Sayfa 240/339 İlkİlk ... 140190230238239240241242250290 ... SonSon
Arama sonucu : 2712 madde; 1,913 - 1,920 arası.

Konu: TUCLK - Tuğçelik Aluminyum Metal Mamulleri

1. Son ve ilk yatırımcı sunumuda 2030 için şirket öngörüsü 125 mio euro diye öngörülüyor. Yaklaşık 8 yıllık bir süreçte cari cironun 3-4 katı bir artış sizce ne kadar riske değerdir?

Daha doğru bir şekilde ifade edersem; 8 yıl yatırımcı olacağım ama şirket 3 katına çıkacak. Bu beklenti biraz düşük gibi geldi bana.

Daha yüksek beklentisi olan; yada net kar marjını arttırarak bileşik getiri oranının yüksek olacağını düşünen var mı? Yada bu beklenti sizin için yeterli midir?

Saygılar.

2.  Alıntı Originally Posted by Gueno_33 Yazıyı Oku
    Son ve ilk yatırımcı sunumuda 2030 için şirket öngörüsü 125 mio euro diye öngörülüyor. Yaklaşık 8 yıllık bir süreçte cari cironun 3-4 katı bir artış sizce ne kadar riske değerdir?

Daha doğru bir şekilde ifade edersem; 8 yıl yatırımcı olacağım ama şirket 3 katına çıkacak. Bu beklenti biraz düşük gibi geldi bana.

Daha yüksek beklentisi olan; yada net kar marjını arttırarak bileşik getiri oranının yüksek olacağını düşünen var mı? Yada bu beklenti sizin için yeterli midir?

Saygılar.
    Sn.gueno_33,şirketin hedefi Euro cinsinden,10 yıl önce Euro 2 küsürmüş yaklaşık 5 kat yapmış orantılayın şirketin hedeflediği TL bazlı ciro ne oluyor? Ytd.

3. Bana kalırsa da şirketin hedefleri çok düşük kalıyor. Euro da üç kat artsa bile bence bizim kafamızda kurduğumuz hayali tuclk cirosuna yetmiyor

4.  Alıntı Originally Posted by 2Ekmek1Samsun Yazıyı Oku
    Sn.gueno_33,şirketin hedefi Euro cinsinden,10 yıl önce Euro 2 küsürmüş yaklaşık 5 kat yapmış orantılayın şirketin hedeflediği TL bazlı ciro ne oluyor? Ytd.
    Syn 2ekmek1 samsun bizim gibi ülkeler için mevcut konjonktürde zaten önemli olan döviz bazlı gelir.

Euro 50 lira olsa ciro 5 katına tl bazlı çıkar ve sen zaten 5 kat fakirleşmişsindir.

Ben herkesin amacının reel getiri olduğunu öngörerek sordum.

Syg

5.  Alıntı Originally Posted by Gueno_33 Yazıyı Oku
    Syn 2ekmek1 samsun bizim gibi ülkeler için mevcut konjonktürde zaten önemli olan döviz bazlı gelir.

Euro 50 lira olsa ciro 5 katına tl bazlı çıkar ve sen zaten 5 kat fakirleşmişsindir.

Ben herkesin amacının reel getiri olduğunu öngörerek sordum.

Syg
    Reel getiri Euro bazlı hesaplanmaz enflasyon oranına ve piyasadaki faiz oranına göre TL bazlı karşılaştırırsın.Şu an hesaplanan çekirdek enflasyon gerçek enflasyonu yansıtmıyor,yani reel getiri hesaplamaları şimdilik farklı işliyor.Euro bazlı 2021’e göre 4 kat ciro makul hedeftir,2030 daki cironun net kara nasıl yansıyacağı piyasa değeri için asıl önemli olandır .Euro 3-4 kat artsa 2030 da TL bazlı 10 kat gibi bir ciro büyümesi olur.Siz TL bazlı daha yüksek getiri elde edebileceğiniz farklı bir enstrüman bulduysanız tabi ki ona yatırım yapmalısınız.Ben çekirdek enflasyona göre hesaplanan faize bakıp gerçek enflasyonu yakalamaya yakın enstrümanlar kovalıyorum ki daha da fakirleşmeyeyim.Ayrıca şirketlerin sattığı mal ve hizmetlerin fiyatı da çekirdek enflasyon kadar değil gerçek enflasyon kadar artıyor ve bu da ciroyu dolayısıyla karı artıyor.
    Ytd.

6.  Alıntı Originally Posted by 2Ekmek1Samsun Yazıyı Oku
    Reel getiri Euro bazlı hesaplanmaz enflasyon oranına ve piyasadaki faiz oranına göre TL bazlı karşılaştırırsın.Şu an hesaplanan çekirdek enflasyon gerçek enflasyonu yansıtmıyor,yani reel getiri hesaplamaları şimdilik farklı işliyor.Euro bazlı 2021’e göre 4 kat ciro makul hedeftir,2030 daki cironun net kara nasıl yansıyacağı piyasa değeri için asıl önemli olandır .Euro 3-4 kat artsa 2030 da TL bazlı 10 kat gibi bir ciro büyümesi olur.Siz TL bazlı daha yüksek getiri elde edebileceğiniz farklı bir enstrüman bulduysanız tabi ki ona yatırım yapmalısınız.Ben çekirdek enflasyona göre hesaplanan faize bakıp gerçek enflasyonu yakalamaya yakın enstrümanlar kovalıyorum ki daha da fakirleşmeyeyim.Ayrıca şirketlerin sattığı mal ve hizmetlerin fiyatı da çekirdek enflasyon kadar değil gerçek enflasyon kadar artıyor ve bu da ciroyu dolayısıyla karı artıyor.
    Ytd.
    Syn hocam ne söylemek istediğim açık; neden buna en başta ‘’evet benin için 8 yılda 3 kat ciro artışı yeterli ‘’ demek varken olayı sen istersen başka kağıtlar al dramasına çeviriyorsunuz?

8 yılda 3 kat euro bazlı gelir sizin için yeterliyle tamamdır.

Ayrıca ben bu beklentinin düşük olduğunu düşündüğüm için sordum.

Saygılar.

7.  Alıntı Originally Posted by Gueno_33 Yazıyı Oku
    Syn hocam ne söylemek istediğim açık; neden buna en başta ‘’evet benin için 8 yılda 3 kat ciro artışı yeterli ‘’ demek varken olayı sen istersen başka kağıtlar al dramasına çeviriyorsunuz?

8 yılda 3 kat euro bazlı gelir sizin için yeterliyle tamamdır.

Ayrıca ben bu beklentinin düşük olduğunu düşündüğüm için sordum.

Saygılar.
    Hayır benim için 10 kat ciro artışı yeterli.Yurt dışından hisse almadım.
    Dramatikleştirme sizin yorumunuz ben öyle bir şey yapmam,yapmıyorum.İkna olmadığım,inanmadığım hiç bir hissenin forumuna girip beni ikna edin demedim.
    Şirket Hedeflerini tatmin edici bulmadığınızı yazdınız gibi benim de farklı enstrüman varsa oraya gidelim dememin neresine alındınız anlamadım.

8.  Alıntı Originally Posted by Gueno_33 Yazıyı Oku
    Son ve ilk yatırımcı sunumuda 2030 için şirket öngörüsü 125 mio euro diye öngörülüyor. Yaklaşık 8 yıllık bir süreçte cari cironun 3-4 katı bir artış sizce ne kadar riske değerdir?

Saygılar.
    8 yılda euro bazında 4 kat artış muhteşem bir artıştır. Euro bazında her sene %10 artış bile çok iyidir. Şirketlerin %90'ının euro bazında ciroları yerinde sayar. Bir yıl artış yaşasalar bile 3-4 yıl döviz bazlı cirolar sabit kalır. Mesela Tuclk euro bazlı cirosu 2021 yılını saymazsak son 5 yıldır yerinde saymaktadır. Ben açıkladıkları hedefi yüksek buldum.

Sayfa 240/339 İlkİlk ... 140190230238239240241242250290 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •