyetli bir yorum olarak algılamadım. Bu gibi hisseler eski hisseler ve zamanında patronun kahrını çekenler bugün olumsuz deneyimlerini paylaşmak isteyebiliyor. Ama bu şirketin sağlam anlaşmaları var uluslararası markalarla su an ki haber akışı olumlu gelişmeleri destekler nitelikte. İşleri ras gelsin. Sarky le ilgili de mesela patronu hayrettin cayciya 2019 larda hep güvensizlikle ilgili paylaşımlar yapılırdı. Eskiler hatta hala güvenmez. Ama bu güvensizliği sürekli ısıtmaya da gerek yok, izleyelim görelim.

SPK’da artık bülten yayınlamamaya başladı!
    Salı ve bugün bülten yok!

Şirket 40 bin M2 üretim alanı olan 60 bin M2 tesis satın aldı.
    Yani makinaları kur ve üretime başla olacak demek ki.
    Bildiğini üzere geçen yıl Yalova İmes OSB de 30 bin M2 arsa alınmıştı ve yatırım yapılacaktı
    Demek ki işler siparişler ya aceleye geldi. Ya da bir fırsat alışı oldu. Bilemiyorum ancak iyi oldu bu.
    40 bin M2 önemli bir alan.
    Şöyle ki şirketin ana fabrikası bildiğim kadarı ile 10 bin M2 idi.
    Gebze de kurulan yeni tesis ise 5 bin M2 idi
    Bu durumda mevcut tesislerin yaklaşık 3 katı bir alandan bahsediyoruz. 40 bin M2

Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Şirket 40 bin M2 üretim alanı olan 60 bin M2 tesis satın aldı.
    Yani makinaları kur ve üretime başla olacak demek ki.
    Bildiğini üzere geçen yıl Yalova İmes OSB de 30 bin M2 arsa alınmıştı ve yatırım yapılacaktı
    Demek ki işler siparişler ya aceleye geldi. Ya da bir fırsat alışı oldu. Bilemiyorum ancak iyi oldu bu.
    40 bin M2 önemli bir alan.
    Şöyle ki şirketin ana fabrikası bildiğim kadarı ile 10 bin M2 idi.
    Gebze de kurulan yeni tesis ise 5 bin M2 idi
    Bu durumda mevcut tesislerin yaklaşık 3 katı bir alandan bahsediyoruz. 40 bin M2

Haberde görülen ve bildirilen adresteki bine Modül Çelik yapı ve petrol şirketine ait görünüyor. Artık TUCLK e ait.

8. Fırsat alışı olması daha mümkün, çünkü daha geçen ay çalışanların maaşını alamadıkları için yaptığı eylem Kocaeli yerel gazetelerinde haber olmuş.

FIG-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 280/339 İlkİlk ... 180230270278279280281282290330 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •