Sayfa 606/1000 İlkİlk ... 106506556596604605606607608616656706 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 4,841 - 4,848 arası.

Konu: Dolarda Yukselis Kacinilmaz

1. TL sıkıntısı devam edecek... Piyasa goygoyları na inanmayın. Yabancı TL ye çevirebileceği estrumanları satacak tır. (hisse, döviz vs)
    Bunu bilen birileri blok usd satmaya devam edecek.
    Bol kazançlar

Alıntı Originally Posted by CPA Yazıyı Oku
    Arkadaşlar ben hala anlamadım, neden millet Londra da TL alip dolara ceviriyor, bu seçim öncesi bir operasyon mudur? Yani ekonomi kaynaklı vir hareket değilse etkisi geçici değil midir?
    Forex ve vadeli piyasada faiz vardir.

Ornegin ben sana 100 dolar verdim ve sende bana karsiliginda 530 tl verdin.

Dedik ki 1 hafta sonra odesecez

1 hafta gecti ve sen bana 100 dolarimi ve bunun 7 gunluk swap faizini bende sana 530 tl ni ve bunun swap faizini odemek zorundayim

Simdi gelinen noktada tl nin gecelik swap faizi 730 oldugu icin bu gunluk yuzde 2 maliyet demek yani 1 haftada ben sana yuzde 14 faiz odemek zorundayim. Bu yuzden TL borclanamiyorum senden. Ne oluyor piyasada tl azaliyor, azalan seyin fiyati artar.

Olay iste budur.

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. bu işin sonu ne olacak?

4.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    95.999 vurdu çekti.
    TL bazında hala 6 sene önce ki endeks fiyatlarını konuşuyor olmak ne kadar üzücü ve acı.

5.  Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku

1 hafta gecti ve sen bana 100 dolarimi ve bunun 7 gunluk swap faizini bende sana 530 tl ni ve bunun swap faizini odemek zorundayim

Simdi gelinen noktada tl nin gecelik swap faizi 730 oldugu icin bu gunluk yuzde 2 maliyet demek yani 1 haftada ben sana yuzde 14 faiz odemek zorundayim. Bu yuzden TL borclanamiyorum senden. Ne oluyor piyasada tl azaliyor, azalan seyin fiyati artar.

Olay iste budur.

teşekkür ederim tüm cevap verenlere
    Yatirim tavsiyesi icermemektedir. Her yatirim karari duyumlarla degil sahsi arastirmalar ile alinmalidir.

Alıntı Originally Posted by Kazam Yazıyı Oku
    bu işin sonu ne olacak?
    Bu isin sonunda tl itibarsizlasir, turkiye doviz borclanmakta sikinti ceker.

Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku

Olay iste budur.

biz kucuk yatırımcılar bu swap faizinden faydalanabılıyor mu faydalanıyorsa nasıl faydalanır

8.  Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    bu isin sonunda tl itibarsizlasir, turkiye doviz borclanmakta sikinti ceker.

Sm-c5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    yani döviz artar

Sayfa 606/1000 İlkİlk ... 106506556596604605606607608616656706 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •