Sayfa 61/1000 İlkİlk ... 1151596061626371111161561 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 481 - 488 arası.

Konu: Dolarda Yukselis Kacinilmaz

Brent Petrol 64,91 +0,34 +0,53%
    Ham Petrol WTI 54,64 +0,23 +0,42%
    USD/TRY 5,2838 +0,0135 +0,26%
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

2.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bu düşünce aynı zamanda maaşlı çalışanların ay sonunda ciddi miktarlarda tasarruf edebildiklerini dayanak almak zorunda. O nedenle ben tam olarak aynı fikirde değilim. Genel tasarruf verileri belli. Hele hele maaşlı çalışanların tasarruf kapasiteleri daha da düşük.
    Ay sonunda değil de maaş gününde, aldıkları maaş erimesin diye dolara yüklenenler olabilir, bir de kriz insanları psikolojik olarak döviz alımına yönlendirir, yazın 7'leri gören kurun yarattığı travmayı atlatmak kolay olmaz, ekonomik nedenlerden çok psikolojik etkenler de bu davranışa yol açıyordur diye düşünüyorum.

3.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Ben o gençlerin kulağını çekeyim. 10 yıldır akademik personel olarak çalışıyorum. Tam göbeğindeyim işin ortasındayım gençlerin. Bilmez miyim. Her yıl kötüye daha kötüye gidiyoruz. Çok küçük bir azınlık hariç adam edilemez, imkansız. Hadi tamam ben taşrada çalışıyorum. Öğrencinin elek altı bize geliyor. Hacettepe mezunuyum. Oradaki hocalarımla sık sık görüşürüm onlarda aynı şeyleri söylüyorlar. Zor işimiz çok zor.
    Meslektaşız, yazdıklarınızın hepsini onaylıyorum. Yüzde on onbeş düzgün adam var, kalanı bir işe yaramaz. Yüzlerine de söylüyorum işveren olsam yüzde doksanınızı işe almam diye, gülüyorlar.

4.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Tek çözümleri var...O kadar insana iş saglamak imkansız....Ya suriyelileri göndericekler ülkelerine, ya da bizim gencler göc edicek.
    Suriyelileri gönderecek olsalar, bunu vaad ederlerdi ve iyi kötü bir oy geri dönüşü olurdu, mesela ben muhtarlık seçiminde oyumu akp'ye verirdim.

Oysa ki ben mülteciler konusunda farklı şeyler döndüğünü düşünüyorum, basına bir kısmı yansıdı, diğer kısmı nedir bilemem.

5.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    O grubun elindeki doları almadan olmaz.

BİST yatırımcısındaki stop-loss mantığı çalışır mı dolar ve altın yatırımcısında?

Bu yanıtlanması gereken ilk soru...

İkincisi ise şu...

Neden seçim sonrasında kur artacak ki?

Madem yönetim bu kadar rahat tutabiliyor kuru, devletin kurumlarında stop-loss hiç çalışmaz.

Büyük sayılar ve bu sayıların buluştuğu piyasa verecek bu sorunun yanıtını...

Makro veriler ve dünya ekonomisinin gidişatı belirleyecek dolar kurunun fiyatını eninde sonunda.
    Evet herkes seçime kilitlendi, ertesi gün doların freni kopup fırlayacak gibi bir beklenti var. Elbette öyle olmayacaktır.
    Sorun şu, dolar artmayıp yerinde saydıkça enflasyon ve faizden dolayı TL her ay %1-2 değer kazanmış oluyor, altı ay daha kur burada kalsa dolar yüzde on değer kaybetmiş gibi olur. Bu da ihracat ve ithalatı etkiler, cari açığı artırır. İhracatçılar seslerini yükseltmeye başlar yakında.

6.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bu düşünce aynı zamanda maaşlı çalışanların ay sonunda ciddi miktarlarda tasarruf edebildiklerini dayanak almak zorunda. O nedenle ben tam olarak aynı fikirde değilim. Genel tasarruf verileri belli. Hele hele maaşlı çalışanların tasarruf kapasiteleri daha da düşük.
    Sayın rxpu, Twitter'da bir şey gördüm bu sendikasyon oranları doğru mu %27 çok yüksek değil mi, o dönem güç bela yenilenmisti sendikasyonlar, sonra faizler arttı bazı önlemler alındı, ortalık duruldu, şimdi sogutuluyor ama şu oranlar doğruysa eğer bazı şeyler otelenmis demektir.

Sayfa 61/1000 İlkİlk ... 1151596061626371111161561 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •