Sayfa 104/401 İlkİlk ... 45494102103104105106114154204 ... SonSon
Arama sonucu : 3202 madde; 825 - 832 arası.

Konu: ALKA - Alkim Kağıt

1.  Alıntı Originally Posted by mensuk Yazıyı Oku
    Bu aralar bu üslup çok moda... Görmüş geçirmiş, borsanın kitabını yazmış ve biz zavallılara reva gördüğü kârları kendine kâfi görmeyecek kadar ustalaşmış borsacı üslubu... "Sabredin zavallılar... Kazanacaksınız, ama ben yokum."
    Hem "ben hatamı anladım, özür dilerim" üzerinden ağırbaşlılık, mütevazilik devşireceksin hem de aynı mesajda "Alka iyi ama ben çok çok iyiye layığım" diye ustalık taslayacaksın. Pes doğrusu...

Venus E2 Plus Dual cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    herkes en iyisine layıktır dostum benim ağzımdan bu manaya gelecek bir şey çıkmadı...ben daha süpriz bir hisse arıyorum...aradığımı da henüz bulmuş değilim..kim bilir belki de hiç bulamayabilirim...borsada belki de 50 hisse iyidir ama bu iyi hisselerin içinde ancak 5-10 tane çok çok iyi olabilir...500 hisseden bunları bulabilmek zordur..iyi araştırma gerektiriyor...yoksa ben layığım siz layık değilsiniz demek değildir..eğer siz böyle bir hisseyi görmüşseniz bana da haber verin bende alayım...

endeksin düşmeye başladığı bu günlerde 50 tane iyi hisse belki düşüşlere direnebilir veya az etkilenebilirler ama aradığımız çok çok 5-10 hisse ise bu kötü endekste dahi çıkma potansiyeleri olacaktır...işte bizim aradığımız budur...bunu aramak böbürlenmek veya kendini çok büyük görmek anlamına gelmiyor...

arayan mevlasını da belasını da bulur demişler atalarımız...biz de bu borsa aleminde arayış içindeyiz..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2. ben bu hisseyi de topiğini de takip etmeye devam ediyorum...her türlü sorunuzu cevaplamaya hazır olacağım...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. Yanlış anlaşılmasın. Kimseyi suçladığım yok. Herkes kendi süzgecinden geçirerek parasını bir yerlere yatırıyor. alkaya güvenip yatırım yapan bizlerin süzgeci maalesef bayağı bozuk. şu 20 bin puanlık yükselişte yüzde %30dan fazla kaybettirmiş bir hisseyi seçmek büyük başarı. üstelik de kararsız kalıp seçmediğin hisselerin 1 ayda, 2 ayda %100 yükseldiğini görmek iyice can acıtıcı oluyor. böyle bir durumda kendime lanet okumaktan başka bir şey de elimden gelmiyor. kendim ettim, kendim buldum. işin en kötü tarafı nedir, biliyor musunuz? Hissenin yükseleceğine dair umudumu tamamen kaybetmiş olmam. özellikle son işlem gününde 2 günde zar zor çıktığı yerden yarım seansta tekrar başladığı yere gelmesi, umudumun tamamen tükenmesine neden oldu. hissede hep aynı şeyleri yaşıyoruz. ıkına sıkına yükseldiği yerden birkaç saat içinde serbest satışlar yapılarak başladığı yere indiriliyor. grafikler tam düzeldi, görünüm güzelleşti diyorsun, ardından bir aracı kurum serbest satışlar yaparak hissenin anasını ağlatıyor. özetlemek gerekirse: kendim ettim, kendim buldum. kimseyi suçlayacak durumda değiliz. sonuçta kimse kafamıza silah dayamadı. ama aracı kurum raporlarını hazırlayanlar kadar da dürüst!!!! adamları da görmedim. adamlar hisseye güzellemeler yapıp ardından satmaları büyük bir dürüstlük örneği. spk denilen kurum da bunları sadece izleyip durur. neyse ya! asabım bozuk, canım çok sıkkın.

4. Hissezede kardeş alkanın geçmiş grafiklerini incelerseniz genelde bu vakitlerde çıkmaya başlıyor ta ki temetüyü verinceye kadar...şu anda alka almak isteyenler için uygun alım yerlerindedir...akrep arkadaş da iyi teknikçidir kendisi de zaten dün hisseyi almak istediğini söylemişti...dolar biraz daha çıkarsa alkanın bilançosu daha da güzelleşir...alkanın 5,00-5,50 aralıklarına gitme ihtimali vardır bu süreçte...bence moral bozmak yok...

alka temetü konusunda en iyi hisseler arasına giriyordur...%12 lik temetü miktarı çok iyidir...yanlış hatırlamıyorsam nisan veya mayıs ayında ödemeler yapılacaktı..banka bu faizi 6 ayda ancak verebilir..bir iki ay daha sabır etmek alka yatırımcısı için iyi görünüyor...

5. arkadaşlar, temettünün hiçbir anlamı yok. Realist olalım. esas olan, gerçek olan hissenin o anki fiyatıdır.

6.  Alıntı Originally Posted by hissezede Yazıyı Oku
    arkadaşlar, temettünün hiçbir anlamı yok. Realist olalım. esas olan, gerçek olan hissenin o anki fiyatıdır.
    Öyle deme dostum...örneğin yılda %20 temetü verecek bir hisse şirkete yatırdığınız paranızı 5 yılda amorti eder...5 yıldan sonra o hisseler size bedavaya kalır...sırf temetü çok veren hisselere geçiş yapanlar bile var...özelikle de banka faizinden kaçanlar vede çok parası olanlar temetü hisselerini tercih ediyorlar..

zaman zaman bende çok kazanırsam iyi temetü veren hisselerden birine geçip yıllık gelecek temetümü yiyerek geçimimi sağlamayı veya emekliliğimi yaşamayı düşünüyorum...

bilmiyorum borsanın duayenlerinden acemşahı tanırmısınız...kendisi şu anda adel hissesine bir kaç yıldır geçmiş , önümüzdeki bir kaç yıl sonra adelin vereceği temetüyü düşünerek ağzının suyu akıyor...şu anda adelin hareketlerine bakarsanız hareketleri o kadar sıkıcı ki...insan izlemekten bile rahatsız oluyor...ama borsanın duayeni acemşah böyle bir tercihte bulunmuş...

alka adele bence 5 çeker şu anki görüntüsüyle...o yüzden de bence şükür etmek gerekiyor...

7. isterseniz bu topiği 1 ayda 999 sayfa yazalım genede enterasan şekilde tahta boş
    aksine hiç yazı yazılmayan topiclerin çok hareketli tahtası var ,
    buranın sayfalarca dolu olması hisseyi etkilemiyor, etkiliyor diyen yanılır
    gördüğünüz olumlu veya olumsuz bilgi veya her gelişmeyi yazmalım
    paylaşmak iyidir.

8. bu aralık 2018 haberi ama teyid gerektiriyor alınan vergi üzerine ise pek bir şey ifade etmiyor
    gümrük vergisi %10 sa buna 10 ilave olursa %11 olur
    yada kağıtlar cinsine göre işlem görüyor alka yı etkilemiyor....

"Yerli üreticileri ithalat baskısına karşı korumak amacıyla" çıkarıldığı belirtilen düzenleme Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre aralarında kağıt, karton, oyuncak, televizyon, banyo malzemeleri ve lavaboların da bulunduğu muhtelif ürün gruplarında ilave gümrük vergisi alınacak. Karar doğrultusunda serbest ticaret anlaşması bulunmayan ülkelerden yapılacak olan ithalatlarda ürünlere göre yüzde 10 ile yüzde 30 arasında ilave gümrük vergisi alınacak. LCD televizyonlardan ve kağıtlardan yüzde 10, oyuncak bebeklere yüzde 25 ilave gümrük vergisi uygulanacak

Sayfa 104/401 İlkİlk ... 45494102103104105106114154204 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •