Sayfa 671/1000 İlkİlk ... 171571621661669670671672673681721771 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 5,361 - 5,368 arası.

Konu: Dolarda Yukselis Kacinilmaz

1.  Alıntı Originally Posted by chinawhite Yazıyı Oku
    Londra nın tl bulaabilmesi için alanı biraz genişlettiler doğru mu ?

londra tl yi buldu biyerden gerçi
    yakında doların artışından anlarız
    Tam tersine daha da kıstılar. Ters ve düz swap kanalları asimetrikleşti ve yerelleşti.

Bu kurgulama yurtdışı kanalına giden TL'yi daha da boğabilir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

TCMB: Altın cinsinden rezerv varlıkları Şubat'ta 21 milyar dolar (Önceki 20,4Mlr)

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Resmi Rezerv Varlıkları, bir önceki aya göre yüzde 3,4 artarak
    100,1 milyar ABD doları düzeyinde gerçekleşti. Bu dönemde alt kalemler itibarıyla, döviz varlıkları bir önceki aya göre yüzde 3,7 artarak 77,6 milyar ABD doları olarak kaydedilmiş, altın cinsinden rezerv varlıkları yüzde 2,8 oranında artarak 21 milyar ABD doları oldu.
    TCMB tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:
    "Vadesine 1 yıl veya daha az kalmış Merkezi Yönetim ve Merkez
    Bankası’nın önceden belirlenmiş döviz yükümlülükleri (döviz kredileri, menkul kıymetler, yurt dışı bankalarca Merkez Bankası nezdinde açılan depo hesapları, Kredi Mektuplu Döviz Tevdiat Hesapları-KMDTH) bir önceki aya göre yüzde 5,6 oranında artarak 13,7 milyar ABD doları olarak gerçekleşmiştir. Bu tutarın 9,1 milyar ABD doları anapara, 4,6 milyar ABD doları faizlerden oluşmaktadır. Söz konusu anapara ve faiz yükümlülüklerinin 2,7 milyar ABD doları bir ay, 2,5 milyar ABD doları
    2-3 ay ve 8,5 milyar ABD doları 4-12 ay içerisinde ödenecektir.
    Şarta bağlı döviz yükümlülükleri, 1 yıl içinde ödenecek Hazine garantili dış borçlar ile diğer yükümlülüklerden (Bankacılık sektörünün döviz ve altın cinsinden zorunlu karşılıkları ve akreditifler) oluşmaktadır. Söz konusu yükümlülükler bir önceki aya göre yüzde 4,1 azalarak 31,8 milyar ABD doları olarak gerçekleşmiştir."

http://www.tcmb.gov.tr/wps/wcm/conne...iz+Likiditesi/

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

4. Ziraat EUR 6,11/6,20 alış satış

5. MB dünde döviz depo ihalesi açmış. 1.978 milyar dolar çekmiş piyasadan. 500 milyon dolarlık ihaleyi de yenilemediği için toplamda 2.478 milyar dolar çekmiş.

Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Ziraat EUR 6,11/6,20 alış satış
    evet ziraatte öyle
    bakıyım iş düzeltmiş mi
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

7.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Tam tersine daha da kıstılar. Ters ve düz swap kanalları asimetrikleşti ve yerelleşti.

Bu kurgulama yurtdışı kanalına giden TL'yi daha da boğabilir.
    Sevgili dostum , tweeter da tam tersi yorum yapılıyor, kafamız karıştı.
    TL biraz bollaşacak, dolara alım getirir tarzında

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Sayfa 671/1000 İlkİlk ... 171571621661669670671672673681721771 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •